نماینده اصفهان در مجلس گفت: رئیس مجلس و رؤسای کمیسیون‌های بودجه و اقتصادی و مرکز پژوهش‌ها در جریان برخی تغییرات ساختاری بودجه سال ۹۹ قرار گرفته‌اند.

به گزارش فرا تحلیل نیوز حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان در مجلس  شورای اسلامی گفت: تا وقتی که بودجه سال آینده به مجلس نیاید نمی‌توانیم بگوییم که اصلاح ساختار بودجه که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است، رعایت شده یا خیر؟ البته ما شنیده‌ایم این امر کمی در بودجه لحاظ شده است.

وی افزود: در جلسه، سران قوا که علی لاریجانی رئیس مجلس و رؤسای کمیسیون‌های بودجه و اقتصادی و مرکز پژوهش‌ها در آن شرکت می‌کنند در جریان برخی تغییرات ساختاری بودجه سال ۹۹ قرار گرفته‌اند.

نماینده اصفهان در مجلس تصریح کرد: بهتر بود دولت در فرصت باقیمانده و پیش از ۱۵ آذر نمایندگان مجلس را از اصلاحات بودجه سال آینده مطلع می‌کرد. هر چند طبق قانون تا ۱۵ آذر فرصت دارد اما با توجه به اینکه این موضوع بسیار مهم است و باید برای اصلاحات ساختاری بودجه تمرکز بیشتری کرده و در این باره تصمیم‌‌گیری کنیم مطلوب‌تر آن است که پیش از زمان قانونی بودجه به مجلس ارسال شود.

فولادگر خاطرنشان کرد: حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه در کمیسیون بودجه مجلس و ارائه گزارش از تغییرات ساختاری بودجه ۹۹ خوب است و شنیده‌ایم الزامات و تاکیدات رهبر انقلاب در آن لحاظ شده است.

وی در پایان گفت: ساختار بودجه و اصلاحات آن در یک سال امکان پذیر نیست هر چند بخش‌هایی از آن می‌تواند در سال ۹۹ تغییر کند ولی اصلاحات اساسی و عمقی باید ظرف چند سال صورت گیرد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس