نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: با داشتن ایمان در حد یقین، اخلاق خوب و عمل صالح انسان کامل می‌شویم و همرنگ امام زمان خود می‌شویم، با ایمان متوسط در گردنه‌های خطر و بحرانی نمی‌توانیم حرکت کنیم.یمان یقینی می‌خواهد

به گزارش فرا تحلیل نیوز، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع کارکنان ناحیه مقاومت بسیج خمینی‌شهر اظهار کرد: حرکت مادی با بصر دیده می‌شود ولی دیدن حرکت معنوی نیاز به بصیرت دارد؛ قرآن کریم در آیه ۱۹۱ سوره آل عمران ما را ترغیب می‌کند به تفکر و تفکر کردن غیر از عقل داشتن است.

نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اعطای عقل با خداست ولی به کارگیری این سرمایه از طرف ما باید انجام شود؛ خودمان را به خاطر داشتن عقل از حیوانات بالاتر ندانیم وقتی بالاتر می‌شویم که عقل را به کارگیری کنیم.

وی افزود: با داشتن ایمان در حد یقین، اخلاق خوب و عمل صالح انسان کامل می‌شویم و همرنگ امام زمان خود می‌شویم.

آیت‌الله مهدوی ادامه داد: با ایمان متوسط در گردنه‌های خطر و بحرانی نمی‌توانیم حرکت کنیم؛ با ایمان متوسط نمی‌توانیم در مصیبت‌ها و گرفتاری‌ها سربلند بیرون بیاییم.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: دومین ویژگی برای انسان کامل شدن اخلاق خوب است و اخلاق خوب فقط خوش اخلاق بودن نیست اخلاق خوب یعنی در همه جا در جنگ شجاعت، در شهوت عفت، در غضب حلم، داشته باشیم.

وی در پایان گفت: سومین و راحت‌ترین ویژگی که انسان را کامل می‌کند و از ۲ ویژگی قبلی راحت‌تر است عمل صالح است که با مطالعه رساله و رعایت احکام می‌تواند انجام شود.

انتهای پیام