یک کارشناس اقتصادی معتقد است؛ ترویج عملی فرهنگ اقتصاد مقاومتی بایستی از مدارس و بین کودکان هم آغاز شود.

به گزارش فرا تحلیل نیوز دکتر مهدی طغیانی  با بیان اینکه در بحث عمل به اقتصاد مقاومتی موضوع گفتمانی و فضای فرهنگی آن طور که باید دیده نشده است، گفت: فرهنگ کار،‌ مصرف، تولید، بهره‌وری، استفاده بهینه از منابع، فرهنگ مبادلات و تجارت از جمله موضوعاتی است که اقدامات لازم برای گسترش آنها صورت  نگرفته است.

استاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه ترویج عملی فرهنگ اقتصاد مقاومتی بایستی از مدارس و بین کودکان هم آغاز شود، گفت: ضعف در این موارد تنها صورت مسئله است و راهکار آنها در مباحث فرهنگی و تربیتی است، بر این اساس بایستی محصولاتی تولید و در فضای مدارس و رسانه‌‌ها ترویج شود تا ضعفهای اشاره‌شده برطرف گردند.

به‌گفته این کارشناس اقتصادی، خروجی این مباحث از آنجا که کودکان روی خانواده مؤثرند هم می‌تواند در شرایط فعلی اثرگذار باشد و هم در فرهنگ نسل بعد نیروی کار تحولات خود را ایجاد کند.

وی گفت: تعلیم و تربیت اقتصادی جنبه‌های مختلفی دارد که در حال حاضر در حوزه محصولات آموزشی اقداماتی انجام شده است.

این کارشناس حوزه اقتصاد مقاومتی تأکید کرد: برای کودکان ۶ تا ۸ سال و همچنان برای ۱۰ تا ۱۲ ساله با توجه به اقتضائات سنی آنها محصولاتی را آماده کرده‌ایم که همان‌طور که اشاره شد می‌تواند چه امروز و چه سالهای آینده تأثیرات قابل توجهی داشته باشد.

طغیانی گفت: برای محصلان ۱۳ تا ۱۵ سال در مقطع دبیرستان برنامه جداگانه‌ای در نظر گرفته‌ایم تا مفاهیم اقتصاد مقاومتی به آنها آموزش داده شود. این آموزشها  بیشتر جنبه آموزشی و کارگاهی دارد تا فرهنگ کار و مصرف بهینه در جامعه نهادینه شود.

  • منبع خبر : تسنیم