نخستین افتتاحیه اکران‌های دهمین جشنواره عمار در استان اصفهان ۶ دی‌ماه در مسجد جمیران مصادف با دومین سالگرد شهادت شهید شاه سنایی و برگزاری یادواره شهدای محله جمیران، برگزار شد.

به گزارش فرا تحلیل نیوز مصطفی حدیدی امروز در گفت‌وگویی به تشریح جزئیات برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار در اصفهان پرداخت و اظهار کرد: جمعه گذشته یعنی ۶ دی‌ماه نخستین افتتاحیه اکران‌های دهمین جشنواره عمار در استان اصفهان در مسجد جمیران مصادف با دومین سالگرد شهادت شهید شاه سنایی و برگزاری یادواره شهدای محله جمیران، برگزار شد.

مسؤول ستاد اکران مردمی جشنواره فیلم عمار اصفهان با تأکید بر روند رو به رشد اکران‌های مردمی و با اشاره به اکران‌ها این دوره از جشنواره از روز ۶ دی‌ماه تصریح داشت: جشنواره با شور و حال خاص اکران‌ها در بهمن‌ماه و در ایام دهه مبارک فجر انجام می‌شود اما ین روزها نیز اکران‌های مردمی در مساجد، پایگاه‌های بسیج، مراکز فرهنگی و پس از ایام امتحانات در مدارس و … را خواهیم داشت، البته پیش‌بینی ما بر اساس تجربه سال‌های گذشته بر این است که در مراکز مختلف از جمله حوزه‌های علمیه، محافل فرهنگی، هیأت مذهبی و حتی در جمع‌های خانوادگی اکران‌های جشنواره انجام شود.

وی در خصوص آثار راه‌یافته هنرمندان اصفهانی به دهمین جشنواره مردمی عمار گفت: یقیناً آثار متعددی از سوی هنرمندان اصفهانی همچون سال گذشته به این دوره از جشنواره ارسال شده است، اما به دلیل حجم بالای آثار ارسال شده از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره هنوز آمار تفکیکی استان‌ها اعلام نشده است.

حدیدی با اشاره به اکران‌های سال گذشته جشنواره عمار در حوزه علمیه جامعه‌المصطفی و حضور مخاطب بین‌الملل در استان اصفهان افزود: سال گذشته اکران‌های جشنواره با روند بسیار خوبی مواجهه بود به‌ طوری‌ که در حرم حضرت زینب(س) چند اکران ویژه عراقی‌ها و افغانستانی‌های مقیم ایران و در حوزه‌های علمیه با حضور طلاب غیر ایرانی انجام گرفت.

مسؤول ستاد اکران مردمی جشنواره فیلم عمار اصفهان اذعان داشت: اکران‌های برون‌استانی توسط گروه‌های جهادی خواهران در استان کرمان و مناطق محروم و گروه‌های جهادی طلاب در روستاهای چهارمحال و بختیاری و اکران‌های بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان در مناطق محروم خوزستان، در مناطقی که حتی در خانه‌ها تلویزیون وجود نداشته انجام‌شده که با استقبال قابل‌توجهی روبه‌رو بود.

«فیلم منطقه پروازممنوع» مردم را با عمار آشنا کرد

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نخستین فیلم سینمایی مدرسه سینمایی عمار بر روی پرده سینما آمده و این موضوع باعث شده تا افراد بیشتری با جشنواره عمار آشنا شوند و ارتباط بگیرند، از همین رو هم بر تعداد اکران کنندگان افزوده شد و هم استقبال در شهرهای مختلف که اکران مردمی دران کمرنگ بود.

مسؤول ستاد اکران مردمی جشنواره فیلم عمار اصفهان اضافه کرد: با ورود «فیلم منطقه پرواز ممنوع» و به طبع آن اکران انیمیشن «بنیامین» سبب شده تا در اکثر شهرهای استان اصفهان و بسیار زیادی از روستاها در بحث اکران مردمی وارد شوند که پس از اکران این دو فیلم باقی آثار جشنواره هم اکران خواهد شد.

حدیدی خاطرنشان کرد: در طول یک سال اخیر شهر راوند در شهرستان کاشان با بیش از ۱۱۰ اکران و شهر تالخونچه، بالاترین اکران مردمی را به ثبت رسانده است که البته جاهایی هم وجود دارد که اکران‌های بیشتری را در کارنامه خود دارند اما بازخورد اکران‌ها خود را برای ما ارسال نکرده‌اند تا ثبت شود.

نحو دریافت فیلم‌های جشنواره برای اکران‌های مردمی

حدیدی ضمن اشاره به روش‌های دریافت فیلم‌های جشنواره برای اکران‌های مردمی تشریح کرد: آسان‌ترین روش برای این کار ارسال لغت «ثبت‌نام» به شماره ۳۰۰۰۴۵۵۰ به‌ صورت پیامکی و یا رجوع به سایت اکران مردمی جشنواره عمار است همچنین افراد می‌توانند با مراجعه حضوری به‌ صورت یکجا فیلم‌ها را جهت اکران عمومی دریافت کنند که البته از همه اکران کنندگان درخواست می‌شود تا بازخورد اکران‌های خود را در سایت عمار به ثبت برسانند.

مسؤول ستاد اکران مردمی جشنواره فیلم عمار اصفهان در رابطه با هزینه اکران فیلم‌ها تأکید کرد: اکران فیلم‌ها عموماً رایگان است اما برخی فیلم‌ها با بلیت‌فروشی همراه است و هزینه‌ها به‌ طور مستقیم به‌ حساب عمار‌یار واریز می‌شود که برای نمونه در سال گذشته می‌توان به مستند سینمایی «عابدان کهنز»، «تهران دمشق» اشاره کرد.

وی در ادامه ابراز داشت: به‌ واسطه اکران این فیلم‌ها در برخی از شهرها سبب بازگشت رونق به سینماهایی شد که با رکود جدی مواجه بودند که برای مثال می‌توان اشاره‌ای به سینماهای خمینی‌شهر و دهاقان داشت.

به گزارش فارس، دهمین دوره جشنواره عمار از روز پنج‌شنبه ۱۲ دی‌ماه اکران‌های خود را به‌ صورت متمرکز در سینما فلسطین آغاز کرده و تا ۱۹ دی ادامه خواهد داشت قابل‌ذکر است، اکران‌های مردمی این جشنواره در طول سال در تمام شهرها و روستاهای کشور ادامه دارد، همچنین نادر طالب‌زاده دبیر جشنواره و وحید جلیلی مسئول سیاست‌گذاری و امین سردارآبادی به‌عنوان دبیر اجرایی این دوره از جشنواره هستند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس