پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا گفت: مخالف تردد اتوبوس‌های پاکستانی‌ در ایام اربعین هستیم.

به گزارش فراتحلیل نیوز، سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا در جلسه هماهنگی طرح‌های ترافیکی ویژه اربعین ۱۴۰۲ گفت: بر اساس آنچه که پیش بینی شده بیش از ۴ میلیون زائر در مراسم اربعین داشته باشیم.

وی افزود: ۹۴ درصد از زائرین ترددشان از مرزهای زمینی است و بر اساس گزارشات و تجربه‌های گذشته با استفاده از خودرو شخصی یا ناوگان عمومی‌های عمومی خواهد بود

وی افزود: ۲۶۰۰ کیلومتر اختصاص مرزهای اربعین داریم که مرز مهران با بیشترین تردد در رتبه نخست و بعد شلمچه و چذابه و خسروی است.

هادیانفر گفت: آنچه در سال گذشته اتفاق افتاد بیش ۵۰ هزار زائر از خسروی عبور کردند که پیش بینی می‌شود این عدد ۲ برابر شود و باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در مرزهای شمال غرب باشماق و تمرچین را برای تردد زائرین خواهیم داشت که آمادگی‌ها در این مرزها افزایش داده می‌شود.

هادیانفر افزود: بهتر است شهروندان بیشتر از ناوگان عمومی بهره مند شوند و کمتر از خودرو شخصی استفاده کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: سنوات گذشته اتوبوس‌هایی داشتیم از کشور افغانستان و پاکستان که تاکید کردیم دستگاه‌های مسئول پذیرای این عزیزان باشند و با اتوبوس داخلی این عزیزان تردد کنند.

وی در ادامه گفت: استفاده از اتوبوس‌های پاکستانی را به جهت موضوع گواهی نامه و سمت راست بودن فرمان و مساله بیمه با استفاده آنها مخالفت کردیم و اگر استفاده شود حتماً شاهد حادثه خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: آنچه باید تاکید کنیم بحث گرما زدگی است که باید شرایطی را ایجاد کنیم که کمترین توقف و اعمال قانون داشته باشیم.

هادیانفر گفت: کسانی که از خودرو شخصی استفاده می‌کنند حتماً راننده مجرب و توانمند برای رانندگی چندین ساعت باشد و همچنین حتماً معاینه فنی‌ها انجام شود ناوگان‌های عمومی هم باید این مورد را رعایت کنند.

رئیس پلیس راهنمایی رانندگی اظهار داشت: بیشترین تصادفات متوجه خودروی‌های شخصی است باید با هماهنگی‌های لازم بتوانیم شاهد کمترین حوادث در این ایام باشیم.

وی افزود: تلاش برای استقرار دستگاه‌های امدادی در نقاط پر تصادفات است تا امداد رسانی سریع و به درستی انجام شود مسیر مهران به ایلام باید کاملاً ۴ بانده باشد و تعیین و تکلیف پارکینگ‌ها و ظرفیت‌های آن مشخص شود.

وی در پایان گفت: اتوبوس‌های درون شهری شرکت واحد یا همان اتوبوس‌های شهری اجازه تردد در جاده‌ها را ندارند و امیدوارم با تلاش دوستان و همکاران اربعین امسال کمترین حوادث و تصادفات اتفاق بیفتد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر