شاید تفاوت مهاجرت یکی از قهرمانان رشته تکواندو کشورمان با آنهایی که پیشتر چنین اقدامی کردند، چشم سفیدی کردن کیمیا علیزاده به هرآنچه مام میهن به او داده بود است.

به گزارش فرا تحلیل نیوز  – به راستی “هویت سانسور شده” کیمیا علیزاده (به زعم خودش) همین لحن زشتی بود که در پیامش برای یک ملت نوشت؟ واقعا ایران اسلامی چنین دختری را در دامنش پرورش داده بود که چنین بی پروا به هرآنچه در اختیارش گذاشته شد تا با تکیه بر استعداد و توانایی هایش رشد کند و از سکوهای ترقی بالا برود و بعد از آن بالا با لحنی توهین آمیز چشمش را بسته و جای میلیونها دختر ایرانی اظهار نظر کند؟ این بود؟!

کیمیا علیزاده ای که نامه اخیرش در فضای مجازی دست به دست می شود مگر همانی نیست که در رادیو و تلویزیون حرف‌هایی دیگر می زد؟ مگر نمی گفت از اینکه رهبر کشورم شخصا به من تبریک گفته و برایم آرزوی موفقیت کرده بیشتر انگیزه می گیرم؟

نکند برخلاف ادعای علیزاده در نامه اخیرش که گفته این حرفها را به اجبار می زده این مسایل را برای دریافت جایزه مدال طلای المپیک به جای جایزه مدال برنز بر زبان می آورده است؟!

توئیتر منتسب به دفتر رهبر انقلاب پس از مدال آوری کیمیا علیزاده در المپیک پیامی از ایشان منتشر کرد و نوشت: “من از صمیم قلب از همه زنان ورزشکاری که در عرصه بین المللی با حجاب حضور دارند تشکر می کنم.”

حالا که کیمیا چنین صریح حرف می زند، باید تحمل شنیدن تحلیل هایی که از رفتار دوگانه طی این سه سال از او و خانواده اش می شود را هم داشته باشد. کیمیا اگر مدعیست کسی یا کسانی او را مجبور کرده بودند تا برخی حرف‌ها را بر زبان بیاورد، پدرش را هم مجبور کرده بودند؟ مگر کیوان علیزاده، پدر کیمیا همانی نیست که با رسانه ها حرف زد و گفت: “به حجاب کیمیا افتخار می کنم“.

کیوان علیزاده در پاسخ به این پرسش که چه عاملی او را در آن روزها (پس از المپیک ۲۰۱۶) شاد کرده است، گفت: “در مرحله نخست اینکه دخترم فردی با حجاب، مومن و معتقد به احکام دین مبین اسلام بوده و همواره واجبات خود را انجام می‌دهد و هیچ زمانی قرآن را از خود دور نکرده و در مسابقات المپیک نیز با حجاب حاضر شد، خوشحال و سربلند هستم. افتخار می‌کنم که دخترم به نمایندگی از میلیون‌ها بانوی محجبه ایرانی در المپیک با حجاب کامل ظاهر شد و توانست به جهانیان اثبات کند که حجاب برای زنان و دختران ایرانی یک موضوع اعتقادی و قلبی است…”!

اعتقاد قلبی بود یا بهانه ای برای دریافت جوایز مدال طلا و یک واحد آپارتمان؟ این حرف‌ها مربوط به ۱۰ سال پیش نیست که کیمیا علیزاده یک کودک بوده باشد. بلکه او این مطالب را درباره دختری ۱۸ ساله به زبان آورده که از نظر جسمی و عقلی رشد کامل  داشت. هرگز قصد نداریم به پدر کیمیا تهمت بزنیم که با این حرف‌ها قصد فریبکاری داشته تا “جایزه بهتری” به دخترش تعلق بگیرد اما کیمیا باید بپذیرد که قبول کردن این همه تناقض ظرف ۳ سال آسان نیست.

علیزاده که می گوید “مرا مصادره کرده بودند!” باید بگوید کدام مصادره؟ کسی اجبارت کرد به برنامه خندوانه، فرمول یک، سلام صبح بخیر و … بروی؟ یعنی هر بار برای حضور در برنامه های مختلف تلویزیونی خود و خانواده ات تهدید می شدند؟ کدام سلبریتی و یا قهرمان و هنرمندی به اجبار راهی رسانه ملی شده که شما دومی اش بودید؟ همین حالا دهها سلبریتی و قهرمان و شخصیت های برجسته علمی و دینی هستند که بسته به عقاید شخصی شان ترجیح می دهند در رسانه ملی حضور پیدا نکنند و هنوز هم نمی روند و شاید تا ابد هم پای اعتقادات شان بمانند ولی اینکه چنین ادعایی را به خورد مخاطب خودت دادی که “ابزاری بودم برای تبلیغ حجاب” رسم معرفت و ادب نبود!

مسئولان ورزش کشور چه کار باید برای موفقیت یک دختر تکواندوکار می کردند و نکردند؟ مگر علیزاده پیش از المپیک ۲۰۱۶ درخواست نکرد “مهرو کمرانی” مربی خودش در طول رقابتها او را هدایت کند؟ کسی مخالفتی کرد؟ هزینه سفر یک نفر به برزیل چقدر است؟ آن هم برای مملکتی که تحریم به معنای واقعی کلمه در قبالش اعمال می شود ولی این خواسته ات هم برآورده شد. پیام شخص اول مملکت برای برنزی که از بخت خوبت با رسیدن حریف اسپانیایی به فینال (که علیزاده به او باخته بود) او را به گروه شانس مجدد برگرداند و توانست برای ایران به ارمغان بیاورد کم بود؟

پیام رهبر انقلاب به کاروان ورزشی ایران پس از المپیک ۲۰۱۶ ریو:

“بسمه تعالی

به کاروان ورزشی بازگشته از المپیک: قهرمانانی که با مدال‌آوری دل ملت را شاد کردند؛ به پهلوانانی که از حق خود بر اثر ناداوری‌ها محروم شدند؛ به ورزشکارانی که عدم موفقیت آنان از ارزش تلاش و کوشش آنها نمی‌کاهد؛ به بانوان ورزشکاری که نشانه‌ی افتخارآمیز پوشش زن ایرانی را به رخ همگان کشیدند، به بانوی شجاعی که با حجاب کامل در پیشانی کاروان درخشید، و به مربیان و پیشکسوتان ورزش کشور، خوشامد می‌گویم و از همه‌ی شما سپاسگزاری می‌کنم. قدر شما را می‌دانیم”.

رییس جمهور کشور و دیگر مقامات ایران و مقامات استانی یکی پس از دیگری شادباش و هدایای خود را روانه کردند که بروی و اینگونه پاسخ خوبی ها را بدهی و از ظلمی که در حقت شده حرف بزنی!؟ آن هم در روزهایی که می دانستی مصدومیت کهنه ات مانع از درخشش دوباره در عرصه بین المللی می شود؟ آرزو می کنیم هر جا هستی تندرست و سلامت باشی و باز هم بدرخشی و افتخار بیافرینی چون باز هم نام ایران به عنوان ورزشکار دو تابعیتی در عرصه های بین المللی مطرح می شود ولی این لحن که برخی بر این باورند حرف خودت نبوده رسم معرفت نبود.

مرام یک ایرانی نیست که چشم ببندد و نادیده بگیرد هرآنچه کمکش کردند تا به اینجا برسد. پرچمداری کاروان ایران در المپیک نوجوانان و بازی های آسیایی افتخاری نیست که نصیب هر کسی شود که حالا می گویی من نه قهرمانم نه پرچمدار! اگر دوست نداشتی پرچمداری کنی می توانستی همان روز بگویی. یادت رفته در حاشیه مراسم بدرقه کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و پرچمداریش در این مسابقات ذوق زده شده بودی و گفتی: از اعتمادی که مسئولین به من کرده‌اند خوشحالم و تشکر می‌کنم. از روزی که این خبر را شنیدم تلاشم را چندین برابر کردم امیدوارم جواب این اعتماد و لطف آنها را بتوانم بدهم و ثابت کنم که دختران ایرانی چقدر حرف برای گفتن دارند. (هرچند مصدومیت باعث شد از حضور در مسابقات جا بمانی و این افتخار که حالا از آن گریزانی نصیبت نشود!) چرا اجازه می دهی به دروغ هر حرفی را از زبانت به خورد مردم بدهند؟ پس حرف از اجبار زدن دروغ است نه آنچه تو قصد داشتی در نوشته هایشت (اگر خودت نوشته باشی) به خورد مخاطبت بدهی!

به راستی “هویت سانسور شده”‌ات این بود که دو، سه سال پیش بسته به شرایط روز، یکسری کارها را انجام دادی و بعد که به اهدافت رسیدی و اصطلاحا چپت پر شد تا از ایران با جیب پر بروی هویت دیگرت را رو کردی؟ حالا کدام هویت “پنهان” شده بود؟ هویتی که امروز عیان شده یا آن قبلی که تا هدایای ارزشمند، مصاحبه، توجه و مسابقه بود، ارزشش را داشتند ولی امروز که دیگر اوضاع فرق کرده، هویت معنایی دیگر پیدا کرد؟ سوار بر موج غم آلود یک ملت از داغ های سنگینی که ظرف دو هفته بر دل‌هاشان نشست را هویت واقعی خودت عنوان می کنی؟

واقعا برداشتن یک روسری از سر این قدر برایت مهم بود که به خواست قلبی میلیونها زن ایرانی بی حرمتی کنی؟ در همان اروپا زن محجبه نیست؟ آنجا که دیگر اجباری نیست! چرا به خودت اجازه می دهی به جای میلیونها انسان حرف بزنی و ارزش ها و فضیلتهای انسانی را زیر سئوال ببری؟ در قلب همان آمریکا که امروز خیلی ها سنگش را به سینه می زنند هم زنان محجبه در خیابان و تلویزیون حضور پیدا نمی کنند؟

اگر “انسانیت” به زعم کیمیا علیزاده، تهمت زدن و هادی ساعی را “تن به ذلت داده” خطاب قرار دادن است همان بهتر که این قبیل انسانیت ها در خاک ایران نباشند. ایرانی که در چهارگوشه اش هزاران کیمیا علیزاده و سعید مولایی هر روز چشم به جهان می گشایدند و هر یک لیاقت در دست گرفتن پرچم کاروان ورزشی کشورمان در المپیک را دارند باکی از بود و نبود انگشت‌شمار افرادی با هویتی اینچنینی نیست. به راستی نشان دادی لقب “کیمیای ورزش ایران” که پس از کسب برنز المپیک به تو دادند برازنده ات نیست!

“ایران” بی حرمتی می بیند و می شنود اما “ایران” اینگونه نیست که به فرزندانش بی حرمتی کند. مام میهن همه فرزندانش را دوست دارد. چه آنهایی که موجب رقص پرچمش در میادین بین المللی شده اند و چه سایرین که این فرصت نصیب شان نشده، همه برای مام میهن کیمیا و سعید و … هستند و تا ابد عزیز. شاید ایران کمی انصاف را طلب کند، فقط کمی انصاف!

  • منبع خبر : مشرق