سجادمردانی نماینده وزن ۸۰+کیلوگرم تیم ملی تکواندو کشورمان در نخستین مبارزه به مصاف نماینده چین رفت و با شکست مقابل این هوگوپوش سهمیه سوم تکواندو از دست رفت.

به گزارش فرا تحلیل نیوز، سومین دوره مسابقات گرند اسلم از روز گذشته در ووشی چین آغاز و به مدت ۳ روز ادامه دارد؛ این رقابت‌ها با حضور ۱۰۷ تکواندوکار از ۲۳ کشور دنیا آغاز شده است.

امروز سجاد مردانی تکواندوکار اصفهانی و سنگین وزن کشورمان به منظور کسب سومین سهمیه تکواندو در المپیک ۲۰۲۰ در نخستین مبارزه به مصاف نماینده چین رفت؛ این دیدار در راند اول با نتیجه ۷ بر یک به سود تکواندوکار چینی به پایان رسید، راند دوم این دیدار نیز با نتیجه ۱۷ بر ۵ به سود نماینده چین تمام شد.

سجاد پس از یک دور استراحت در نخستین مبارزه به مصاف چین رفت ژیائوکسینگ سانگ برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۹ و برنز گرند اسلم دوره قبل رفت و در نهایت پس از شکست مقابل این هوگوپوش علاوه بر اینه از گردونه رقابت‌ها حذف شد، شانس حضور در المپیک توکیو را از دست داد و سومین سهمیه تکواندو ایران سوخت.

نتایج کسب شده مربوط به تعداد راندهایی است که تکواندوکار در آن به برتری رسیده است؛ (در این رقابت‌ها، اختلاف ۲۰ امتیازی و ۵ اخطار در هر راند، برنده آن راند را مشخص می‌کند، بعد از هر راند امتیازات و اخطارها صفر می‌شود، اما در نهایت تمامی اخطارها محاسبه خواهد شد تا در صورت تساوی برنده را مشخص کند.)

تیم ملی تکواندو مردان کشورمان در فینال مسابقات گرندپری مسکو، موفق شد توسط  آرمین هادی‌پور در وزن ۵۸- کیلوگرم، میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم سهمیه المپیک توکیو را کسب کردند.

در بخش بانوان نیز فروردین ماه سال آینده مسابقات قاره‌ای به میزبانی کشور چین برگزار خواهد شد که تیم ملی بانوان کشورمان با دو نماینده در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت، امروز نیز سجاد مردانی با شکست مقابل نماینده چین سهمیه حضور در المپیک توکیو را از دست داد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس