هر چه داستان سریال «خانه امن» پیش می رود ، اشاره های انتقادی آن نسبت به فساد برخی مسولان تند و تیزتر می شود و این بار نیز پای یک پرونده جدی دیگر را به میان کشیده است.

به گزارش فرا تحلیل نیوز  هر چه داستان سریال «خانه امن» پیش می رود ، اشاره های انتقادی آن نسبت به فساد برخی مسولان تند و تیزتر می شود. این بار نوبت به اکبر طبری معاون اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه رسید.
در قسمت سی و چهارم سریال ،‌شخصیتی به نام اکبری حضور داشت که قاضی سریال (پرویز فلاحی پور) با او مباحثه می کند. اشاره هایی که در دیالوگ ها وجود دارد، ذهن را به طور مستقیم سمت طبری می برد.

در این سکانس، حرف های مهمی از زبان قاضی شنیده می شود. از جمله این که طبری با ژست خدمت آمد اما مثل مسعود کشمیری خیانت کرد. کشمیری همان نفوذی است که عامل انفجار دفتر نخست وزیری بود.

در این سکانس امثال طبری، ‌نفوذی و خائن معرفی شدند که می توانند به اندازه یک لشکر به مملکت ضربه بزنند. جمله کلیدی سکانس جایی است که قاضی می گوید: «دست اندازی به بیت المال و ناامید کردن مردم در کسوت مقام قضایی خیلی بدتر از نفوذی بودنه آقای اکبری!»

دیگر امتیاز مهم سکانس «خانه امن» تاکید قاضی بر برگزاری دادگاه به شکل علنی است. او عقیده دارد این شیوه اعتماد مردم را افزایش می دهد. قاضی سریال در عین حال تاکید می کند، ‌امثال اکبری (طبری) در دستگاه قضا، نه اولین مفسد هستند و نه آخرین آن ها. آن چه مهم است این که سیستم بدون در نظر گرفتن پست و سمت افراد به عدالت رفتار کند. در این سکانس از ویلای لواسان و رشوه ۵۰۰ هزار یورویی به عنوان یکی از اتهامات اکبری (طبری) هم سخن به میان می آید.

سریال «خانه امن» دامن قوه قضائیه را مبرا از فساد سیستماتیک می داند و تاکید می کند، عزم این قوه برای مبارزه با فساد درونی و بیرونی جدی تر از پیش است.

در قسمت های میانی «خانه امن» هم اشاره ای به طبری و قاضی منصوری شده بود.

قاضی سریال این دیالوگ را به زبان آورده بود:« همین دیروز چهار تا قاضی فاسد رو محاکمه کردن؛ ۱۵ تای دیگه توی نوبت محاکمه هستند.»

اکبر طبری و قاضی منصوری شاخص ترین چهره هایی هستند که اخیرا محاکمه شدند.  اکبر طبری، ۲۰ سال در قوه قضاییه مسؤولیت داشت که آخرین آن معاون اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه بود. طبری در همان روزهای ابتدایی ریاست حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی در قوه قضائیه، از سمت خود برکنار و در تیر ۹۸ بازداشت شد.

در زمان برگزاری دادگاه طبری ، نام غلامرضا منصوری هم به میان آمد. بازپرسی شعبه ۹ دادسرای کارکنان دولت و سرپرستی دادسرای فرهنگ و رسانه از سوابق اجرایی او در قوه قضائیه است.

منصوری زمانی که قاضی وقت اجرایی لواسان بوده با مفسد اقتصادی حسن نجفی که او هم متواری است همکاری کرده و رشوه ۵۰۰ هزار یورویی دریافت کرده است.

  • منبع خبر : فارس