مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان گفت: با افتتاح سینمای شهرستان میمه و منطقه خوراسگان تعداد سینماهای استان اصفهان به ۳۰ مورد سینمای فعال و ۵۶ سالن فعال نمایش فیلم در سال ۹۷ رسید.

وی با اشاره به افتتاح پردیس سینمایی سیتی سنتر ادامه داد: این پردیس با ۸ سالن و ظرفیت ۱۷۰۱ صندلی با آخرین متدها و فناوری‌ها و مطابق با استانداردهای روز دنیا همچنین پردیس سینمایی ساحل با ۹ سالن و ظرفیت ۱۰۲۵ صندلی پذیرای اهالی سینما در شهر اصفهان است که با همکاری بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده است. با افتتاح سینمای شهرستان میمه و منطقه خوراسگان تعداد سینماهای استان اصفهان به ۳۰ مورد سینمای فعال و ۵۶ سالن فعال نمایش فیلم در سال ۹۷ رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان همچنین درباره نهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان گفت: از نکات قابل‌توجه جشنواره امسال می‌توان به اکران تمامی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ و نگاه ارزشی در برگزاری این جشنواره و پررنگ نشان دادن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد.

وی گفت: در کنار آن تکریم هنرمندان و اصحاب رسانه، اکران فیلم‌های فیلم‌سازان اصفهانی و استقبال چند برابری نسبت به سال‌های گذشته ازنکات شاخص این جشنواره بود و توانست اصفهان شهر گنبدهای فیروزه‌ای را در سطح کشور سرآمد و پویا و درخشان نشان دهد.

انتهای پیام