استاندار اصفهان با اشاره به تولید ریل ملی در شرکت ذوب‌آهن گفت: این طرح اکنون به مرحله نهایی رسیده است و به‌زودی در سفر معاون اول رئیس‌جمهور از این محصول داخلی بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش حرف شما، رسول زرگرپور ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی آزادراه شرق اصفهان اظهار داشت: مردم اصفهان از ۱۲ سال پیش تاکنون در انتظار تکمیل این پروژه هستند، این پروژه می‌تواند علاوه بر کاهش آلودگی هوا ناشی از تردد وسایل نقلیه در شهر، بار ترافیکی را کم کرده و در کاهش تصادفات نیز موثر باشد.

وی با اشاره به اجرای این پروژه در ۳ قطعه بیان کرد: امیدواریم قطعه سوم این آزادراه که کوتاه‌کننده مسیر شمال به جنوب کشور است و ۳۰ کیلومتر طول دارد با روند سریع‌تری انجام شده و پروژه تکمیل شود.

استاندار اصفهان با اشاره به تولید ریل ملی در شرکت ذوب‌آهن گفت: این طرح اکنون به مرحله نهایی رسیده و قرارداد وزارت راه و شهرسازی با شرکت ذوب آهن برای استفاده از ریل ملی سبب می‌شود تا اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود.

وی با اشاره به تولید ریل داخلی اظهار داشت: در ۱۰۰ سال گذشته ریل مورد استفاده در کشور خارجی بوده اما اکنون در زمینه تولید ریل خودکفا شده‌ایم، قرارداد وزارت راه و شهرسازی با ذوب آهن از نظر مالی برای این شرکت موثر است و به زودی در سفر معاون اول رئیس جمهور از این محصول داخلی بهره‌برداری می‌شود.

زرگرپور در بخش دیگری از صحبت‌های خود احداث خط راه آهن اصفهان- خوزستان را یکی از مهمترین طرح‌های کشور دانست و افزود: اجرای این پروژه استراتژیک به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین به احداث موزه بزرگ اشاره کرد و گفت: زمین کارخانه ریسباف برای احداث موزه در نظر گرفته شده، علاوه بر این ساخت بیمارستان هزار تخت خوابی میلاد نیز از جمله طرح‌هایی است که در اولویت قرار دارد.

انتهای پیام/ تسنیم