امام جمعه اصفهان گفت: باید با قدرت در مقابل ناهنجاری‌ها ایستاد و با افرادی که پیشینه خلاف و سوء در هنجارشکنی و پرده دری دارند برخورد شود.

به گزارش فرا تحلیل نیوز آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان با تاکید بر لزوم مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله بی‌حجابی اظهار داشت: فضای شهر باید به سمت و سوی حجاب و عفاف پیش برود، باید با قدرت در مقابل ناهنجاری‌ها ایستاد و با افرادی که پیشینه خلاف و سوء در هنجارشکنی و پرده‌دری دارند برخورد شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه در حکومت اسلامی افرادی هستند که عمدا عناد می‌ورزند، تصریح کرد: حزب‌الله، بسیج و نیروهای مسلح باید با آن مقابله کنند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی ما باید مورد توجه جدی قرار گیرد، گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان نرم و خوش انجام شود تا کارگشا باشد و اثرات و نتایج مطلوب به همراه آورد.

وی با بیان اینکه نباید خون شهدا در جامعه اسلامی پایمال شود و همه باید در راستای حفظ عفت در جامعه تلاش کنیم، تصریح کرد: نیروی انتظامی این مسئولیت را برعهده دارد که با جرم‌های مشهود برخورد جدی‌تری صورت دهد.

طباطبایی نژاد با تاکید بر لزوم پرداخت مالیات خاطرنشان کرد: پرداخت مالیات نوعی تعهد اجتماعی محسوب می‌شود، در این امر نباید فریب و تقلب به کار برد، در این میان نیز باید هوای افرادی که توانایی مالی ندارند از جمله کارگران را داشته باشند.

وی همچنین در خطبه‌های نخست نماز جمعه امروز اصفهان با اشاره به مراقبت انسان از اعمال خود گفت: انسان همواره باید مراقب اعمال خود باشد، از جمله مراقبان اعمال انسان خداوند و دو فرشته‌ای است که آنها را ثبت و ضبط می‌کنند. از جمله این اعمال، کلام انسان است که طبق روایتی از امام علی (ع) اگر انسان این مسئله را می‌دانست کلامی صحبت نمی‌کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم