جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی شعبه استان اصفهان با توجه به گذشت پنج ماه از شروع به کار مجلس یازدهم بیانیه مطالبه گرانه ای خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم منتشر کرده است.

به گزارش خبرنگار فرا تحلیل نیوز جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی شعبه استان اصفهان با توجه به گذشت پنج ماه از شروع به کار مجلس یازدهم بیانیه مطالبه گرانه ای خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم منتشر کرده است.

به نام خدا

وَالْعَصْرِ ﴿۱﴾ إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِی خُسْرٍ ﴿۲﴾ إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ ﴿۳

مردم شریف و صبور ایران اسلامی، نمایندگان محترم دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و مردم شریف و شهیدپرور اصفهان. همگی نیک مستحضرید که کشور در سال ۱۳۹۹ یکی از سخت‌ترین و حساس‌ترین دوران پس از انقلاب را می‌گذراند. فشار بی‌نهایت دشمنان قسم خورده این کشور با حربه تحریم، فراگیری ویروس منحوس کرونا و دولتی که بیش از هفت سال در خواب غفلت لمیده بوده و اکنون هم انگیزه و یا خواستی برای کار و تلاش ندارد و اندک توان خود را نیز درگیر مبارزه با ویروس کرونا کرده است، همه دست به دست هم داده و عرصه زندگی را چنان بر قشر متوسط و ضعیف تنگ کرده که فقط گوش‌هایی که کر باشند و یا خود را به کری زده باشند، صدای خرد شدن استخوان‌های این قشر مظلوم را نمی‌شنوند. جنگ اقتصادی به اوج خود رسیده و این قشر متوسط و ضعیف است که فقط باید برای این جنگ قربانی بدهد. سرعت پیشرفت نابسامانی‌های اقتصادی و سکوت حاکم بر مسئولان چنان رعب‌انگیز است که شکاف عمیق بین بدنه حاکمیت و مردم را برای قشر وسیعی از مردم باورپذیر کرده است و هیچ خطری برای انقلاب و نظام برآمده از آن، بالاتر از فاصله گرفتن از این قشر ضعیف و متوسط نیست. با رصد وقایع هفت ماه اخیر اگر با دقت صورت گیرد، نمی‌توان دست‌هایی را ندید که عامدانه مردم را به سمت سرریز شدن صبرشان سوق می‌دهد. از این‌رو جمعیت پیشرفت و عدالت در راستای وظیفه شرعی، ملی، حزبی و مطالبه‌گری خود موارد ذیل را خدمت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ارائه می‌کند که قطعا اگر به دولت امیدی بود آن‌ها را نیز خطاب قرار می‌دادیم.

  • ” مجلس یازدهم، مجلس امید و انتظار مردم است[۱]“. این جمله از رهبر انقلاب بار سنگینی را بر دوش شما نهاده است. مردمی که در شرایط سخت اقتصادی پای صندوق آمدند و شما را برگزیدند هم به این مجلس امید بسته اند و هم انتظار دارند. به هیچ عنوان خودتان را با ادوار گذشته مقایسه نکنید که جنس انتخاب شما از جنس انتخاب‌های گذشته نیست. پس جمله ” در ادوار گذشته هم معمول بوده است” را به دور بیاندازید و در تریبون‌ها به مردم تحویل ندهید.بسیاری از مستحبات ادوار گذشته برای شما مکروه و مباح آن حرام است. عینکی که شما با آن نگریسته می‌شوید بسیار متفاوت با ادوار گذشته است.

 

  • ” مجلس در راس امور است، این والاترین تعبیر برای مجلس است[۲]“. ما معتقدیم باید مجلس به راس امور بازگردد. متاسفانه در دوره قبل اینگونه نبوده و دولت عملا هر گربه‌ای که میخواسته رقصانده و مجلس در انتهای امور فقط نگاه می‌کرده است. اما انتظار این است که مجلس به راس امور بازگردد.یعنی مصالح مردم و به خصوص طبقه ضعیف و متوسط به راس امور برگردد و هر تصمیم و حرکتی بر مبنای مصالح آنان گرفته شود. قشری که همیشه پای هزینه دادن برای نظام در صف اول‌اند و در بهره‌برداری از موقعیت‌ها و امتیازها، آخر صف ایستاده‌اند. سوال اینجاست که در این ۴ ماه گذشته از عمر مجلس (۴ ماه برای یک ملت ۸۰ میلیونی زمان کمی نیست)، آیا مجلس در راس امور بوده است؟ میدانیم که بسیاری از شما عزیزان از جمله ریاست محترم مجلس بی‌وقفه در حال تلاشید، بهتر است به مردم شفاف بگویید که در وقایع رخ داده در ۷ ماه اخیر، جایگاه مجلس در کجای امور بوده است؟ بازدیدها و نشست‌ها و دیدارها و …. وقتی ارزشمند است که مردم تاثیر آن را در زندگی خود ببینند.

 

  • ” این مجلس یکی از قوی‌ترین و انقلابی‌ترین مجالس دوران انقلاب است[۳]“، والله این تعبیر توسط امام جامعه برای شما، باید خواب را از شما بگیرد، مجلس قوی و انقلابی، چابک است، کارشناس است، از تمام ظرفیت و قدرتش استفاده می‌کند، به حاشیه کشیده نمی‌شود، انرژی خود را صرف امور بیهوده و بی‌فایده برای جامعه نمی‌کند، بهانه‌تراشی نمی‌کند و همواره خود را مسئول می‌داند. رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان، کاهش ارزش پول ملی، گرانی‌های بی‌منطق، تامین مسکن و مساله فرزندآوری را به عنوان دغدغه‌های اصلی مجلس انقلابی و قوی مطرح کردند. از زمان انتخاب شما عزیزان چه بر سر این اولویت‌ها آمده است؟ باید شفاف برای مردم توضیح دهید، با مردم حرف بزنید. ما به عنوان بخش کوچکی از بدنه جامعه که برای رای آوری شما عزیزان حتی به اندازه یک رای، نفس زدیم، هر روز با سوالات گزنده ای روبرو می‌شویم که باید برای آن‌ها پاسخ داشت. ” اگر مجلس انقلابی بود، الان وضع ارز چگونه بود؟”، ” اگر مجلس انقلابی نبود، مثلا چه بلایی قرار بود بر سر بازار سرمایه بیاید که تا الان نیامده؟”، ” اگر مجلس انقلابی نبود، تورم ۵۰۰ درصدی در مسکن الان چند درصد بود؟”، ” اگر مجلس انقلابی نبود تغییرات هر روزه قیمت ارزاق عمومی مردم چگونه پیش میرفت؟”، آقایان و بانوان عزیز نماینده، این سوالات باید پاسخ واضح برای مردم داشته باشد و انداختن همه تقصیرها به گردن دولت فشل، کار مجلس قوی و انقلابی نیست، کار ترسوهاست.
  • نگرانی عمده‌ای که اکنون وجود دارد، عدم روشن بودن شرایط کشور در ماه‌های باقی‌مانده این دولت است. آنچه تا کنون گذشته، متاسفانه نشان داده که دولت یکه‌تاز میدان است و عملا مجلس هم قرار است تا پایان این دولت تماشاچی انبوه حرکات تکنیکی و مخرب آنان باشد. آیا از تمام ظرفیت‌های مجلس و ایضا قوه قضاییه که همسو با شماست در جهت کنترل حرکات خرق الساعه دولت در اقتصاد، استفاده کرده‌اید؟. آیا برای شما هم مانند ما، آینده در هاله ابهام است؟ آیا تصویری از تقریبا ۱۰ ماه آینده کشور برای مردم دارید؟ آیا شما هم منتظرید که ترامپ رای بیاورد یا بایدن؟. آینده تغییرات روزانه قیمت ارزاق کجاست؟ آینده نرخ ارز کجاست؟ حد توقف وعده‌های دروغ حمایت بازار سرمایه، ژست‌های حمایتگرانه مجلس در حمایت از بازار سرمایه و ریزش آن کجاست؟ حد توقف نوسان‌گیری دولت در بازار ارز و سرمایه از جیب مردم کجاست؟ حد توقف بازی با روان مردم هربار به یک عنوانی، از سرگردانی در بازار انسولین گرفته تا اخبار آزمایش بالینی داروی کرونا بر روی ایرانیان و… کجاست؟ چندین سوال دیگر که باید برای آن پاسخ باشد تا به این جامعه آرامش تزریق شود.

ما شما را برادران و خواهران انقلابی و عزیز خود می‌دانیم، شرایط کشور و همه تحرکات سه قوه را رصد می‌کنیم و جایی که لازم باشد فریاد بزنیم، می‌زنیم. انتظار این بود که مجمع نیروهای انقلاب، که شما نمایندگان شهر اصفهان برآمده از آن هستید، در مطالبه‌گری پیش‌قدم باشد.این نامه مطالبه‌گری را از سر دلسوزی از طرف دوستارانتان در جمعیت پیشرفت و عدالت اصفهان بپذیرید و امیدواریم که پاسخ درخوری توسط مجمع نمایندگان استان ارائه گردد. هیچ مصلحتی بالاتر از مصلحت اسلام، نظام و انقلاب نیست و آن هم در گرو خیرخواهی برای مردم است.

 

والسلام علی من التبع الهدی

 

[۱]  رهبر معظم انقلاب، بیانات در دیدار با نمایندگان مجلس یازدهم

[۲] رهبر معظم انقلاب، پیام به مجلس یازدهم

[۳]  همان ۱