نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان، بوئین و میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل آب شرب در شرق به دلیل نبود زیرساخت‌های انتقال و در غرب به دلیل عملی نشدن تخصیص آب است.

به گزارش فرا تحلیل نیوز اکبر ترکی امروز در گفت‌وگویی اظهار کرد: مسأله آب در شهرستان‌های شرق و غرب استان اصفهان، در چند سال اخیر همواره مطرح بوده و آب شرب یکی از اصلی‌ترین مشکلات مردم است.

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان، بوئین و میاندشت در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در سال‌های گذشته کمبود منابع ناشی از کمی بارندگی‌ها چشمگیر بود اما بارندگی‌های سال جاری آب سد را تا ۸۰۰ میلیون مترمکعب تأمین کرده و حداقل نباید در آب شرب مشکلی داشته باشیم اما هنوز این مشکلات وجود دارد.

وی  ادامه داد: در محدوده شهرهای نزدیک اصفهان از جمله شاهین‌شهر، نجف‌آباد و فلاورجان مشکل اصلی نبود زیرساخت‌های انتقال آب است که باعث شده با وجود منابع کافی امکان انتقال آب فراهم نباشد.

بی‌توجهی مسؤولان به تأمین آب ۷ شهر استان اصفهان

ترکی خاطرنشان کرد: در محدوده غرب استان ۶٫۵ میلیون مترمکعب آب از منابع پایدار به چهار شهرستان فریدن، فریدون‌شهر، چادگان، بوئین و میاندشت که شامل ۷ شهر و ۹۷ روستا می‌شود اختصاص داده‌شده اما سازمان برنامه و بودجه و وزارت نیرو هیچ قدمی در راستای اجرایی شدن این پروژه برنداشته‌اند.

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان، بوئین و میاندشت در مجلس شورای اسلامی افزود: موافقت تخصیص این حجم آب را ۱۰ آبان ۹۶ و قبل از به وزارت رسیدن اردکانیان گرفته‌ایم اما با وجود این که کاربرگ‌های ماده ۲۳ را برای تخصیص ردیف بودجه ملی به سازمان برنامه و بودجه ارسال کرده‌ایم اما ردیف بودجه داده نشد و در جدول شماره ۲۰ بودجه ۹۷ قرار گرفت.

وی یادآور شد: از زمان استانداری زرگرپور تاکنون مسؤولان استان نیز هیچ قدمی برنداشته‌اند و این نه به دلیل کمبود منابع بلکه ناشی از سوء مدیریت است، در تذکرات متعدد کتبی و شفاهی بارها مسأله آب را به وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه تذکر داده‌ایم و منتظر اقدام عملی مسؤولان هستیم.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس