عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فراخوان قالیباف برای حضور جوانان در انتخابات مجلس کار درستی بود گفت: این فراخوان حرکتی در مقابل جریان اصولگرا و انقلابی نیست ولی جریانی نواصولگرا و تحول‌خواه در راستای گام دوم انقلاب است.

فرا تحلیل نیوز حمید رضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت گویی اظهار کرد: درباره وضعیت جریان‌های سیاسی کشور در سال برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به مشکلات اقتصادی کشور و نیاز مبرم به شکل‌گیری مجلسی قوی و پر انرژی اشاره کرد و اظهار داشت: مجلسی باید تشکیل شود که بتواند در تعامل و نظارت سختگیرانه و در عین حال مشفقانه با دولت اجرایی‌سازی کارهای روی زمین مانده را پیگیری کند، البته تعیین وضعیت گروه‌های سیاسی موجود در انتخابات مجلس با توجه به فاصله زمانی تا انتخابات غیردقیق است.

وی با اشاره به عملکرد ضعیف دولت و لیست امید احتمال اقبال عمومی به اصلاح‌طلبان را ضعیف خواند و گفت: عملکرد دولت در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی جای دفاعی باقی نگذاشته و به وعده‌ها عمل نشده است و مردم احساس می‌کنند از اعتماد آنها سوءاستفاده شده است.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش که «آیا این ریزش رأی اردوگاه اصلاح‌طلبان به معنای افزایش رأی در سبد اصولگرایان خواهد بود؟» بیان کرد: لزوماً این گونه نیست. مردم ایران هوشمند هستند و رفتارها و گفتار مسئولان و نامزدها را رصد می‌کنند. اگر تعارضی ببینند یا احساس کنند که فردی در حال شعار دادن است یا گذشته نامشخص یا عملکرد ضعیف دارد، بعید است به او اعتماد کنند. به صورت کلی هم رفتار جناحی و لیستی و هم رأی دادن به جناح‌های اصلی سیاسی کمتر از گذشته خواهد بود.»

وی اشاره به بیانیه گام دوم و توصیه‌های مکرّر رهبر معظم انقلاب درباره لزوم جوان‌گرایی در ارکان مختلف ساختار اداری و اجرایی کشور یکی از محل‌های این جوان‌گرایی را مجلس دانست و تصریح کرد: باز کردن درهای انتخابات مجلس به روی جوانان متعهد متخصص و دارای تجربه برای گذر از شرایط موجود لازم است و ارکان درگیر در فرایند انتخابات باید این ورود را تسهیل کنند. جوانان هم باید این موضوع را جدی بگیرند از همین حیث فکر می‌کنم فراخوان قالیباف برای حضور جوانان در انتخابات مجلس کار درستی بود و دیگر بزرگان هم باید با حمایت از این دست کارها و اتخاذ مواضع روشن نشان بدهند که خواهان حضور جوانان در عرصه سیاست‌گذاری هستند.

فولادگر در پاسخ به این پرسش که فردی با سابقه اجرایی مانند قالیباف چرا باید برای موضوع انتخابات مجلس فراخوان بدهد گفت: اتفاقاً در شرایط فعلی حرف و عمل افرادی مانند قالیباف که رزومه اجرایی خوب دارند و کارنامه‌شان نشان می‌دهد توانایی عمل به وعده‌ها را دارند بیشتر مورد اقبال است و هم جوانان و هم مردم به این نوع افراد رغبت و تمایل بیشتری دارند.

وی افزود: حتی فکر می‌کنم خود قالیباف هم می‌تواند و خوب است که وارد مجلس شود و با توجه به تجارب خویش از معضلات قانونی و حقوقی پیش روی نهادهای اجرایی در فرآیند اصلاح و تصویب قوانین کمک کند. این کار حتماً از پذیرفتن سمت‌های اجرایی در شرایط فعلی مهم‌تر و اثرگذارتر خواهد بود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: البته در صحنه فعالیت‌های اجرایی در مقابل صدها خدمت ماندگار، ممکن است چند خطای انگشت شمار هم باشد ولی همواره دیکته نانوشته بدون خطاست. فراخوان قالیباف حرکتی در مقابل جریان اصولگرا و انقلابی نیست ولی جریانی نواصولگرا و تحول‌خواه در راستای گام دوم انقلاب است.

انتهای پیام

  • منبع خبر : تسنیم