مصطفی تاجزاده عضو هسته سخت اصلاحات گفت: خاتمی از من تندرور تر است؛ اما جسارت بیان ندارد!

به گزارش فرا تحلیل نیوز مصطفی تاج‌زاده عضو هسته سخت اصلاحات در آخرین گفتگوی خود سخنان قابل توجهی را درباره لیدر اصلاحات برزبان آورده است. این چپ ستادی و چهره فعال در فتنه سال ۸۸ به وب‌سایت دیدار نیوز می‌گوید:  خاتمی با اصلاحات ساختاری، راهبردی و رفتاری نه تنها موافق است بلکه می گوید که ما در هر زمینه نیاز به اصلاحات داریم. اما اینکه در مصادیق با من موافق باشد یا مخالف باشد، اطلاع ندارم. چون هنوز آن را به یک بحث عمومی تبدیل نکرده ایم که آقای خاتمی مجبور باشد در مورد آن نظر دهد.عضو سابق حزب منحله مشارکت ادامه می‌دهد: وقتی نظر شخصی من را بپرسید آقای خاتمی در این زمینه‌ها طی این سال‌ها معمولا از من رادیکال‌تر فکر کرده است. تفاوت ایشان با من این بوده که در بیان راهکارها به دلایلی صراحت من را نداشته است. وگرنه من تردید ندارم آقای خاتمی قانون اساسی ما را دچار مشکلات بسیار جدی می‌داند و معتقد است باید اصلاح شود اگرچه احتمالا الان ممکن است بگوید زمان طرح این موضوع نیست و هنوز نگران باشد که اگر خواهان اصلاح آن باشیم ممکن است جنبه‌های دموکراتیک قانون اساسی تضیف شود و جنبه‌های ارتجاعی آن پررنگ‌تر شود. اما در مورد اصل اصلاح قانون اساسی تردید ندارد.

این بار اول نیست که اصلاح طلبان به صورت علنی حرف از برگزاری رفراندوم قانون اساسی و حذف اصول مترقی آن می زنند. سال ۱۳۷۸ و در اوج ساختارشکنی در دولت اصلاحات، بخشی از اصلاح طلبان افراطی به سرکردگی محسن سازگارا و علی افشاری طرح جمع آوری امضا برای تغییر در قانون اساسی را کلید زدند. این دو چهره دوم خردادی بعدها به کشور آمریکا پناهنده شده و در کنگره علیه مردم ایران سخنرانی و خواستار حمله نظامی به کشور شدند. بعدها حسن روحانی به تأسی از رادیکال های اصلاح طلب در چند سخنرانی بحث رفراندوم و اصلاح قانون اساسی را پیش کشید!

پیش از این یکی دیگر از همفکران خاتمی نیز نیمه پنهان بخشی از اندیشه های خاتمی را بازگو کرده و او را شاگرد بازرگان نامیده است. عبدالله ناصری عضو بنیاد باران در این‌باره می‌گوید: محمد خاتمی  دیگر به حکومت دینی باور ندارد و بیشتر شبیه بازرگان فکر می‌کند.

در حالی اصلاح طلبان نزدیک شدن لیدر افراطی ها به بازرگان را فخر خود می‌دانند که نهضت آزادی ایران به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) از تشکیلات منافقین نیز منافق‌تر و خطرناک‌تراست. شاگردان فکری مهدی بازرگان در سازمان تروریستی بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم بیگناه کشور را به شهادت رساندند. چهار دهه پس از آن جنایت، اصلاح طلبان می‌خواهند دوباره راه بازرگان را طی کنند.