جمعی از ایثارگران استان اصفهان با انتشار بیانیه‌ای از مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اصفهان نسبت به جای خالی جوانان انقلابی در دستگاه فرهنگ و ارشاد اصفهان و افول اصفهان در حوزه فرهنگ انتقاد کرده‌اند.

به گزارش فرا تحلیل نیوز ، جمعی از ایثارگران استان اصفهان با انتشار بیانیه‌ای از مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اصفهان انتقاد کرده‌اند که در این بیانیه مطرح شده است: مدت‌هاست که از جلسه بعضی از دلسوزان و اصحاب فرهنگ با صالحی وزیر ارشاد می‌گذرد، جلسه‌ای که قرار بود نتیجه‌اش تحولات اساسی در رویکرد و اجرا در سطح فرهنگی اصفهان باشد اما وعده‌ها صرفاً در حد وعده ماند و اصفهان با این سابقه و تأثیرگذاری فرهنگی در طول زمان امروز در حوزه فرهنگ رو به افول و انزوا رفته است.

در ادامه این بیانیه انتقادی آمده است: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نشان‌دهنده نکات بسیار مهمی در حل مشکلات کشور و راه برون‌رفت از این معضلات است و آن به کارگیری و استفاده از نیروهای جوان انقلابی در حوزه تصمیم‌گیری و مدیریت کشور است که جای خالی آن در دستگاه فرهنگ و ارشاد اصفهان به وضوح مغفول و خالی مانده است.

در گوشه‌ای از این بیانیه افزایش اسامی بیگانه در سطح شهر اصفهان و ضعف در نظارت بر این حوزه، کمرنگ بودن پیگیری نسبت به اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف، افزایش برگزاری کنسرت‌های موسیقی طی سال‌های اخیر، ضعف در ارتباط با تشکل‌های فرهنگی و انقلابی سطح شهرستان اصفهان، عدم برگزاری منظم و ماهانه جلسات شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان و ضعف در تقویت حوزه تئاتر و نمایش بالأخص در حوزه محتوا مورد انتقاد قرار گرفته است.

در این بیانیه مدیرکل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان اصفهان نیز به طور مستقیم مورد خطاب قرار گرفته و مطرح شده است: جناب حجت‌الاسلام انصاری، حضور جنابعالی به عنوان شخصیت عالم و روحانی در روزهای ابتدایی حضورتان، بارقه امید را در بین دوستداران انقلاب اسلامی گشود اما با گذشت زمان ثابت شد که رویکردها تغییری نکرده است و تحول در این اداره بیشتر به معنای جابجایی برخی از اتاقی به اتاق دیگر است.

در گوشه دیگری از این بیانیه بر این نکته تأکید شده است که گردش مدیریت و کادرسازی بسیار ضعیف بوده و تقویت جریان جوان و انقلابی در سطح مدیریت‌های کلان و تصمیم‌گیری‌های مهم این اداره کل، دغدغه مدیریت ارشاد نیست.

در پایان این بیانیه ایثارگران اصفهانی خاطرنشان کرده‌اند: مطالبه‌گری تشکل‌ها و جریان انقلابی تا پیگیری و رسیدن به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ادامه خواهد داشت و جریان انقلابی سکوت نخواهد کرد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس