مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان دلایل استعفای سیدمحمود مدرس‌هاشمی رئیس این دانشگاه را مطرح کرد.

به گزارش فرا تحلیل نیوز محمدجواد براتی  با اشاره به برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای در داخل و خارج از دانشگاه صنعتی اصفهان پیرامون استعفای رئیس این دانشگاه، اظهار کرد: رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان طی هفته‌های گذشته تصمیم خود مبنی بر استعفا از این مسؤولیت را در شورای دانشگاه طرح کرده بود که به دلیل مخالفت و درخواست اعضای این شورا مبنی بر انصراف ایشان از این تصمیم و احتمال تغییر نظر مدرس‌هاشمی در این خصوص، از رسانه‌ای شدن این استعفا خودداری شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: با اصرار رئیس دانشگاه بر تصمیم خود مبنی بر استعفا از این مسؤولیت و انجام اقدامات نهایی به منظور تعیین سرپرست جدید دانشگاه، روابط عمومی دانشگاه روز گذشته این خبر را تأیید کرد.

وی خستگی و مشکلات جسمی را دلایل اصلی عنوان شده در خصوص این استعفا بیان کرد و افزود: شورایی منتخب از اعضای هیأت علمی این دانشگاه با برگزاری جلساتی، گزینه‌هایی را برای تصدی این مسؤولیت به وزارت علوم پیشنهاد داده است.

براتی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود که با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته، به زودی وزارت علوم سرپرست جدید دانشگاه صنعتی اصفهان را معرفی کند.

گزینه‌های سرپرستی دانشگاه صنعتی اصفهان

این خبر در حالی دیروز و امروز تأیید شد که برخی از رسانه‌های دولتی روز گذشته آن را تکذیب کرده بودند.

هر چند مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان از اعلام اسامی کاندیداهای نهایی سرپرستی دانشگاه صنعتی اصفهان خودداری کرد اما گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که قاسم مصلحی معاون سابق این دانشگاه و رئیس اسبق شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و نیز سیدمهدی ابطحی رئیس فعلی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از گزینه‌های جدی تصدی این مسؤولیت هستند.

سید محمود مدرس هاشمی استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان، نخستین رئیس دانشگاهی بود که در دولت یازدهم و در مرداد سال ۹۲ منصوب شد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس