رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: شهروندان باید مراقب باشند که مأمورین سرشمار کاور مخصوص پوشیده و کارت شناسایی خود را در هنگام سرشماری ارائه کنند.

به گزارش حرف شما، جهانگیر کریمی در خصوص سرشماری نفوس مسکن اظهار کرد: این موضوع به ستاد سرشماری نفوس مسکن و مجموعه متولی آن ارتباط دارد که باید از سوی آن‌ها اقدامات لازم پیگیری شود.

وی درباره اقدامات پیشگیرانه پلیس بیان کرد: پلیس اقدامات خود را برحسب وظیفه انجام می‌دهد در این خصوص وی باید این موضوع در نظر گرفته که می‌شود.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: در هفته آینده جلسه‌ای با مسؤولان سرشماری نفوس مسکن در استان برای تأمین امنیت و جلوگیری از اقدام سو استفاده‌گران داریم.

به گزارش فارس، پیش از این ستار خسروی نیز در این باره عنوان کرد: با توجه به اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن برخی از مجرمان نیز از این موقعیت سوءاستفاده کرده و تحت پوشش مأمور به در منازل رفته و قصد انجام سرقت و زورگیری می‌کنند که در این خصوص از شهروندان و هم استانی‌های عزیز می‌خواهیم تا هوشیاری خود را حفظ کرده و نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی در ادامه افزود: شهروندان باید مراقب باشند که مأمورین سرشماری کاور مخصوص پوشیده و کارت شناسایی خود را ارائه کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خاطرنشان کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم تا قبل از آنکه از مشخصات مأمور سرشماری اطمینان حاصل نکردند از ارائه اطلاعات به آن‌ها خودداری کنند.

وی بیان کرد: اگر فردی تحت عنوان مأمور سرشماری قصد ورود به منزل داشت سریعاً مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به مأموران پلیس اطلاع دهند.

خسروی به افراد سالمند که به تنهایی زندگی می‌کنند توصیه کرد: افراد را از طریق چشمی در و آیفون‌های تصویری شناسایی کرده و تا قبل از حضور خانواده یا همسایگان مطمئن از باز کردن در بر روی افراد ناشناس تحت هر عنوانی خودداری کنند.

انتهای پیام/ فارس