نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تبدیل شهرهای شرق اصفهان به شهرستان در انتظار عملیاتی شدن است گفت: ضرورت ارتباط مردم با مرکز شهر بر کسی مخفی نیست و به این منظور تلاش‌های فراوانی صورت گرفته است.

به گزارش فرا تحلیل نیوز حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگویی از به نتیجه رسیدن برخی اقدامات برای تبدیل شهرهای شرق اصفهان به شهرستان خبر داد و اظهار داشت: یکی از کسانی که در ارتباط با تبدیل شهرهای شرق اصفهان به شهرستان تلاش گسترده‌ای در طول ۲۰ سال گذشته انجام داده است شخص بنده بودم که بعضاً به نتیجه خواهند رسید و ما امیدواریم بعد از سال‌ها تلاش تنها راهی که مصوبه هیئت دولت است هر چه  زودتر عملیاتی شود.

وی با اشاره به علل اهمیت اجرا شدن این موضوع عنوان کرد: ضرورت ارتباط مردم با مرکز شهر بر کسی پوشیده نیست اما پشت سر گذاشتن بیش از ۱۱۰ کیلومتر برای مسائلی که در شهر وجود دارد و در آنجا نیست انصافاً برای مردم کار بسیاری سختی است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مسائل اعم از امکانات بهداشتی، ثبتی و اداری، آزمایشگاهی و غیره هستند که به این منظور تلاش‌هایی در زمینه ارتقا شهر به شهرستان و در نتیجه وجود فرمانداری در این منطقه، احیا اداراتی که بتوانند پاسخگو نیازهای مردم در سایه فرمانداری باشند و استقلال منطقه در سایه شهرستان شدن که مطلب بسیار مهمی است، صورت گرفته است.

وی در ارتباط با بهبود وضعیت توزیع عادلانه امکانات بین شهروندان پس از تبدیل شهرهای اصفهان به شهرستان بیان کرد: بی‌تردید بعد از اجرای این مصوبه عدالت در توزیع امکانات رعایت می‌شود کما اینکه بیمارستان احداث شده در ورزنه می‌تواند بسیاری از معضلات مردم در منطقه را تضمین کند.

سالک در ارتباط با اقدامات انجام شده توسط نمایندگان استان اصفهان برای عملیاتی شدن این موضوع تصریح کرد: نمایندگان در دوران مختلف این موضوع را با وزارت کشور در میان گذاشتند و در آخرین روزهای دولت دهم این موضوع در دستور کار مصوبات هیئت دولت بود و با توجه به قول‌هایی که دبیر هیئت دولت و شخص رئیس جمهور دادند همه منتظر عملیاتی شدن این مصوبه بودند.

وی با اشاره به علت اجرا نشدن این مصوبه در دولت دهم اینگونه ادامه داد: پاسخی که ما برای توجیه عدم اجرای این مصوبه دریافت کردیم، تراکم مصوبات بود که سبب شد این موضوع به دستور نرسد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : تسنیم