استاندار اصفهان خطاب به اعضای شورای شهر گفت: ضرورت این مسأله وجود دارد که از حاشیه‌ها پرهیز کنید.

به گزارش فرا تحلیل نیوز، عباس رضایی پیش از ظهر امروز با حضور در هفتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر اصفهان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: ضرورت تعامل، هماهنگی و همدلی در جهت هم‌افزایی و خدمت به مردم یکی از وظایف و جزو وظایف اصلی مسؤولان است.

از حاشیه‌ها پرهیز شود

استاندار اصفهان افزود: حفظ این اتحاد و انسجام فعلی شورای شهر با شهرداری و استانداری از ضرورت‌های مدیریت است که مورد توقع آحاد مردم شهر اصفهان و استان اصفهان است.

وی در ادامه بیان کرد: ضرورت این مسأله وجود دارد که از حاشیه‌ها پرهیز کنید به ویژه که بعضاً برای بعضی از کاه کوه می‌سازند و بعضاً فضای مجازی به این امر دامن می‌زند، همدلی اهمیت زیادی دارد.

شورای اصفهان تسهیلات بیشتری برای کمک فراهم کند

رضایی شوراها را نماد مشارکت مردم در اداره شهر و کشور دانست و گفت: در حال حاضر ۸۷ درصد از جمعیت استان اصفهان جمعیت شهری هستند که خیلی از مسائل را شوراها حل و فصل می‌کنند، طبیعی است که از شهرداری و شورای شهر اصفهان به عنوان کلانشهر اصفهان انتظار و توقع بیشتری هم وجود دارد.

استاندار اصفهان با بیان این‌که مدیریت شهری اصفهان، نیروهای امدادی و مردم اصفهان در مناطق سیل‌زده کشور بسیار عالی عمل کردند، ابراز کرد: مردم اصفهان در شرایط نامناسب زندگی به همنوعان خود امدادرسانی می‌کنند و نماد انسان‌دوستی مردم اصفهان هستند که تقدیر و تشکر خود را از این افراد اعلام می‌کنم؛ شورای شهر تسهیلاتی را برای افرادی که در مناطق سیل‌زده در حال فعالیت هستند، ایجاد کند تا بتوان مهربانی را بیش از گذشته انتقال داد و قدردان فعالیت این افراد باشیم.

جلوگیری از بروز خسارت‌های جانی در حوادث اصفهان

وی در ادامه بیان کرد: سیل پیام دیگری هم برای دیگر استان‌ها دارد، در حالی که در غرب استان برف و رانش زمین داشتیم در همان روز در جنوب استان یعنی شهرستان سمیرم و در شرق استان طوفان داشتیم، اما خداوند تفضل کرد و با تمهیداتی که اندیشیده شد از بروز خسارت‌های جانی جلوگیری شد.

استاندار اصفهان با اشاره به این‌که نیروهای زیادی از شهرداری، سپاه، بسیج، هلال احمر، استانداری و دیگر ارگان‌ها در مناطق سیل‌زده کشور حضور دارند، مطرح کرد: با توجه به این‌که شهردار فولادشهر اهل اهواز است در خوزستان حضور یافته است؛ مردم شهیدپرور اصفهان امروز هم مهربانی و انسان‌دوستی خود را به منصه ظهور رساندند.

پلاسکوهای اصفهان شناسایی شود

رضایی خاطرنشان کرد: تدابیری اندیشیده شد که سیل در اصفهان، دهاقان و سمیرم خسارات زیادی نداشته باشد، اما این سؤال مطرح است که آیا اطمینان داریم که چنین وقایعی یک روز به سراغ ما نیاید یا این‌که در چهارباغ اصفهان ساختمانی همانند پلاسکو وجود ندارد، باید انسجام در ابعاد فنی در ساخت و ساز را جدی بگیریم و با هر گونه تخلف در این زمینه برخورد شود و به صورت جدی در این قضیه ورود شود.

وی تأکید کرد: باید از فرسودگی بعضی ساختمان‌ها جلوگیری شود، شورای شهر اصفهان و دیگر نهادهای مرتبط باید بحث فنی را در ساختمان‌ها به طور جد پیگیری کنند.

مسیل‌های اصفهان شناسایی شود

استاندار اصفهان با بیان این‌که بر اساس اخبار رسیده، برخی از مادی‌های شهر اصفهان بسته شده است، گفت: باید بررسی‌ها صورت گیرد و در صورت صحیح بودن این اخبار اقدامات مورد نیاز در کمترین زمان ممکن انجام شود و مسیل‌ها در شهر و استان اصفهان شناسایی شود و اقدامات لازم صورت گیرد.

رضایی در ادامه تصریح کرد: صدا و سیما باید در آموزش همگانی در رابطه با مقاومت ساختمان‌ها، سیل و آتش‌سوزی ورود جدی‌تری باید داشته باشد، انتظار این است که سازمان آتش‌نشانی یک سری آموزش‌هایی را در این خصوص برای مردم شهر اصفهان داشته باشد، نسبت به نوسازی تجهیزات آتش‌نشانی نیز باید قدم‌های جدی برداشته شود.

وی با تأکید بر همکاری همه نهادها و سازمان‌ها جهت حمایت از بخش خصوصی بیان کرد: در این رابطه ضروری است که با اتاق بازرگانی، اتاق صنعت معدن و تجارت و … همکاری صورت گیرد، البته بعضاً به جای خصوصی سازی خصولتی سازی انجام شده است، لازم است مشکلات بخش خصوصی را درک کرده و برای رفع آن اقدام جدی انجام دهیم، مشکل عمده‌ای که وجود دارد نگرشی است که در این زمینه وجود دارد.

ضرورت هم‌اندیشی با استان‌های حوضه آبریز زاینده‌رود

رضایی با بیان این‌که پیشنهاد می‌کنم جلسه ویژه‌ای را در خصوص آب و مسائل آب داشته باشیم، عنوان کرد: ضرورت صحبت با دیگر استان‌های حوضه آبریز زاینده‌رود در این زمینه وجود دارد، هیچ کجا بهتر از شورا نمی‌شود این کار را انجام داد؛ فرهنگسازی در زمینه مصرف بهینه آب باید ادامه داشته باشد، در رابطه با فضای سبز شهر اصفهان نیز نهایت دقت باید انجام شود، همه کارگران فضای سبز شهر اصفهان در زمینه مصرف بهینه آب آموزش لازم را ندیده‌اند که پیشنهاد می‌کنم در دستور کار جدی قرار گیرد.

استاندار اصفهان تأکید کرد: رعایت کامل ضوابط محیط زیست شهری اهمیت زیادی دارد که اگر رعایت می‌شد وضعیت آلودگی به شکل فعلی را نداشتیم، البته بنزین یورو ۴ در شهر اصفهان مصرف می‌شود و گازوئیل مصرفی هم کیفیت خوبی دارد.

مطالعات طرح جامع شهری بروزرسانی شود

رضایی تصریح کرد: انجام مطالعات زیست محیطی و مطالعات طرح جامع شهری باید به روزرسانی شود، از شورای شهر و شهرداری اصفهان نیز درخواست دارم در حوزه ترافیک برنامه‌ریزی بهتری داشته باشند و در راستای ایجاد زیرگذر و روگذرها برنامه‌ریزی بهتری داشته باشند.

استاندار اصفهان با تأکید بر لزوم توجه به درخواست‌های به روز شهروندان، گفت: سن جامعه رو به افزایش است و بهتر است به مطالبات شهروندان توجه بیشتری شود.

وی در ادامه مطرح کرد: خط ۲ و ۳ شهرداری اصفهان باید در اولویت قرار گیرد، بهره‌برداری از این طرح میتواند تولید درآمد داشته باشد ضمن این‌که برای ترافیک و اقدامات زیست محیطی تأثیرات مثبت فراوانی دارد.

روابط اصفهان با شهرهای خواهرخوانده افزایش یابد

رضایی ضمن قدردانی از شهرداری اصفهان به دلیل فعالیت‌های انجام شده در حوزه دیپلماسی بین‌المللی تصریح کرد: شهرداری اصفهان باید ارتباط با شهرهایی که خواهرخواندگی داریم را توسعه و افزایش دهد.

استاندار اصفهان در خصوص تغییر رویکرد شهرداری اصفهان در برگزاری هفته فرهنگی اصفهان نیز گفت: این اقدامی قابل تقدیر بود و همین انتظار را از شهرداری اصفهان داشتیم.

۳۶ درصد رشد در تونل سوم کوهرنگ

وی با بیان این‌که ضروری است که جلسه ویژه‌ای در حوضه آب داشته باشیم، افزود: بیش از ۳۶ درصد رشد را در تونل سوم کوهرنگ داشتیم و سعی داریم با برنامه‌ریزی‌های در دستور کار از ایجاد بحران جدید جلوگیری کنیم.

رضایی در پاسخ به انتقادی در خصوص عدم به کارگیری مناسب زنان در ادارات و مناصب دولتی استان اصفهان گفت: در سمیرم بخشدار خانم داریم و فرماندار خانم را نیز معرفی کردیم، ما سعی داریم از همه شایستگی‌ها استفاده کنیم.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس