اگر به لیست ۵ نفره ای که مجمع نیروهای انقلاب در اصفهان برای مجلس یازدهم پیشنهاد کرد نگاه کنیم متوجه می شویم که هیچ یک عضو شورای هماهنگی مجمع نیروهای انقلاب نبوده و نیستند .

حجت الاسلام علیرضا باطنی در گفت و گو با خبرنگار فرا تحلیل نیوز به تشریح عملکرد و فعالیت های مجمع نیروهای انقلاب در اصفهان پرداخت و پیرامون برخی شبهاتی که در فضای مجازی علیه مواضع، سیاستها و عملکرد این مجمع در روزهای اخیر مطرح شده بود، گفت: حدود ۷ سال پیش مجمع نیروهای انقلاب آغاز به کار کرد و در واقع تاسیس آن پاسخی به ضرورت هماهنگی و هم افزایی نیروهای انقلاب بود، لذا با پیشگامی برخی از چهره های روحانی و انقلابی اصفهان و دعوت از تشکل های سیاسی، ولایی و انقلابی و برخی از افراد فعال در عرصه های سیاسی اجتماعی انقلاب این مجمع شکل گرفت.
وی افزود: عضویت تشکل ها و گروه ها با حفظ هویت سیاسی خود آنها انجام شد و نتیجه نیز هماهنگی با سایر تشکل های همسو می باشد و هدف از آن خاموش نمودن چراغ فعالیت تشکل سیاسی نیست، بلکه جنس کار مجمع، از نوع هماهنگی است.

دبیر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان با بیان این که انتخابات، ایستگاه آخر فعالیت مجمع نمی باشد گفت: انتخابات یکی از ایستگاه های بین راهی است و مجمع علاوه بر انتخابات، درصدد ارتقاء معرفت دینی و بصیرت سیاسی طیف فعال در عرصه های انقلابی و تحقق منویات رهبر انقلاب و مطالبه گری می باشد.

وی اضافه کرد: اگر به لیست ۵ نفره ای که مجمع نیروهای انقلاب در اصفهان برای مجلس یازدهم پیشنهاد کرد نگاه کنیم متوجه می شویم که هیچ یک عضو شورای هماهنگی مجمع نیروهای انقلاب نبوده و نیستند.

حجت الاسلام باطنی با بیان این که گمانه زنی برخی با هدف متهم نمودن مجمع مقرون به واقع نیست گفت: البته حق طبیعی هر یک از اعضای مجمع و غیر اعضای مجمع این است که اگر خود را واجد شرایط لازم برای حضور در شوراهای اسلامی شهر می داند کاندیدا شوند.

انتخابات تعیین شورای هماهنگی چهارم مجمع؛ ربطی به لیست انتخاباتی شورای شهر ندارد

علیرضا باطنی در بخش دیگری از صحبت های خود به تبیین فعالیت های شورای هماهنگی سوم مجمع نیروهای انقلاب در اصفهان پرداخت و عنوان کرد: در رأس مجمع نیروهای انقلاب، شورای عالی قرار دارد که اعضای آن از علما می باشند و هم چنین به انتخاب مجمع عمومی بازوی عملیاتی مجمع یعنی اعضای شورای هماهنگی انتخاب می شود و این شورا نیز کارگروه هایی را ایجاد می کند.

وی افزود: شورای هماهنگی سوم از اسفند ۹۶ تا اسفند ۹۹ انجام وظیفه کرد و انتخابات اخیر جهت تعیین اعضای شورای هماهنگی چهارم مجمع نیروهای انقلاب برگزار شد و باید گفت که این انتخابات ربطی به انتخابات شورای شهر ندارد و این که به اشتباه برخی تصور کردند که مجمع نیروهای انقلاب لیست شورای شهر را آماده کرده است امری ناصواب است.

حجت الاسلام باطنی اهم فعالیت های شورای هماهنگی سوم را طراحی و اجرای فرایند انتخابات مجلس یازدهم، تثبیت الگوی مجمع اصفهان در سطح ملی و کشوری، مطالبه گری، رایزنی با گروه های خارج از مجمع، اعلان مواضع با صدور بیانیه در رویدادهای خاص، میزبانی برخی شخصیت های کشوری و انتقال مواضع و دیدگاه های مجمع به شخصیت های ملی و تغییر نام مجمع از مجمع اصولگرایان به مجمع نیروهای انقلاب عنوان کرد و ادامه داد: اصلاح شیوه نامه و بازبینی اعضای مجمع بر اساس اساسنامه جدید نیز از عمده فعالیت های شورای هماهنگی سوم طی این ۳ سال بوده است.

وی به تبیین بیشتر روند اصلاح شیوه نامه و بازبینی اعضای مجمع بر اساس اساسنامه جدید پرداخت و گفت: کارگروهی برای بازنگری شیوه نامه تشکیل و در جلسات شورای هماهنگی و شورای عالی موارد اصلاح شده مورد بحث و گفت و گو و تصویب قریب به اتفاق اعضا قرار گرفت.

دبیر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان عنوان کرد: اهم تغییرات اساسنامه پیرامون وزن تشکل های سیاسی با هدف تقویت فعالیت گروهی و حزبی بود که از ۵۰ درصد اعضای حقوقی مجمع به ۶۰ درصد تغییر وضعیت پیدا کرد و بقیه تشکل های سیاسی یعنی ۴۰ درصد نیز حقیقی هستند، هم چنین قاعدمند کردن هر یک از تشکل ها در مجمع و افزایش تعداد اعضای شورای هماهنگی از ۱۵ به ۲۱ نفر و علاوه برآن ایجاد رکن بازرسی برای مجمع جزء تغییراتی است که در اساسنامه جدید اعمال شده است.

وی خاطر نشان کرد: مجمعی که اکنون ۱۷۰ نفر عضو دارد۱۰۰ نفراز آنها نماینده تشکل های سیاسی و ماباقی اشخاص حقیقی هستند و ۳ نفر هم اعضای شورای عالی می باشند، البته درخواست های دیگری هم وجود دارد که درکارگروه مربوطه، شورای هماهنگی به آن خواهد پرداخت.

حجت الاسلام باطنی ماحصل فعالیت شورای هماهنگی سوم را برگزاری حدود ۱۰۰ جلسه با احتساب میانگین ۱۲ هزار ساعت در سه سال اخیر بیان کرد و افزود: شورای هماهنگی سوم نقطه نظری در خصوص به عهده گرفتن انتخابات شورای هماهنگی چهارم داشت که به صورت الکترونیک برگزار شود و ۵ نفر به انتخاب شورای عالی در روند اجرای انتخابات نظارت کنند.

تشریح ماجرای عضویت تشکلهای دانشجویی در مجمع نیروهای انقلاب

وی اضافه کرد: در جریان بازپذیری تشکل های سیاسی، شورای هماهنگی، کارگروهی را تشکیل داد و اطلاعات تشکل ها را دریافت کرد و این مسئله برای مجمع مهم بود که تشکل های همسوی دانشجویی نیز دعوت به عضویت شوند و لذا از حدود دوماه  و نیم قبل از  اولین جلسه تشکیل مجمع با ترکیب جدید دعوت از تشکل های دانشجویی به صورت عضو حقوقی در دستور کار قرار گرفت اما علی رغم اعلام مهلت پیش بینی شده متاسفانه اطلاعات مربوط به این تشکل ها به شورای هماهنگی مجمع ارائه نشد.

دبیر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان با تاکید بر ورود تشکل های سیاسی دانشجویی به مجمع به صورت حقوقی تصریح کرد: سال گذشته در مجمع نیروهای انقلاب افراد جدیدی اضافه شدند و با وجود تنگنای وقت ۱۰ نفر سهمیه دانشجویی نیز داده شد که از این ۱۰ نفرفقط ۴ نفر حضور یافتند.

جایگزینی دیگران به شرط نامزد شدن اعضای فعلی شورای چهارم هماهنگی مجمع درانتخابات شورای شهر

وی در ادامه در پاسخ به شبهه ای که در فضای مجازی پیرامون احتمال کاندیداتوری برخی از اعضای شورای چهارم هماهنگی مجمع نیروهای انقلاب در انتخابات شورای شهر منتشر گردیده گفت: روش جاری مجمع به ویژه در دوره های قبل این گونه بود که در کارگروه هایی که مستقیم یا غیرمستقیم با انتخابات شورای شهر ارتباط دارند افرادی که کاندید شورای شهر شوند و ثبت نام کنند از این افراد در این کارگروه ها استفاده نخواهد شد و مشارکت داده نمی شوند.

حجت الاسلام باطنی خاطر نشان کرد: اگر تعداد زیاد باشد و شورای هماهنگی از اکثریت بیافتد در آن مقطع، اعضای علی البدل جایگزین شده و اگر لازم شد انتخاب اعضای جدید با نظر مجمع انجام می شود، لذا ما تجربه گذشته را داریم و اگر فرد ذی نفع باشد در تصمیم گیری شورای هماهنگی و کارگروه های مربوطه دخالت داده نخواهد شد.

دبیر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان به تجربه انتخابات مجلس یازدهم در این باره اشاره کرد و گفت: در انتخابات مجلس یازدهم برخی از اعضای شورای هماهنگی کاندید بودند و این رفتار را با آنها کردیم و علی رغم این که عضو شورای هماهنگی بودند، اما در این ارتباط آنها را مشارکت ندادیم و در لیست نهایی مجمع نیز هیچ کدام قرار نگرفتند، بنابراین دغدغه ای از این جهت نیست و احتیاط های لازم را انجام می دهیم تا شائبه ای به وجود نیاید.

انتهای پیام/