عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم می‌توانند به کمک دولت در این شرایط جنگ اقتصادی بیاییند ولی به شرط اینکه به آن‌ها و اعتقادات‌شان احترام گذاشته شود و دولت باید برای عبور از این شرایط سخت، مخاطبش مردم متدین انقلابی باشد.

به گزارش فرا تحلیل نیوز ، غلامعلی حداد عادل عصر امروز در نشست عمومی جامعه اسلامی مهندسین استان اصفهان اظهار کرد: انتخابات و مسائل سیاسی ایران همه جلوه علوی است و همیشه تاکید می‌کنم که دوستان از نهج‌البلاغه غافل نشوند.

عضو مجمع تشخصی مصلحت نظام بیان کرد: همان طور که پیامبر از امت شکایت می‌کنند که امت من قرآن را منزوی کرده‌اند، نهج‌البلاغه هم از شیعیان گله می‌کنند که آن‌ها من را مهجور کردند؛ چه میزان تفکر اسلامی ما تفکر نهج‌البلاغه است و واعظان ما به این موضوع پرداخته‌اند.

وی با خواندن بخشی از نهج‌البلاغه، اشاره کرد: امیرالمونین به هارحص می‌گوید که ملاکت در جامعه خودت نباشد و اقدام تو نباید اسباب زحمت برای جامعه مسلمین باشد و نباید ملاکی داشت که جامعه از آن متنفر هستند؛ حال شما این را با رفتارها در جامعه مقایسه کنید.

ریشه بسیاری از اخبار در کشور مشخص نیست

حداد عادل بیان کرد: کل کشور طوری شده است که دو سوم اخبار رایج بین مردم طوری است که منبع آن مشخص نیست و بین مردم دست به دست می‌شود درحالی که این موضوع به صراحت در نهج‌البلاغه مطرح شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: نهج‌البلاغه را فرض کنید کسی به سراغ امیرالمونین رفته است و درخواست توصیه داشته، اکنون این توصیه‌ها در اختیار ماست که باید به آن توجه داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: گاهی اوقات شبه‌ای ایجاد می‌شود که انقلاب ایجاد شده ولی اختلاس و دزدی‌ها هست و اخبار از این دست بشنویم که ممکن است ما را هم دچار تردید کند ولی معیاری هست که ببنیم آیا انقلاب از مسیر کلی خود منحرف شده است یا خیر.

حداد عادل ادامه داد: نمی‌خواهم از نواقص چشم‌پوشی کنم اما این اتفاقات در حکومت امیرالمونین هم وجود داشته است؛ یکی از راه‌های شناخت یک فرد، شناخت دوستان آن فرد است و ما می‌گویم انسان را می‌توان از دشمنش هم بشناسیم و اگر می‌خواهیم انقلاب اسلامی را بشناسیم.

یک نقطه مثبت در دولت ترامپ وجود ندارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد: دوقطبی موجود در عالم انقلاب اسلامی و دولت فعلی حاکم بر آمریکاست؛ اگر بخواهیم رفتار خود ترامپ را تحلیل کنیم، یک نقطه مثبت در تصمیمات او برای دنیا نمی‌بینیم و شخصیت او یک انسان قمارباز و فساد است.

وی افزود: او می‌گوید هرکاری رژیم صهیونیستی انجام دهد ما تائید می‌کنیم و هر دادگاهی با این رژیم مخالفتی به هر اندازه انجام دهد، با آن مخالفت و برخورد می‌کنیم و می‌بینید که در هر کشوری مداخله می‌کند؛ صریحا عربستان را گاو شیرده می‌نامد و ۴۰۰ میلیون دلار قرارداد می‌بندد و پس از جنایات آل‌سعود در یمن و تکه تکه کردن مخالفش از او می‌خواهد که واکنشی نشان دهد ولی عربستان می‌گوید ما پول و قرارداد داریم.

حداد عادل اضافه کرد: آمریکا هم در واکنش به این جنایات می‌گوید این گاو شیرده را از دست نمی‌دهم و خجالت هم نمی‌کشد و عربستان بدبخت هم خجالت نکشیده است و این سلاح‌ها را بر علیه مردم مظلوم استفاده می‌کند.

رفتار دشمن نشان می‌دهد راه را درست طی می‌کنیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد: از دشمن می‌توانیم متوجه شویم که ما راه را درست می‌رویم و این که آن‌ها می‌خواهند انقلاب اسلامی نباشد برای این است که یک گاو شیرده دیگر در منطقه برای خودشان اضافه کنند ولی امام و رهبری تاکید کرده‌اند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی عنوان کرد: عصبانیت این گرگ‌ها از انقلاب را که می‌بینم، متوجه می‌شوم که راه کلی ما درست است؛ آمریکایی‌ها و هم‌دستان غربی‌شان واقعیت این انقلاب را نپذیرفته‌اند و همه صحبت‌هایی که راجع به حقوق بشر و آزادی بیان دروغ است چون که هیچ‌کدام یک از این ارزش‌ها در عربستان سعودی نیست ولی عزیزدردانه آن‌ها شده است.

حداد عادل ابراز داشت: در ایران مردم‌سالاری بوده و هست و یک ملتی جمهوری اسلامی را انتخاب کرده است ولی آن‌ها از روز اول به آرا مردم احترام نگذاشته‌اند و هیچ روزی از توطئه برای نابودی نظام کوتاهی نکرده‌اند؛ جنگ، کودتا، کار سیاسی، جنگ نرم و … هیچ‌کدام اثر نکرده است و حربه‌ای که از ابتدا داشتند و این چندسال فعال‌تر کرده‌اند، تحریم اقتصادی است که خودشان می‌گویند فلج‌کننده‌ترین تحریم است.

هرکاری برای ضربه زدن به اقتصاد ایران انجام می‌دهند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: از همه ابزار خود برای محاصره اقتصادی استفاده می‌کنند؛ در سفری که به چین داشتم، می‌گفتند ۱۵۰ نفر از آمریکا در شانگهای با ۲۰۰ میلیون دلار حضور پیدا کرده‌اند تا با شرکت‌هایی که با ایران کار می‌کنند، صحبت کنند تا روابط‌‎شان را با ایران قطع کنند.

وی تاکید کرد: صراحتا هم اعلام می‌کنند که می‌خواهند با این فشارها مردم به خیابان‌ها بیاییند تا از این طریق به نظام فشار بیاروند و دیدید که در دی ۹۶ تا اندکی شلوغ شد چقدر خوشحال هستند؛ اکنون با نظام استکبار دو جنگ داریم که یکی جنگ اقتصادی و دیگری جنگ رسانه‌ای است.

جنگ رسانه‌ای در دستور کار آمریکا علیه ایران 

حداد عادل با بیان اینکه مقام معظم رهبری به صراحتا جنگ رسانه‌ای را در بیانیه دوم مطرح کرده‌اند، گفت: سیاست آمریکا این است که تا جایی که می‌تواند تنگا ایجاد کند و از نظر رسانه‌ای تا جایی که می‌تواند، می‌خواهد دایره ‌را باز کند و سیاستش در جنگ رسانه‌ای اقدام باز است و در جنگ اقتصادی بسته بدین صورت که جنگ روانی را با تحریم ایجاد کند و با جنگ رسانه‌ای باز تشدید کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: یک تصمیم اقتصادی دولت و نظام می‌گیرد، ظرف مدت کوتاهی برنامه‌ای در فضای مجازی ایجاد می‌شود و متعجبم از مسؤولانی که می‌گویند می‌خواهیم ملت را از این مرحله سخت عبور دهیم ولی می‌گویند انگشت‌مان روی فیلترینگ نخواهد رفت؛ وقتی می‌بینم فضای مجازی لجام گستیخه چگونه با انقلاب و دین مردم بازی می‌کند، نمی‌توانم درک کنم چگونه با باز بودن فضای مجازی بدین گونه برخورد نکنند.

وی افزود: درحالی که دولت مخالف این حرف است ولی بیش از ۹۰ درصد امکانات در اختیار دولت است و همه نهادها باید با فساد برخورد کنند و باید به افرادی که مشکل دارند، مسؤولیت ندهند و باید افراد جدی و پای‌ کار را برسر کار بیاورند؛ وضعیت کنونی نیاز به مسؤولان جهادی از جنس حاج‌حسین خرازی و ابراهیم همت هستیم.

شاخص جوان بودن  و انقلابی‌گری مدنظر مقام معظم رهبری

حداد عادلی مطرح کرد: نیروهایی باید سرکار بیاییند که شاخص جوان و انقلابی مورد تاکید مقام معظم رهبری را داشته باشند و اگر امثال شهید باقری به جنگ نیامده بودند، مشخص نیست سرنوشت جنگ چه می‎‌شد؛ این تیپ افراد باید راس کار باشند و همچنین باید از نیروی مردم برای عبور از این توطئه آمریکا و اروپا استفاده شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: مگر جنگ را مردم مدیریت نکردند و از هر جایی یک کاروان کمک به جبهه می‌رفت؛ امروز هم یک جنگ است که توپ و تانک بی سر و صداست و جنگی است که سر هر سفره‌ای ضربه آن احساس می‌‎شود و مردم برای مقابله با این جنگ در صحنه باشند.

مردم پشتوانه  انقلابند

وی در ادامه گفت: چه تعداد خیریه در اصفهان دارید که هیچ سر و صدایی هم ندارند و بدانید اگر این موارد نبود، دشمن زودتر حساب انقلاب را رسیده بود؛ مثال آن همین ماجرای سیل است تا زمانی که مردم متوجه ابعاد آن شدند، خودشان به میدان آمدند و این مردم می‌توانند به کمک دولت در این شرایط جنگ اقتصادی بیاییند ولی به شرط اینکه به این مردم احترام بگذاریم و به اعتقادات آن‌ها احترام گذاشته شود و دولت باید برای عبور از این شرایط سخت، مخاطبش مردم متدین انقلابی باشد.

حداد عادل ادامه داد: به شرطی که دولت با این مردم هم‌فکر باشد و هرچه دولت انقلابی‌تر باشد، مردم بیشتر کمک می‌کنند اما اگر دولت کاری کنند که مردم بگویند دولت رای‌شان را از ما نمی‌خواهد، به صحنه نمی‌آیند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به موضوع برجام اشاره کرد و گفت: خیلی‌ها به برجام دل بسته بودند که اگر یک کسی می‌گفت ما نگرانیم، به او فحاشی می‌کردند و یکی از تئوریسن‌های آن‌ها می‌گفت مجلس دهم دوگانگی برجامیان و مخالفان برجام است؛ امروز دیگر به آن‌ها نمی‌گوییم که دیدید اشتباه کردید و دعوای ما که شخصی نیست و اکنون به آن‌ها می‌گویم کجا نیاز هست تا ما کمک کنیم.

وی افزود: درحالی که اروپایی‌ها متعهد به خرید نفت و برطرف کردن مشکلات بانکی ما هستند، اینستکس را مطرح کردند که ایران نفتش را بفروشد و پولش را آن‌ها بردارند و به جای آن به ما غذا دهند که رهبری آن را به یک شوخی تشبیه کردند.

حداد عادلی مطرح کرد: آن‌ها که چشمشان به اروپا و آمریکا بود باید در سیاست‌هایشان تجدید نظر کنند و ما نیاز به ارتباط خارجه داریم ولی باید در آن تجدید نظر کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به انتخابات پیش‌رو هم اشاره کرد و بیان داشت: انتخابات یک گذرگاه مهم است و روزی است که همه ملت در اداره کشور دخالت می‌کنند؛ روز سرنوشت و مثل لیله‌القدر است که از همه شما خواهش می‌کنم در آن تفرقه نداشته باشید و از همه گروه‌ها و تشکل‌ها خواهش می‌کنم به فکر آن نباشند که یک کلاهی از نمد انتخابات برای خود بدوزند و همه امکاناتشان را روی هم بگذارند و ببیند چگونه می‌توانند به انقلاب کمک کنند.

وی ادامه داد: اخلاص باید در کار سیاسی داشت و همه کمک کنند تا این بار از روی زمین برداشته شود و ساز و کار آن باید مشخص شود؛ در این راستا باید بدبینی را کنار بگذاریم که انشالله با وحدت در انتخابات حضور پیدا کنیم؛ وحدت شرط لازم هست ولی کافی نیست و نیاز به ساماندهی اجتماعی است و باید احساس مسؤولیت نسبت به آن داشته باشیم و اگر مردم تبلیغ و آگاه نشوند، بار دیگر صندوق طور دیگری از آب در می‌آید.

حداد عادل در پایان اظهار کرد: با انقلابی بودنی که در اصفهان سراغ داریم، همه اقشار حضور پیدا کنند تا از این مرحله‌ای که دشمن می‌خواهد، بگذریم و هم برای آینده کاری کنیم که دولت و مجلسی شود که خارجی هیچ امیدی به آن نبند و ملت به آن امیدوار باشد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس