تفاهم‌نامه طرح اتصال دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد به متروی اصفهان از طریق قطار حومه‌ای نجف‌آباد – اصفهان با احداث دپوی اولیه و دو ایستگاه در اراضی دانشگاه، به امضای طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و محمد مغزی نجف‌آبادی شهردار شهر نجف‌آباد رسید.

به گزارش فرا تحلیل نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد، تفاهم‌نامه طرح اتصال دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد به مترو اصفهان از طریق قطار حومه‌ای نجف‌آباد – اصفهان با احداث دپوی اولیه و دو ایستگاه در اراضی دانشگاه، به امضای طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و محمد مغزی نجف‌آبادی شهردار شهر نجف‌آباد رسید.

با انعقاد این تفاهم‌نامه، حق بهره‌برداری بخشی از اراضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، با حفظ مالکیت به منظور احداث دپوی اولیه و دو ایستگاه قطار شهری نجف‌آباد – اصفهان در داخل دانشگاه به شهرداری نجف‌آباد واگذار می‌شود.

با در نظر گرفتن حدود ۲۵ هزار سفر روزانه و با توجه به اینکه ۱۳۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس و بیش از ۲۵۰۰ خودرو شخصی، امور مربوط به ایاب و ذهاب دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع مستقل نجف‌آباد را انجام می دهند، به منظور افزایش ایمنی در حمل و نقل و کاهش حوادث جاده‌ای، طرح اتصال دانشگاه به مترو اصفهان و شبکه ریلی کشور در دستور کار قرار گرفت که با عقد این تفاهم نامه، وارد مرحله اجرایی می‌شود.

براساس این تفاهم‌نامه، با افزایش ۷ کیلومتری مسیر خط ریلی قطار حومه‌ای نجف‌آباد – اصفهان و احداث دو ایستگاه و دپوی اولیه قطار، در ۳۷ هکتار از اراضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد، این واحد به خط ۲ مترو اصفهان و در آینده نزدیک به شبکه ریلی راه‌آهن کشور متصل می شود.

، در جلسه امضای این تفاهم‌نامه، عباس رضایی استاندار اصفهان، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، علی سروری مجد مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها دانشگاه آزاد اسلامی ،پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان وامیررضانقش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد نیز حضور داشتند.