یک استاد دانشگاه گفت: دشمنان هدف تغییر نظام جمهوری اسلامی را ندارند بلکه به دنبال تجزیه ایران هستد و حتی یک ایران بزرگ و دست نشانده خودشان را هم نمی‌خواهند و به دنبال آن هستند تا ایران را تبدیل به ایالات مختلف کنند.

به گزارش فرا تحلیل نیوز ، حشمت‌اله قنبری پیش از ظهر امروز در مراسم تجدید بیعت با امام امت در ۹ دی اظهار کرد: ۹ دی یکی از نورانی‌ترین نقطه‌های حیات انقلاب اسلامی و سرفصل زندگی نوین و شروع دوباره‌ای برای نهضت اسلامی امام است.

این پژوهشگر قرآنی عنوان کرد: معتقدم تا به امروز اهمیت این روز آن طوری که شایسته آن هست ادا نشده؛ زوایای پنهان مانده زیادی از این روز وجود دارد که اگر روزی این بخش‌ها بازخوانی شود حقایق تکان‌دهنده پیش روی جهانیان قرار خواهد گرفت و عظمت کار ملت ایران پیش روی عالم قرار داده خواهد شد.

وی افزود: ظاهر قضیه این بود که در جریان یک انتخابات اختلافی به خاطر بداخلاقی‌ها و بدرفتاری‌ها و گفتمان ناپسند، شرایطی به وجود آمد که مردم دچار انشقاق و اختلاف شدند.

عقده‌گشایی دشمن در فتنه ۸۸

قنبری ادامه داد: این سوءرفتار و سوءتدبیر زمینه‌ای شد تا سران استکبار و نظام سلطه زمینه را برای جمع‌آوری طبق همه موضوعیت خود فراهم آمده ببینید و فرصت را برای عملیاتی کردن همه برنامه‌هایی که در طول ۳۰ سال به بن بست خورده بود اجرا کنند.

استاد دانشگاه مطرح کرد: آن‌هایی هم که در جریان انتخابات حضور داشتند و رقبای انتخاباتی بودند، در حین تبلیغات، حین مناظرات و بعد از برگزاری آن رفتار خردمندانه‌ای از خود نشان ندادند تا کسانی که امید خدمت‌رسانی به مردم از آن‌ها می‌رفت، به وادی تعصب و لجاجت کشاندند و نتیجه آن در قالب یک خیانت تلخ یک خاطره شیرین برای مردمی که برای مقابله با نظام سلطه بیش از ۴۰ میلیون نفر آن شکوه را رقم زده بودند، آن حماسه را در کام ملت تلخ کرد.

وی بیان داشت: عده‌ای دچار غفلت، نخوت و غرور شدند و مردم را دچار حیرت کردند و فرصت طلایی را برای استکبار جهانی فراهم آوردند که تردید نداشته باشید اگر هدایت الهی رهبری و بصیرت مردم و ذکاوت ملت نبود، این آشوب قدرت نابودی هر جمعیت بزرگ و کشور و دولت قدرتمندی را داشت.

فتنه ۸۸ به مراتب از جنگ دشوارتر بود

قنبری خاطر نشان کرد: ۸ ماه کشور دستخوش نوسانات و فضای تلخ و جو حیرت‌زا و نگران‌کننده‌ای شد ؛ ۸ ماه قبل، حین و بعد از انتخابات به لحاظ شکنندگی که در بین مردم به وجود آمد و امیدی که در دل دشمن ایجاد شد از ۸ سال دفاع مقدس سخت‌تر‌، پیچیده‌تر و نگران کننده‌تر بود.

این پژوهشگر قرآنی ادامه داد: بخش از حوادث ۸۸ سرنوشت بسیاری از کشورها را برهم زده بود و تمام دشمنان انقلاب منتظر بودند و اینکه در تاسوعا و عاشورا به خیمه عزای سیدالشهدا(ع) حمله کردند یک حادثه نبود و یک برنامه‌ریزی خبیثانه و ظالمانه و سیاه برآمده از تاریخ تاریک نظام سلطه بود و به معنای کلمه باور کرده بودند که می‌توانند اعتقادات مردم را به آتش بکشند.

وی تاکید کرد: این افراد بر موج انتخابات سوار شدند و بی‌بصیرتی و دنیا اندیشی و ریاست‌طلبی شرایط را بحرانی کرده بود؛ در حالی که در نظام دینی مقامات وظیفه است و کسی برای خدمت‌گذاری به مردم با آبروی دیگری بازی نمی‌کند و آرامش و امنیت کشور را به خطر نمی‌اندازد اما در این شرایط به کسانی که امید خیر می‌رفت تبدیل به شر شدند.

آمریکا، ایران وسیع ولی دست نشانده خود را هم نمی‌خواهد

قنبری با بیان اینکه حق و باطل در هم آمیخته بود، گفت: در خانه‌ها و سطح جامعه اختلاف و تفرقه به وجود آمد و نگرانی در عمق جان مردم نفوذ کرد که دشمن را امیدوار کرد، آن‌ها هدف تغییر نظام جمهوری اسلامی را ندارند بلکه به دنبال تجزیه ایران هستد و حتی یک ایران بزرگ و دست نشانده خودشان را هم نمی‌خواهند و به دنبال آن هستند تا ایران را تبدیل به ایالات مختلف کنند.

این استاد دانشگاه افزود: ارتجاع منطقه، غفلت شاخصان و بی‌بصیرت‌ها در حال فتنه بودند و از عمق نظام سلطه تا همه نفاق کفر و یهود و عناصر بی‌بصیرت مضر دست به هم دادند تا عقبه دینی را از صحنه بردارند اما خدا نخواست که این اتفاق رخ دهد.

وی به خطبه‌های مقام معظم رهبری در نماز جمعه سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: یک مرد الهی با یک سینه پاک و کسی که خوردن غصه و بی‌تدبیری دیگران را وظیفه خود می‌دانست، فریاد علوی در نماز جمعه بلند کرد که من جسم ناقصی دارم اما ملت همه گفتند شما ناقص نیستید و تماما در خدمت اسلام هستید؛ او در اقتدای خود به امیرالمومنین(ع) آبروی خودش را هدیه به خدا کرد و خداوند آبروی او را در زمانی که دشمن در اوج خوشحالی برای نابودی بود خرید؛ در ادامه مردم جوشیدند و فهمیدند اگر سکوت کنند دین پیامبر مهجور خواهد ماند و مردم سایه آبرو و دست قدرت مقام معظم رهبری شدند.

اگر مردم اصفهان زمان اهل‌بیت بودند سرنوشت تاریخ متفاوت می‌شد

قنبری گفت: باور دارم اگر شما مردم اصفهان در کنار امیرالمؤمنین(ع) و سیداشهدا(ع) بودند سرنوشت تاریخ طور دیگر رقم می‌خورد همان طور که در ۹ دی مشت اقتدار و عظمت‌تان بالا رفت و ضربتی وارد شد که هنوز هم دشمن در حسرت آن است.

این پژوهشگر قرآنی ادامه داد: ۹ دی تمام نشده و اتفاقاتی که دو ماه پیش دیدید از همان جنس است؛ دشمن از حیرت ۹ دی بیرون نیامده است ولی اقتدار برخواسته از ۹ دی در کمتر از ۷۲ ساعت کار را فتنه‌گران را خاتمه داد و شعبان بی‌مخ‌ها را از صحنه بیرون فرستاد و ثابت کرد همه ناکارآمدی‌ها و سو مدیریت‌ها اثری در اراده مردم ندارد و مردم بی‌تدبیری‌ها را تحمل می‌کنند ولی دست از آن بر نمی‌دارند و با خون این ملت طی طریق خواهد کرد.

وی تاکید داشت: فتنه دشمن امروز طور دیگری است و تحلیل‌های اشتباه هم به مردم می‌آید؛ این تجمعات میثاق با اسلام و پیوند با ولایت است و پیروی از ولی امر مسلمین است ولی مردم مشکل دارند اما کسی برای ما تعیین تکلیف نمی‌کند ما خودمان انتخاب می‌کنیم؛ گاهی اوقات بی‌دقتی، بی‌تدبیری، حزب بازی و … ذائقه مردم را تلخ می‌کند و بعد می‌گوییم اعتراض حق مردم است.

اگر مشکلات حل شود مردم دیگر اعتراضی ندارند

قنبری ادامه داد: حق مردم این است که بیکاری حل شود و مشکلات جوانان برطرف شود و با تبعیض و اختلاس مالی و فساد برخورد شود، اگر این‌ها را برداریم مردم اعتراضی ندارند؛ جای سؤال است که چرا با این حرف‌ها به وظیفه‌مان عمل نمی‌کنیم.

استاد دانشگاه با بیان اینکه برخی از مسؤولان آنچه رهبری می‌گوید را درست عمل نمی‌کنند، گفت: هرجا نفسی و فردی برای خود جایگاهی قائل شود و خود را مقابل رهبر انقلاب دید، همان دست ردی که بر دهان استکبار خورده بر دهان او هم با هر قدرتی که باشد می‌خورد.

وی خطاب به بدخواهان نظام نیز گفت: امریکا و رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه بدانند آن‌چه در ایران به عنوان گلایه از مسؤولان مطرح می‌شود، مربوط به خودمان است و هیچ‌کدام از این مشکلات در برابر مشکلات صدبرابری که شما ایجاد کردید و راه دارو و غذا را به این کشور را بسته‌اید، برابری نمی‌کند.

قنبری ادامه داد: بدانید دشمن به دنبال رفع مشکلات نیست و به دنبال ایجاد یک کربلای دیگر است اما حرف مردم این است اگر قرار باشد کربلایی دیگر به پا شود سر عمر بن سعدها بر نیزه خواهد رفت.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس