نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی از دستور مخبر معاون اول رئیس‌جمهور برای ابلاغ شیوه‌نامه رایگان‌شدن تست تشخیص کرونا خبر داد.

به گزارش فرا تحلیل نیوز عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: طبق مصوبه شورای‌عالی بیمه سلامت، تست پی‌سی‌آر رایگان شده است اما مدیرکل درمان غیرمستقیم به سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرده است که این آزمایش در انتظار ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی از سوی شورای‌عالی بیمه است. عدم ابلاغ این شیوه‌نامه، باعث ایجاد سردرگمی فراوان برای هموطنان و مجموعه‌های درمانی و بیمه‌ای شده است.

وی افزود: در مکاتبه‌ای با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ۲۱ شهریور سال جاری و همچنین بیان تذکر کتبی در صحن علنی در ۱۸ مهرماه خواستار تسریع در صدور دستورالعمل مربوطه شدم. وزیر بهداشت در پاسخ اعلام کرد که پس از تذکر، نامه‌ای را به سازمان برنامه و بودجه نوشته است و این مسئله منتظر ابلاغ از سوی هیئت وزیران است، به‌تعبیری همه امور انجام شده است و صرفاً با پیگیری سازمان برنامه و بودجه، باید در هیئت وزیران مصوب شود.

نماینده اصفهان اضافه کرد: بعد از پاسخ وزیر بهداشت، با رئیس سازمان برنامه بودجه و معاون اول رئیس جمهور مکاتبه کردم و آقای مخبر نیز ضمن رونوشت به وزیر کشور، طی دستوری به وزیر بهداشت، خواستار رسیدگی شد.

مقتدایی در پایان بیان کرد: به‌نظر می‌رسد در صورت همت سازمان برنامه و بودجه، به‌زودی این موضوع حل و ابلاغ می‌شود.

انتهای پیام/+