ما در اینجا این نکته را هم بیان می‌کنیم که مسئله تهمت‌زدن به شهردار سابق تهران دیگر یک مسئله شخصی نیست و قالیباف حق ندارد با مسامحه نسبت به این پرونده برخورد کند!

به گزارش فرا تحلیل نیوز محسن هاشمی، فعال چپ و رئیس شورای شهر تهران روز یکشنبه گذشته در اظهاراتی پیرامون حواشی تهمت‌های اخیر شهردار حناچی علیه محمدباقر قالیباف گفته است: در مورد املاک و مصاحبه شهردار با یکی از رسانه ها و حواشی ایجاد شده در این خصوص امروز صحبت شد؛ قرار شد سوتفاهمی که ایجاد شده رفع شود و ۲ طرف آرامش خود را حفظ کنند.
هاشمی می‌افزاید: اینگونه بحث‌ها در فضای فعلی کشور معمولاً مطرح می شود اما هیچکس هدف تخریبی ندارد؛ خبرنگاران سوال می پرسند و پاسخ داده می‌شود، هدف انجام کار است و خواهش می کنیم همه آرامش خود را در مورد این موضوع حفظ کنند.

به گزارش مشرق، باید دقت شود که اصرارهای هاشمی و دوستان او مبنی بر “حفظ آرامش دو طرف” یعنی دکتر قالیباف با شکایت از حناچی و سایر تهمت‌زنندگان؛ نوستالژی محکوم شدن محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران به حبس و شلّاق را تکرار نکند!

و جالب است که آقایان با عنایت به این تجربه تلخ خودشان؛ اکنون هم می‌خواهند شلّاق نخورند و هم مایل‌اند که به تهمت‌زنی‌ها و بهتان علیه شهردار سابق تهران ادامه بدهند!

مقوله‌ای که قاعدتا غیر ممکن است…

لازم به تأکید است که ادعای اخیر حناچی پیرامون بازپس‌گیری چند ملک از اطرافیان قالیباف؛ پس از آنکه با اعلام تیم حقوقی شهردار سابق مبنی بر پیگیری قضایی مواجه شد بلافاصله از سوی مقامات شهرداری مورد اصلاح قرار گرفت.

ما در اینجا این نکته را هم بیان می‌کنیم که مسئله تهمت‌زدن به شهردار سابق تهران دیگر یک مسئله شخصی نیست و قالیباف حق ندارد با مسامحه نسبت به این پرونده برخورد کند!

ضروری است ایشان با پیگیری حقوقی و قضایی این مسئله و حاضر شدن خود و مدعیان در دادگاه صالحه؛ بدون هیچ خوفی حقیقت را برای مردم مشخص کنند و آنگاه اگر خواستند جزای متهمان را ببخشند؛ این کار را بکنند.

زیرا بخش اول این ماجرا مربوط به مردم و افکار عمومی است و بخش دوم اما به شخص قالیباف و تصمیم شخصی او ربط پیدا می‌کند.

تلاش برای روشن شدن حقیقت و تنویر افکار عمومی نیز جزئی از “پیوستار مدیریت جهادی” است که بایستی در کنار کارآمدی و تلاش برای پیشرفت کشور به آن توجه داشت.