برخی کشورهای غربی از جمله فرانسه به دنبال آتش بس هستند تا تروریست های تکفیری را از وضعیت کنونی حلب نجات دهند.

به گزارش حرف شما، ارتش سوریه و حزب الله لبنان در نبرد با تروریست های جیش الفتح در حومه “حلب” توانستند پیشرفت های خوبی را کسب کنند و امیدها را برای در تنگنا قرار دادن تروریست ها افزایش دهند.

“القراصی”، “حومه راموسه”، “دانشکده های نظامی حلب” و …. عمده محل های درگیری ارتش سوریه و حزب الله لبنان با تروریست های تکفیری است که نقشه های به روز شده نشان از پیشرفت ارتش سوریه دارد.

وبگاه  المصدر در این زمینه گزارش داد: ارتش سوریه، حزب الله و نیروهای لوا القدس با هجوم به دانشکده فنی در جنوب “حلب”، بخش های بزرگی از این تاسیسات نظامی را که در کنترل تروریست های جیش الفتح بود را مجددا بازپس گرفتند.

این وبگاه با اشاره به اینکه درگیری ها در دانشکده های نظامی همچنان ادامه دارد، عنوان داشت: ارتش و نیروهای مسلح سوریه به دنبال پیشروی های بیشتر در دانشکده های “حلب” هستند و خطوط دفاعی تروریست ها را (در دو روز) اخیر شکسته اند.

 

منابع نظامی همچنین گزارش می دهند که نیروهای تایگر فورس ارتش سوریه با یک ضد حمله توانسته اند روستای “القراصی” را از دست تروریست های تکفیری ائتلاف جیش الفتح خارج کنند. در ساعات اخیر بخش های وسیعی از “القراصی” و “محروقات” آزاد شده و تصرف حومه این مناطق و تثبیت مواضع در دستور کار ارتش سوریه است.

*موفقیت های ارتش سوریه در جنوب غرب حلب

رسانه‌های روسی می گویند که ارتش سوریه در یک روز اخیر در محور دانشکده‌های نظامی در جبهه جنوبی “حلب” پیشرفت هایی داشته و توانسته  بر چند تپه مشرف به منطقه دانشکده‌های نظامی مسلط شود.

این درحالی است که توپخانه ارتش سوریه مواضع گروه‌های مسلح را زیر آتش گرفت. از سوی دیگر، منابع وابسته به مخالفان گزارش دادند که ارتش سوریه راهی که به سوی مناطق محاصره شده شرق وجود داشت را به طور کامل قطع کرد.

گزارش روسیاالیوم از ادامه درگیری‌ها در اطراف تپه “محروقات” و منطقه “قراصی” و برخی مناطق دیگر در جنوب و جنوب غرب شهر حلب نشان می دهد که نیروهای سوری به دنبال تکمیل حلقه محاصره حلب هستند.

البته برخی کشورهای غربی به دنبال آتش بس هستند تا تروریست های تکفیری را از وضعیت کنونی حلب نجات دهند. جالب است که فرانسه عمیقا از پیشروی های ارتش سوریه ابراز نارضایتی می‌کند و سخنان اولاند رئیس جمهور فرانسه جای تامل دارد.

*نگرانی فرانسه از پیشروی‌های ارتش سوریه

اولاند درباره وضعیت میدانی حلب و درگیری های ارتش سوریه با تروریست‌های تکفیری می‌گوید: ما خواهان آتش بس فوری در حلب و توقف کشتارها در این شهر هستیم. حلب امروز از محاصره، بمباران و قحطی رنج می برد. سوریه از پنج سال پیش تاکنون شاهد فاجعه بزرگی است. داعش در سوریه و عراق در حال عقب نشینی است، اما در دیگر کشورها گسترش یافته است. درگیری‌ها در سوریه باید متوقف و مذاکرات از سر گرفته شود.

رئیس‌جمهور فرانسه مدعی شد:  اگر ایران می‌خواهد به جامعه جهانی باز گردد باید برای کاستن از تنش در منطقه تلاش کند.

جالب است که رئیس جمهور فرانسه خواهان نقش سازنده ایران است. جمهوری اسلامی در سال های اخیر نقش مهمی را در قالب کمک های مستشاری برای مبارزه با تروریست های تکفیری ایفا کرده و این عربستان سعودی و قطر هستند که هیزم در آتش جنگ سوریه می ریزند.

مقامات “الیزه” سعی می کنند با این اظهارات تروریست ها را نجات بدهند؛ چرا که ارتش سوریه در هفته های اخیر دست برتر را در ریف جنوب غربی حلب داشته است.

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران