رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان اصفهان از افت قیمت مصالح ساختمانی در یک ماه گذشته خبر داد و گفت: قیمت مصالح ساختمانی با افت ۳۰ تا ۵۰ درصدی مواجه بوده و به سبب استاندارد نبودن، صادرات این تولیدات تعطیل شد.

به گزارش حرف شما، ناصر محمدی با اشاره به قیمت مصالح ساختمانی در سال جاری اظهار داشت: مصالح ساختمانی ایران به کشورهای خارجی صادر می‌شد و از وضعیت مناسبی برخوردار بود.

وی از افت قیمت مصالح ساختمانی در یک ماه گذشته خبر داد و افزود: در یک ماه گذشته مصالح ساختمانی شامل آجر و سیمان با افت ۳۰ تا ۵۰ درصدی قیمت مواجه بوده و هیچ‌گونه افزایش قیمتی در این زمینه حاصل نشد.

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان اصفهان تصریح کرد: رکود بخش مسکن و متوقف شدن صادرات مصالح ساختمانی سبب افت قیمت مصالح ساختمانی شده و در یک سال گذشته وضعیت بازار راکد بوده است.

وی با اشاره به استاندارد نبودن مصالح ساختمانی بیان کرد: در ایران مصالح ساختمانی سیمان و آجر به کشورهای عربی و افغانستان صادر می‌شد اما به سبب عدم کیفیت و استاندارد این مصالح، صادرات آن‌ها تعطیل شد، زیرا مصالح ساختمانی در هر کشوری از یک استانداری برخوردار بوده و وقتی مصالحی وارد کشوری شود آن ‌را با استاندارد کشور خودشان مقایسه می‌کنند.

محمدی گفت: در یک ماه گذشته انجمن کارخانه‌های تولید سیمان توافق‌نامه‌ای را امضا کردند که منجر به افزایش ۴۰ درصدی قیمت سیمان شد.

وی با اشاره به یک‌باره بودن افزایش قیمت سیمان خاطرنشان کرد: در حالی‌که صنعت سیمان با رکود همراه بوده، بر اساس این تفاهم‌نامه به قیمت‌های سال ۹۳ برگشتند، زیرا در این مدت افزایش قیمتی را مشاهده نکرده بودند و با توجه به این توجیه، افزایش قیمتی حاصل نشده است.

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان اصفهان بیان کرد: بخش مسکن در رکود به سر می‌برد که اتفاق مثبتی به شمار نمی‌رود، اما قیمت مصالح ساختمانی در رابطه با این موضوع تاثیری ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش ساختمان میل گرد، ام دی اف و سرامیک با رکود مواجه هستند چراکه تولید از مصرف سبقت گرفته است و بهبود این اوضاع به دولت و فعال شدن بخش عمرانی بستگی دارد که در حال حاضر نتیجه قابل ملاحظه‌ای پیش‌بینی نمی‌شود.

انتهای پیام/ تسنیم