مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه گفت: ایستگاه متروی چهارراه تختی بیشتر از یک ماه است که تکمیل شده و برای افتتاح آن منتظر حضور یکی از مسؤولان عالی رتبه نظام در اصفهان هستیم.

به گزارش حرف شما، محمد‌جواد شعرباف با اشاره به آخرین وضعیت ایستگاه‌های مترو اظهار کرد: ایستگاه چهارراه تختی بیشتر از یک ماه است که تکمیل شده و برای افتتاح آن منتظر حضور یکی از مسؤولان عالی رتبه نظام هستیم.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی قبلی قرار بود معاون اول رئیس جمهور به مناسبت عید غدیر با حضور در اصفهان، ایستگاه تختی را افتتاح کند اما این امکان فراهم نشد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه ادامه داد: سعی داریم تا پایان نیمه اول سال آینده خط یک کامل شود و این یعنی تمام ایستگاه‌های خط یک تا ایستگاه دفاع مقدس در ترمینال صفه به بهره‌برداری برسند؛ در این مسیر ایستگاه‌های پر چالش دروازه دولت، انقلاب و میدان آزادی وجود دارد که به صورت شبانه‌روزی در حال کار هستند.

شعرباف در خصوص تکمیل محدوده زمین سازمان قطار شهری و امنیت این سازمان عنوان کرد: نسبت به ابتدای سال که چند منزل مسکونی در محدوده سازمان قطار شهری وجود داشت، شرایط بهتر شده و این منازل خریداری و آزادسازی صورت گرفته است.

وی با بیان این که هنوز دیوارکشی محدوده کامل نشده، گفت: طبق قراردادی که با شرکت خصوصی بسته شد ایمنی واگن‌های قطار واگذاری شده که به صورت شبانه‌روزی هم در ایستگاه‌ها و هم در بخش دپو امنیت قطار شهری را بر عهده دارند.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه تعداد قطارهای فعال در خط یک را ۲ رام قطار عنوان کرد و افزود: این ۲ قطار جوابگوی فاز اول خط یک هستند، ۷ رام قطار نیز در حال انجام تست هستند که پس از گذشت مراحل متعدد برای فازهای بعدی خط یک و دیگر خط‌ها آماده می‌شوند.

انتهای پیام/ فارس