مدیر خبرگزاری فارس اصفهان در صفحه اینستاگرامش شرحی بر جلسه هم‌اندیشی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ویژه اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی این شهر نوشت.

به گزارش فرا تحلیل نیوز ، جلسه هم‌اندیشی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ویژه اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی اصفهان عصر شنبه ۴ اسفند ۹۷ در خانه مشروطه اصفهان برگزار شد.

علی صالحی مدیر خبرگزاری فارس در اصفهان و از فعالان رسانه‌ای در صفحه اینستاگرامش شرحی بر حواشی این نشست زده که در ادامه آمده است:

«شنبه‌ای که گذشت نخستین محفل رسمی با دغدغه عملیاتی کردن بیانیه گام دوم در اصفهان شکل گرفت. جمعی که همه خصوصیات لازم برای مورد خطاب قرار گرفتن به عنوان مخاطب خاص نامه را داشتند.

اول این که اکثراً از جوانان ۲۵ تا ۴۰ سال یعنی درست همان نسلی که به گفته آقا در دوران شکوفایی قرار دارند و آینده کشور به دست آن‌ها خواهد بود.

دوم این که قطعاً همگی از جوانان مؤمن به انقلاب بودند که حالا فراتر از مدیران و مسؤولان در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، خطاب مستقیم امام امت قرار گرفته‌اند.

سوم این که همگی از اهالی رسانه و فعالان فضای مجازی بودند همان‌هایی که باید یک گام پیش از توصیه‌های ۷ بندی بیانیه گام دوم انقلاب، نخست تجارب گذشته تا امروز انقلاب اعم از لازم‌الاصلاح یا لازم‌التکثیر را ارزیابی و مستندسازی کنند، در مرحله بعد روایتی صحیح از دستاوردها و آرمان‌های در مسیر تحقق با همه دشمنی‌ها ارائه دهند و سومی که شاید مهم‌ترین است برای تزریق امید به جامعه، این «کلید اساسیِ همه‌ قفل‌ها»، حصار تبلیغاتی بوق‌های رسانه‌ای دنیا علیه ایران عزیز را بشکنند.

اگر بخواهیم حاشیه نوشتی به این جلسه بزنیم که قرار است مبدأ تحولاتی در اصفهان باشد؛ باید گفت همین که تک تک این افراد در قالب یک ما واحد در کنار هم و دور یک میز نشسته‌اند خودش آغازی بر گام دوم است، چون همین دور هم جمع شدن یعنی امیدوار به آینده بهتر از امروز هستیم و البته به گذشته ۴۰ ساله افتخار می‌کنیم.

این یعنی با فرض این که برآیند مسیر تا امروز رو به صعود بوده و ما در نزدیکی قله هستیم، دور هم نشسته‌ایم تا برای فتح قله و ماندگاری در اوج گام‌های تازه برداریم. این یعنی باور داریم که از مراحل سخت‌تری در گذشته عبور کرده‌ایم و امروز به پشت خیمه‌های دشمن رسیده‌ایم و باید با درایتی عمیق مواظب قرآن‌های سر نیزه باشیم.

نفس این کنار هم نشستن ما مخاطبان بیانیه امام امت برای گام دوم، قطعاً به شدت آزار خواهد داد همه آن‌هایی (خودشان و دنباله‌های داخلی‌شان) که می‌خواهند با بازنمایی واقعیت این بزرگ‌ترین دستاورد ایران عزیز یعنی افتخار به گام اول ۴۰ ساله و امیدواری و همتی جمعی برای برداشتن گام دومی مستحکم را از ما بگیرند و به نقطه ضعف تبدیلش کنند؛ ولی باید باور کنیم که همین فعالانه، رو به جلو و هدفمند دور یک میز بودن دقیقاً «این کلید اساسیِ همه‌ قفل‌ها» است.

البته باید مراقب بود این پایان ماجرا نباشد، با مطالعه و تدقیق در پوسته نمانیم و با سرعت به حوزه اجرا وارد شده و با لطف خداوند به نتایج قابل اتکا برسیم».

انتهای پیام

  • نویسنده : علی صالحی