سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: به هر دلیلی برنامه و آماده سازی ما الان در مسیر درستی نیست.

به گزارش فراتحلیل نیوز، کارلوس کی‌روش د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر حاشیه تمرین امروز تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: نظر من این است که واقعا به هر دلیلی برنامه ما و آماده سازی ما الان در مسیر درستی نیست. مطلع هستید که آماده سازی یک قدم بسیار مهم و کلیدی در مسیر پیش رو است و بدون آماده سازی نمی‌توانیم به موفقیت برسیم.

وی افزود: الان که بازیکنان را در اختیار نداریم، بررسی آنها سخت است و احتمالا بعضی از آنها هم فرصت حضور در تیم ملی را از دست خواهند داد. برای مثال با دو بازیکن مهم‌مان مشکلی داریم. متاسفانه باشگاه الاهلی قطر اجازه نداد کنعانی زادگان و خلیل زاده ۲ بازیکن مهم ما با ما تمرین را ادامه بدهند ولی ۵ هفته بدون برگزاری بازی فوتبال برای این بازیکنان سخت است که در لیست باشند. باید مجدد در مورد این مطلب فکر کنم. در حال حاضر همه بازیکنان باید تمرین و بازی کنند و در اختیار باشند. بدون این مسائل سخت است.

سرمربی تیم ملی گفت: درک این مطلب هم برای ما سخت است چون به آنجا رفتیم و با باشگاه الاهلی قطر صحبت کردیم. تمام بازیکنان ملی پوش کشورهای دیگر مانند الجزایری، تونسی و استرالیایی در اختیار کشورهایشان قرار گرفتند به غیر از این دو بازیکن ما که به اجبار برگشتند. بازیکنان استقلال هم اینجا نیستند. اگر بخواهم در دو کلمه بگویم؛ شرایط ما می‌توانست بهتر باشد.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که این موضوع چقدر برای او نگران کننده است و چقدر می‌تواند برنامه‌های صعود به مرحله بعد جام جهانی را مختل کند، عنوان کرد: همانطور که قبلا گفتم تمام همکاری را از طرف باشگاه‌ها و مربیان داشتیم. یکبار دیگر از مربیان و مسئولان باشگاه‌ها تشکر می‌کنم. باید درک کنیم یک جام جهانی خاص است که برای اولین بار در ماه نوامبر برگزار می‌شود. قوانین فیفا خیلی شفاف است. بازیکنان تنها باید ۷ روز قبل از مسابقات یعنی ۱۴ نوامبر بیایند. نمی‌توانیم گله کنیم چون قانون این است.

وی افزود: واقعا جای نگرانی دارد چون این ۲ بازیکن ما ۵ هفته تا جام جهانی بازی نمی‌کنند. تنها این دو بازیکن مجبور شدند به قطر برگردند. آنها باید اینجا حاضر می‌شدند و می‌توانستند بازی کنند. من نمی‌خواهم از آنها انتقاد کنم.  آنها حق دارند ولی نمی‌توانم درک کنم. یک تمرین بهتر از هیچ است، دو تمرین بهتر از یک و سه تمرین بهتر از دو تمرین است. هرچه تعدادش بالاتر باشد، بهتر است. تمام تلاشمان را کردیم که برنامه ریزی کاملی داشته باشیم. تیم منتخبی از ۱۹ ساله‌ها و ۲۰ساله‌ها آوردیم که بتوانیم بازی برگزار کنیم اما امروز ۸ بازیکن هستند.

کی‌روش تصریح کرد: برای همین وقتی سوال کردید آماده سازی ما چگونه است، گفتم می‌توانست بهتر باشد.  البته شما فقط کارهایی را می‌توانید انجام بدهید که خودتان کنترل کنید. در مورد چیزهایی که نمی‌توانید کنترل کنید می‌توانید بخوابید و دیگر به آنها فکر نکنید.

سرمربی تیم ملی در خصوص وضعیت سردار آزمون، احمد نورالهی و علیرضا جهانبخش سه بازیکن مصدوم این تیم، گفت: جهانبخش مشکلی ندارد و چیز خاصی نیست. نورالهی هم مشکل خاصی ندارد. سردار هم در مسیر درستی حرکت می‌کند. برنامه او خوب جلو می‌رود. ۲ نوامبر به فضای باشگاه خودش باز می‌گردد. همکاری خیلی خوبی بین ما و باشگاه لورکوزن شکل گرفت. از منابع خودمان استفاده کردیم. اعضای کادرمان را تمام وقت در اختیار این بازیکنان قرار دادیم. به نورالهی و سردار کمک کردند. اطمینان داریم که ۱۴ نوامبر او با ما خواهد بود.

کی‌روش در مورد اینکه با توجه به ارتباط فدراسیون فوتبال ایران و قطر آیا امکان ندارد که برای برگشت کنعانی زادگان و خلیل زاده صحبت شود، اظهار داشت: این مساله در مورد فدراسیون ایران یا قطر نیست. در مورد باشگاه الاهلی قطر است. واقعا درک نمی‌کنیم. اینجا مشکلی به وجود آمده است. من به همراه نایب رئیس اول فدراسیون رفتیم و از باشگاه دیدن کردیم. از آن‌ها به صورت حضوری خیلی تشکر کردیم.

وی افزود: حتی اگر سایت و منابع رسمی باشگاه الاهلی را ببینید، خودشان به صورت رسمی از ما حمایت کردند اما یکباره گفتند خیر و از قولی که داده بودند عقب کشیدند. خیلی مهم است که این را درک کنید. آن‌ها این حق را دارند که این کار را انجام دهند. فقط ما درک نمی‌کنیم که چرا کشور قطر تمام ملی پوشان را ترخیص کرده، بازیکنان خود تیم ملی قطر بیشتر از ۶ ماه است در اردوی اروپا هستند.

سرمربی تیم ملی افزود: تنها ۲ بازیکنی که مجبور شدند بروند و در قطر بنشینند، شجاع و کنعانی‌زادگان هستند. نمی‌توانم این را درک کنم. واقعیت این است که امروز ۸ بازیکن برای تمرین در اختیار دارم. اطلاعی ندارم که در باشگاه خودشان تمرین می‌کنند یا خیر، تنها چیزی که می‌دانیم این است که بازهم ازبرنامه‌های تمرینی‌شان حمایت می‌کنیم. چیزی که باید بازهم تکرار کنم؛ تنها ۸ بازیکن برای تمرین دارم.

  • منبع خبر : فارس