در تازه ترین مورد، روزنامه سازندگی، وابسته به حزب غربگرا و اشرافی کارگزاران، تحلیل یک عضو گروهک منحله نهضت آزادی را تحت عنوان « فعال سیاسی» و بدون اشاره به هویت گروهکی وی منتشر کرد.

فرا تحلیل نیوز چند سال قبل، روزنامه اعتماد یادداشت‌های سایت بی‌بی‌سی فارسی را با حذف نام نویسنده آن به عنوان یادداشت روزنامه اعتماد چاپ می‌کرد.

حتی این روزنامه از کارشناسان بی بی سی فارسی با اسم و عکس در صفحه نخست خود یادداشت منتشر می کرد! برای نمونه در مرداد ۹۹ اعتماد یادداشت مسعود بهنود، روزنامه نگار فراری که به عنوان کارشناس بی بی سی فارسی مشغول به فعالیت است را منتشر کرده بود. جالب تر انکه نقش انگلیس و بی بی سی در کودتای ۲۸ مرداد بر کسی پوشیده نیست و حال اعتماد این کودتا را از زبان کارمند بی بی سی نقل می کند.

چندروز پیش هم روزنامه هم‌میهن، تیتر صفحه اول خود را به انتشار یادداشت مشترک «‌ولی‌رضانصر‌» و «‌علی واعظ‌» که روز قبل از آن در مجله آمریکایی «‌فارین افرز – Foreign Affairs‌» منتشر شده بود اختصاص داد. بدون آنکه کمترین توضیح و اعتراضی به متن ضدایرانی این یادداشت داشته باشد!

ولی‌رضا نصر، عضو شورای روابط خارجی آمریکا، از مشاوران سازمان «‌سیا» و عضو تیم مشاوره آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا‌ست و در چند مرکز و کانون آمریکایی دیگر که طرح و برنامه علیه ایران را برعهده ‌دارند، فعالیت می‌کند. علی واعظ، همکار رسمی رابرت مالی است که از سوی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان «نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران‌» انتخاب شده است و یکی از مأموریت‌های رسماً اعلام شده او کشف نقاط آسیب‌پذیر ایران و ارائه آن به سازمان سیا برای تهیه طرح و برنامه علیه کشورمان است. علی واعظ در جریان مذاکرات هسته‌ای نیز یکی از اعضای تیم آمریکا بود و….

در تازه ترین مورد هم، روزنامه سازندگی، وابسته به حزب غربگرا و اشرافی کارگزاران، تحلیل یک عضو گروهک منحله نهضت آزادی را تحت عنوان « فعال سیاسی» و بدون اشاره به هویت گروهکی وی منتشر کرد.

حزب کارگزاران در حالی تظاهر به فعالیت درون نظام وذیل جمهوری اسلامی می‌کند، که امام خمینی(ره) سی‌ام بهمن ۱۳۶۶ و در پاسخ به نامه آقای محتشمی‌پور وزیر وقت کشور درباره نهضت آزادی تصریح کردند: ‌‏«در موضوع نهضت به اصطلاح آزادی مسائل فراوانی است که بررسی آن محتاج به‌‎ ‌‏وقت زیاد است. آنچه باید اجمالاً گفت آن است که پروندۀ این نهضت و همین طور‌‎ ‌‏عملکرد آن در دولتِ موقتِ اولِ انقلاب شهادت می دهد که نهضت به اصطلاح آزادی‌‎ ‌‏طرفدار جدی وابستگی کشور ایران به آمریکا است، و در این باره از هیچ کوششی فروگذار‌‎ ‌‏نکرده است؛ و حمل به صحت اگر داشته باشد، آن است که شاید آمریکای جهانخوار را،‌‎ ‌‏که هرچه بدبختی ملت مظلوم ایران و سایر ملتهای تحت سلطۀ او دارند از ستمکاری‌‎ ‌‏اوست، بهتر از شوروی ملحد می‌دانند. و این از اشتباهات آنها است.‏

در هر صورت، به حسب این پرونده های قطور و نیز ملاقاتهای مکرر اعضای‌‎ ‌‏نهضت، چه در منازل خودشان و چه در سفارت آمریکا و به حسب آنچه من مشاهده‌‎ ‌‏کردم از انحرافات آنها، که اگر خدای متعال عنایت نفرموده بود و مدتی در حکومت‌‎ ‌‏موقت باقی مانده بودند ملتهای مظلوم بویژه ملت عزیز ما اکنون در زیر چنگال آمریکا و‌‎ ‌‏مستشاران او دست و پا می زدند و اسلام عزیز چنان سیلی از این ستمکاران می خورد که‌‎ ‌‏قرنها سر بلند نمی کرد، و به حسب امور بسیار دیگر، نهضت به اصطلاح آزادی صلاحیت‌‎ ‌‏برای هیچ امری از امور دولتی یا قانونگذاری یا قضایی را ندارند؛ و ضرر آنها، به اعتبار‌‎ ‌‏آنکه متظاهر به اسلام هستند و با این حربه جوانان عزیز ما را منحرف خواهند کرد و نیز با‌‎ ‌‏دخالت بی‌مورد در تفسیر قرآن کریم و احادیث شریفه و تأویلهای جاهلانه موجب فساد‌‎ ‌‏عظیم ممکن است بشوند، از ضرر گروهکهای دیگر، حتی منافقین این فرزندان عزیز‌‎ ‌‏مهندس بازرگان، بیشتر و بالاتر است.‏

نهضت آزادی و افراد آن از اسلام اطلاعی ندارند و با فقه اسلامی آشنا نیستند. از‌‎ ‌‏این جهت، گفتارها و نوشتارهای آنها که منتشر کرده‌اند مستلزم آن است که دستورات‌‎ ‌‏حضرت مولی‌الموالی امیرالمؤمنین را در نصب ولات و اجرای تعزیرات حکومتی که‌‎ ‌‏گاهی بر خلاف احکام اولیه و ثانویۀ اسلام است، بر خلاف اسلام دانسته و آن بزرگوار را‏ ‏ـ نعوذبالله ـ تخطئه، بلکه مرتد بدانند! و یا آنکه همۀ این امور را از وحی الهی بدانند که آن‌‏هم بر خلاف ضرورت اسلام است.‏ نتیجه آنکه نهضت به اصطلاح آزادی و افراد آن چون موجب گمراهی بسیاری از‌‎ ‌‏کسانی که بی‌اطلاع از مقاصد شوم آنان هستند می‌گردند، باید با آنها برخورد قاطعانه‌‎ ‌‏شود، و نباید رسمیت داشته باشند.». (صحیفه امام جلد ۲۰، صفحه ۴۸۰)

تکلیف گردانندگان این رسانه ها و خط مشی آنها در موضوعات مختلف مشخص شده است؛ سوال از نهادهای ناظر بر مطبوعات است که چرا به این موارد هیچ واکنشی ندارند؟ جالب تر انکه این رسانه ها که هم مواضع جریان ضدانقلاب و ضدایرانی را دنبال می کنند هم رسما از آنها گفتگو، یادداشت و… منتشر می کنند از بیت المال مسلمین هم یارانه دریافت می کنند!

  • منبع خبر : جهان