انتخابات هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان امروز با حضور ۱۲ نفر از اعضا برگزار شد که طی آن علیرضا نصر اصفهانی به عنوان رئیس جدید شورا انتخاب شد.

به گزارش فرا تحلیل نیوز ، انتخابات هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان امروز با حضور ۱۲ نفر از اعضا برگزار شد که طی آن علیرضا نصر اصفهانی به عنوان رئیس انتخاب شد.

نصر اصفهانی که تنها نامزد ریاست شورا بود ۱۲ رأی اعضا را کسب کرد و به عنوان رئیس به مدت یکسال بر کرسی ریاست شورای اسلامی شهر اصفهان خواهد نشست.

در این جلسه همچنین پورمحمد شریعتی‌نیا با ۱۱ رأی از ۱۲ رأی ماخوذه به عنوان نائب رئیس شورا انتخاب شد.

با اتفاق نظر همه اعضای شورا اصغر بروشان به عنوان منشی اول، مهدی مزروعی به عنوان منشی دوم و سخنگو و امیراحمد زندآور به عنوان خزانه‌دار شورا انتخاب شدند.

شیرین طغیانی در روند انتخابات برای تصدی نایب‌رییسی شورا نامزد شد که پس از صحبت‌های نصیر ملت مبنی بر این که پیش از جلسه اعضا در انتخاب خود به اجماع رسیده‌اند، انصراف داد.

انتخابات هیأت رئیسه شوراهای اسلامی شهر طبق قانون ابتدای شهریور ماه هرسال برگزار می‌شد اما امسال طبق بخشنامه وزارت کشور شوراها موظف به برگزاری انتخابات در بازه چهاردهم تا بیستم مرداد شده‌اند.

جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان روز یکشنبه برای برگزاری انتخابات تشکیل شد اما با خروج تعدادی از اعضا از حد نصاب افتاد و انتخاب هیأت رئیسه به روز سه‌شنبه مؤکول شد.

به گزارش فارس، فتح‌اله معین طی دو سال گذشته ریاست شورای اسلامی شهر اصفهان را بر عهده داشت، اما این دوره پس از آنکه در جلسه گذشته شورا نتوانست اجماع اعضا را به دست آورد، کرسی ریاست را از دست دارد.

  • منبع خبر : فارس