استاد حوزه و دانشگاه گفت: باوجود این سخنان ارزشمند مقامات عالی رتبه کشور در خصوص جنگ ایرانی‌ها در سوریه بعضی از اقشار مردم و حتی بعضی از مسئولان خود را به نفهمی می‌زنند.

به گزارش حرف شما، حجت‌الاسلام سید حسین آقامیری عصر امروز در همایش تجمع بزرگ رهروان زینبی اظهار کرد: تا اسم جهاد می‌آید عموم مردم جامعه فکرشان به‌ طرف جنگ نظامی می‌رود در حالی که جنگ نظامی فقط یکی از قسم‌های جهاد است که این دسته جهاد جزو جهادهای اصغر محسوب می‌شود.

*مادر جدی‌ترین نقش را در حوزه تربیت فرزند ایفا می‌کند

وی با بیان اینکه معنای جهاد بسیار وسیع است، افزود: مادری که با تمام وجودش فرزندی را تربیت کرد که در آخر شد شهید خرازی و امثال آن مجاهد هستند که مجاهدان زن این زمان مادران و خانواده شهدای مدافع حرم هستند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: مادر در تربیت فرزند جدی‌ترین نقش را ایفا می‌کند چراکه به‌ اندازه بضاعت و وسعش انسانی را تربیت کرد که به‌ جای اینکه به زیر پرچم ابلیس رود، به زیر پرچم خدا رفت.

وی تأکید کرد: مادر که با تمام وجود چنین فرزندی را تربیت می‌کند مجاهد فی سبیل الله است، پدر هم در این زمینه نقش دارد اما مادر بیشتر از همه در این حوزه نقش ایفا می‌کند، هرکسی که به‌ اندازه بضاعت و وسعش خدمتی را به جامعه اسلامی انجام دهد و به‌ واسطه این خدمت مقابل جبهه کفر ایستادگی کند، مجاهد فی سبیل الله است.

*باوجود سخنان مقامات عالی رتبه کشور در خصوص اعزام افراد به سوریه برخی خود را به نفهمی می‌زنند

آقامیری با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل اینکه با جامعه زنان خود قرآنی و حسینی صحبت نکرده‌ایم به مجاهد بودن می‌خندند، عنوان کرد: مادران ما وقتی نگاه‌های خودشان را به‌ عنوان یک نگاه مجاهدانه و مؤثر در جامعه اسلامی ببینند قطعاً با مادرانی که حتی خود را برای کارکرده در خانه هم اقدام نمی‌کند، فرق خواهند کرد.

وی در رابطه با جهاد اصغر با بیان اینکه جنگ‌هایی مانند هشت سال دفاع مقدس و جنگ در سوریه، جهادهای اصغر هستند، گفت: مقامات عالی رتبه کشور فرمودند اگر ایرانی‌ها اکنون در سوریه نجنگند قطعاً ما باید در آینده‌ای نزدیک در همدان و کرمانشاه با دشمنان بجنگیم، با وجود این سخنان ارزشمند در خصوص جنگ ایرانی‌ها در سوریه بعضی از اقشار مردم و حتی بعضی از مسوؤلان خود را به نفهمی می‌زنند.

استاد حوزه و دانشگاه بابیان اینکه زن‌ها در این نوع جهاد اصغر حضور ندارند و به‌ طور غیرمستقیم، مردان را یاری می‌کنند، تأکید کرد: اگر زن از شوهرش دل نکند، مرد نمی‌تواند به جنگ برود.

*خانواده شهدای مدافع حرم بیشتر از خود شهدا غوغا کرده‌اند

وی تأکید کرد: همه می‌گویند شهدای مدافع حرم غوغا کردند و درست هم است اماغوغاتر از آن‌ها خانواده‌های آن‌ها هستند که از این شهدا در زمان کنونی با همه این شرایط دل کنده‌اند.

آقامیری در رابطه با جهاد اکبر ابراز کرد: این نوع جهاد دیگر زن و مرد نمی‌شناسد و برای همه است که از باید از نفس اماره خود مراقبت کنند تا بر نفس انسان غلبه نکند.

وی در خصوص جهاد کبیر که مهم‌ترین نوع جهاد است، تصریح کرد: جهاد کبیر به معنای عدم تبعیت از دشمن در همه ابعاد زندگی است که باید همه ما به آن نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به فاجعه منا و اقدام سعودی‌ها نسبت به برگرداندن جنازه شهدا به ایران، اظهار کرد: وهابیت از گذشته تا کنون بیشترین دشمنی را با ایران کرده است که وهابیت ریشه صهیونیستی دارد.

*شبکه‌های ماهواره‌ای هدفی جز نابودی شیعیان ندارند

وی ادامه داد: شبکه‌های ماهواره‌ای زیادی هرروز اضافه می‌شوند که هزینه‌های بسیاری برای آن‌ها شده است اما این شبکه‌های هدفی جز نابودی شیعیان ندارند.

آقامیری اضافه کرد: هیچ مکتبی به‌ اندازه مکتب تشیع در بحث خانواده حرف نزده است و اسلام تنها مکتبی است که یک‌قدم عقب‌نشینی در خصوص حرف‌های خود در مورد زن و خانواده نداشته است این در حالی است که مسیحیان در حال حاضر برخی از کلیساهایشان به فساد و فحشا کشیده شده و قائل هستند که زن نماد شهوت است.

وی در ادامه با بیان اینکه اسلام در مورد زن از همان اول گفت که مرد به‌ وسیله زن به معراج می‌رود و تا به‌ حال یک‌قدم هم به عقب نیامده است، خاطرنشان کرد: بهائیت برای این به وجود آمد که شیعه را از ریشه بردارد اما موفق نشد.

*باوجود آمار زیاد طلاق، قابلیتی برای ظهور امام زمان (عج) وجود ندارد

استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروز در سوریه جهاد می‌کنیم و کمر عمر را هم می‌شکنیم اما امروز جهاد اصلی اینجاست که آن جهاد کبیر است.

وی بابیان اینکه زینب کبری (س) فقط برای مریض شفا دادن نیست، ادامه داد: در جامعه‌ای که آمار طلاقش سر به افلاکش کشیده شود، قابلیتی برای ظهور امام زمان (عج) وجود ندارد.

آقامیری افزود: زن‌ها باید خوبی‌های خود را اول برای خانواده خود داشته باشند و بعد توقع‌هایی مانند رفتار خوب از شوهر باشند چراکه ما ام‌القری در جهان هستیم.

*روشن شدن چشم‌ها به جمال حضرت مهدی (عج) با رونق جهاد کبیر در زندگی

وی بابیان اینکه در مدتی پیش دختری شیعه شد که پدرش یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان مشروبات الکلی است و آن دختر در حال حاضر درس طلبگی می‌خواند، گفت: اسلام محور زندگی را زن می‌داند و زن روحیه‌اش لطیف است نباید با مسائل مالی خانواده درگیر شود و روحیه مرد برای این کار ساخته‌شده است.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان بابیان اینکه در خصوص آداب زندگی کتاب مفاتیح الحیات از آیت‌الله جوادی آملی را بخوانید، گفت: اگر بتوانیم جهاد کبیر را در زندگی‌های خود رونق دهیم چشم ما به جمال حضرت مهدی (عج) بازخواهد شد.

انتهای پیام/ فارس