باهنر گفت: باید وحدت اصولگرایان را افزایش دهیم اما نباید از تجمع و وحدت گذشته صرفِ‌نظر کنیم. با برخی از اصولگرایان اختلاف نظر داشته و داریم اما باید وحدت نیز داشته باشیم تا در انتخابات آینده پیروز شویم، چون عدم وحدت احتمال شکست اصولگرایان را زیاد می‌کند.

به گزارش خبرنگار حرف شما، دهمین کنگره جامعه اسلامی مهندسین استان اصفهان روز جمعه در اصفهان با حضور محمد رضا باهنر و آیت الله سید ابوالحسن مهدوی برگزار شد در این کنگره موضوعات مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

پس از سخنرانی اخلاقی حضرت ایت الله سید ابوالحسن مهدوی، محمدرضا باهنر سخنران بعدی این کنگره بود با اشاره به انتخابات پیش‌روی شوراها و ریاست جمهوری، اظهار کرد: اصولگرایان باید در انتخابات شوراها به صورت جدی وارد شده و تمام تلاش بر این باشد که همگرایی و وحدتی که در مجلس دهم به وجود آمد را در بدنه جامعه اصولگرایی حفظ کرده و تجمع وحدت اصولگرایان را بیشتر کنیم.

اگر ذره ای وحدت خراطی شود در انتخابات شکست خواهیم خورد

باهنر خطاب به اصولگرایان گفت: هر چند تفاوت دیدگاه در بین اصولگرایان نسبت به مسائل وجود دارد که البته طبیعی هم هست اما نکته اساسی این است که اگر به دنبال پیروزی در انتخابات آتی هستیم حتماً باید تجمع وحدت اصولگرایان را حفظ کنیم.

به صورت علنی برنامه ریزی و گزینش و سهمیه بندی برای حضور در انتخابات شوراهای شهر را اغاز کنید

وی افزود: در زمینه شوراها باید کاندیداهای بالقوه را که احتمال حضور آن‌ها در انتخابات شورای شهر وجود دارد را شناسایی کرده و با دعوت از آن‌ها، ارزیابی‌های اولیه درباره آنان و نوع سهمیه بندی ها را آغاز کنید.

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیامدن محمود احمدی‌نژاد به نفع کشور شد، عنوان کرد: هر دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا از نیامدن آقای احمدی‌نژاد هم می‌توانند ضرر کنند و هم اینکه سود ببرند.

باهنر عنوان کرد: اگر احمدی‌نژاد وارد صحنه انتخابات می‌شد، در جامعه اصولگرایی یک شکاف به وجود می‌آمد اما دغدغه دیگر این است که عده‌ای وقتی می‌بینند احمدی‌نژاد نمی‌آید می‌خواهند وارد صحنه شوند که این تکثر نامزدها به اصولگرایان ضربه می‌زند؛ البته به دنبال این هستیم که این وضعیت کنترل شود.

عدم حضور احمدی نژاد باعث وحدت اصولگرایان  می شود

وی با اشاره به اینکه حضور احمدی‌نژاد خطر جدی برای اصلاح‌طلبان بود، گفت: اصلاح‌طلبان از یک‌ طرف با نیامدن آقای احمدی‌نژاد خوشحال شدند چراکه او رقیب قوی برای آن‌ها بود و به اختلاف اصولگرایان هم امید داشتند ولی از یک‌ طرف ناراحت شدند چراکه می‌دانند نیامدن او موجب وحدت بیشتری در اصولگرایان خواهد شد.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار کرد: معتقد هستم در شرایط حاضر نباید روی یک کاندیدا نظر مثبت قطعی و یا منفی داد بلکه اکنون زمان بررسی است تا به یک گزینه قوی رسید.

محمدرضا باهنر اضافه کرد: با برخی دوستان که احتمال کاندیدا شدن آن‌ها وجود داشت جلسه گذاشته‌ایم تا مجدد احساس تکلیف نکنند.

روحانی به دنبال مظلوم نمایی است و کاندید نهایی  اصلاح طلبان حسن روحانی می باشد

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در خصوص وضعیت جبهه اصلاح‌طلبان برای انتخابات پیش رو نیز گفت: اصلاح‌طلبان اراده عبور از روحانی را ندارند اما برخی از آن‌ها در گوشه و کنار نگران عدم رأی آوری یا ردصلاحیت روحانی هستند البته هدف این افراد مظلوم‌نمایی است و هیچ مقوله‌ای درباره رد صلاحیت روحانی وجود ندارد و رد صلاحیت شدن وی اتفاق نخواهد افتاد.

باهنر در پایان تأکید کرد: ما به دنبال لشکرکشی نیستیم و باید فضای بانشاط و پرامید را برای جامعه به وجود آوریم.

بزرگترین اشکال جامعه اسلامی مهندسین اصفهان عدم جزب و به کارگیری جوانان است

باهنر در پایان با اعتراض خود مبنی بر عدم ثبت نام  کاندیداهای جوان در انتخابات جامعه  اسلامی مهندسین استان اصفهان تاکید کرد: اشکال جامعه مهندسین استان اصفهان عدم جزب جوانان است و امثال بنده و بزرگان جام اصفهان باید در اتاق فکر و در نقش مشاور باشیم و فضای کار را در اختیار جوانان قرار دهیم.

دبیر جامعه اسلامی مهندسین اظهار کرد: یکی از سیاست‌های جامعه مهندسین این است که به لحاظ کمی اعضای خودمان را افزایش دهیم و هدف‌گذاری با توجه به جمعیت مهندسان کشور این است که به ۸ هزار نفر برسیم.

انتهای پیام/