نشریه آمریکایی «آتلانتیک» در مطلبی با تأکید بر لزوم پیگیری انتخابات سال آینده ریاست جمهوری ایران نوشت: «انتظار می‌رود روحانی برای بار دوم پیروز شود».

به گزارش حرف شما، یک نشریه آمریکایی در گزارشی نوشته است که انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت سال آینده ایران یکی از ۱۰ انتخابات مهم جهان در سال آینده میلادی است.

«آتلانتیک» در یادداشتی عادت رایج رسانه‌های آمریکایی در ترسیم فضای دوقطبی ادعایی خود در فضای سیاسی داخلی ایران را تکرار کرده است.

این رسانه آمریکایی نوشته است: «آیا حسن روحانی می‌تواند جهان را یک بار دیگر شوکه کند؟ او برای اولین بار سال ۲۰۱۳ جهان را غافلگیر کرد و در انتخابات ریاست جمهوری با رای بالا مجموعه‌ای از نامزدهای تندرو را شکست داد».

آتلانتیک ادامه داد: «او (حسن روحانی) که منتقد سیاست‌های جنجالی و مبارزه‌طلبانه محمود احمدی نژاد، سلف خود بود، به بهبود و تقویت پیوندها با غرب،‌ احیای اقتصاد ایران و اجرای یک منشور حقوق مدنی متعهد شد. او به زودی متوجه شد که حکومتداری سخت‌تر از کارزار انتخاباتی است».

این رسانه غربی با اشاره به عملکرد رئیس جمهور ایران در قبال برجام نوشت: «او توافق هسته‌ای با غرب را مذاکره کرد و ایران را از بسیاری از تحریم‌هایی که با آن مواجه بود، رها کرد. اما با پیروزی دونالد ترامپ، به نظر می‌رسد که ‌این موفقیت به مخاطره افتاده و متزلزل شده است».

نشریه آمریکایی تصریح کرد: «در همین اوضاع و احوال شاهد آن هستیم که اقتصاد ایران همچنان به حرکت کند خود ادامه می‌دهد و رفع تحریم‌ها هنوز نتایج ملموس نداشته است».

آتلانتیک بار دیگر با ترسیم ادعایی فضای سیاسی ایران به «تندرو» و «میانه‌رو» نوشته است: «از شانس روحانی، گروه تندرو در ایران هنوز بر سر یک گزینه محبوب به توافق نرسیده‌ است. در حال حاضر باید گفت که انتظار می‌رود روحانی برای بار دوم پیروز شود».

انتهای پیام/ فارس