نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اقتصادی، در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با انتشار پستی از سفر به منطقه آزاد دوغارون و سرخس برای بازدید از یکی از مهمترین گمرکات مرزی کشور، خبر داد.

به گزارش فرا تحلیل نیوز ، مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با انتشار پستی از سفر به منطقه آزاد دوغارون و سرخس برای بازدید از یکی از مهمترین گمرکات مرزی کشور، خبر داد.

وی در پست اینستاگرامی خود اینگونه نوشت: «صبح ساعت چهار زمان حرکت است امروز مأموریت مهمی با سه نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس داریم؛ بازدید از یکی از مهمترین گمرکات مرزی کشور، مرز دوغارون و سرخس؛ مدتی است برای رفع مشکلات صادرات و تأمین ارز کشور به هر دری می‌زنیم.

ساعت نه صبح را نشان می‌دهد که به مقصد میرسیم؛ انبوه تریلرها و کامیون‌ها که به صف در نوبت تخلیه بار، ترانشیپ یا عبور از مرز هستند، تعجب‌برانگیز و برای کشوری که نیازمند ارز برای تأمین نیازهای اولیه‌اش است، تأسف‌برانگیز است؛ برآوردم نشان می‌داد بیش از سه هزار کامیون و تریلر در صف یا متوقف در پارکینگ هستند‌؛ در حالی‌که نهایت روزانه پانصد عدد عبور می‌کنند.

جاده امتداد مرز را به سمت سرخس می‌پیماییم و بین راه از چندین پست مرزی بازدید می‌کنیم، شوق و شور جوانان حافظ مرز تحسین برانگیز و امیدبخش است؛ ساعت پنج به سرخس می‌رسیم، حجم سرمایه گذاری انجام شده و بدون استفاده حیرت‌آور است.

مدیر گمرک استان می‌گوید سالانه دو میلیارد دلار کالا از این مرز صادر می‌شود که امکان چند برابر شدن دارد؛ بازدیدی چهار ساعته از مرز داریم و با راننده‌ها در مورد مشکلاتشان صحبت می‌کنیم، از معطلی بعضاً پانزده روزه تا فقدان امکانات اولیه اقامتی و حتی تحمیل هزینه‌های متعدد به بهانه‌های مختلف به رانندگان؛ دوغارون را با انبوهی از سوالات و قول‌ و قرار برای پیگیری مشکلات ترک می‌کنیم.

مثل فرودگاهی که بیست سال است ساخته شده ولی هیچ پروازی نداشته و… ؛ عمده مشکل هم سردی روابط با ترکمنستان است که واقعا جای تبریک به وزیر محترم خارجه و نفت دارد.

بعد از سفری هجده ساعته نزدیک مشهدیم که دوباره اینترنت موبایل برمی‌گردد و خبر حاشیه جدید مجلس در مورد واکسن را می‌بینم، از حجم زیاد پیام‌ها و نیش و کنایه‌ها غافلگیر شده‌ام؛ تقریبا خستگی به تنم مانده اما فکر آن سرباز هجده ساله مرزبان آرامم می‌کند؛ همانی که نور امید به آینده در چشمانش می‌درخشید.»

به گزارش فارس، با مشخص شدن منتخبان ملت برای حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انقلابی و قوی خواندن این مجلس توسط مقام معظم رهبری، انتظارها از نمایندگان این دوره بیش از پیش افزایش یافت.

مردم، ناراضی از عملکرد نمایندگان دوره‌های پیشین مجلس و امیدوار به آینده بودند، همین دلایل باعث شد تا نظارت‌های مردمی بر روی اقدامات و تصمیمات نمایندگان جدید شدیدتر و قوی‌تر از همیشه باشد.

از ابتدای شروع به کار مجلس یازدهم مطالبات مردمی از منتخبان خود در ساختمان بهارستان نیز با قوت آغاز شد و در آخرین موردها نشان مطالبه‌گری ملت، مسأله اعطای خودروی دنا پلاس به نمایندگان مجلس با شرایط و قیمت بسیار ویژه را هدف قرار داد.

در این زمان بود که تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله چندین نماینده از استان اصفهان، اعلام کردند که از دریافت این خودرو صرف‌نظر کرده و یا از ابتدا قصد دریافت دنا پلاس را نداشته‌اند.

پس از آن نوبت به واکنشها به تخصیص ۱۵۰۰ واکسن به داروخانه مجلس شورای اسلامی رسید، در نهایت پس از اظهارنظرهای مختلف در این خصوص، «شهلا میرگلوبیات» مدیر کل سلامت مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که برخلاف روند سالهای گذشته و به دلیل شرایط ویژه کشور، مجلس واکسن‌ها را بازگرداند.

البته که تمامی این اتفاقات نشان از تفاوت اساسی این دوره از مجلس با دوره‌های پیشین و شفافیت بیشتر در عملکرد نمایندگان که از شعارهای انتخاباتی آن‌ها هم بود، دارد اما همان‌طور که خود مردم در کامنت‌های متعدد ذیل این پست اینستاگرامی نماینده مردم اصفهان بیان داشتند، نمایندگان ضمن عمل به شعارها انتخاباتی نباید درگیر این حواشی شده و از ریل مسؤولیت‌های اصلی خود خارج شوند.

انتهای پیام