عضو شورای شهر تهران با اشاره به مدیریت مصرف آب در پیشنهادی گفت: قبلاً هم گفته بودم عزیزان در ارومیه به‌جای وضو تیمم و آب آن را انفاق و برای پر شدن دریاچه ارومیه هبه کنند.

به گزارش فرا تحلیل نیوز شهربانو امانی در نشست با فرید ظهیری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه ۳ شهر تهران اظهار کرد: شورای پنجم تأکید ویژه‌ای بر موضوع استفاده صحیح از آب به‌ویژه در بوستان‌‌ها و آبیاری فضای سبز دارد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس تأکید ویژه‌ای بر آبیاری فضاهای سبز در مناطق شهر تهران شده است و امیدواریم در منطقه ۲۲ نیز که شرکت آب و فاضلاب منطقه ۳ در آنجا فعالیت دارد به این موضوع توجه داشته باشد.

عضو شورای شهر تهران به موضوع آگاه‌سازی شهروندان در ارتباط با نحوه صحیح استفاده از آب اشاره کرد و گفت: در یکی جلسات من به کارشناسان و دوستان در ارومیه گفتم که در تریبون‌‌های نماز جمعه به موضوع استفاده از آب اشاره شود و حتی دوستان می‌توانند این را عنوان کنند که عزیزان در ارومیه به‌جای وضو تیمم و آب آن را انفاق و برای پر شدن دریاچه ارومیه هبه کنند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه قرار بگیرد، جلوگیری از هدررفت آب است. البته باید زیرساخت‌های آن نیز فراهم شود و منطقه ۲۲ از مناطق جدیدالاحداث است و چون این منطقه برای ۳۰۰ هزار نفر پیش‌بینی شده بود اما با توجه به جذابیت‌هایی که داشته تعداد ساخت‌وسازها از ارگان‌های مختلف در این منطقه افزایش یافته است.

امانی با تأکید بر آبیاری فضای سبز در منطقه ۲۲ گفت: این موضوع باید به‌طور جدی مورد توجه قرار بگیرد و روش صحیحی در این بخش اتخاذ شود.