سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد تیمش آماده رویارویی با پرسپولیس در هشتادوسومین دربی شهر تهران است و در این بازی هم دفاع می‌کنند و هم حمله.

به گزارش حرف شما، علیرضا منصوریان پیش از برگزاری هشتادوسومین دربی پایتخت در نشست خبری خود که امروز (پنجشنبه) در روابط عمومی سازمان لیگ برگزار شد، اظهار داشت: در ابتدا به بهادر عبدی تسلیت می‌گویم به‌دلیل درگذشت والدینش. درباره بازی فردا هم باید بگویم تیم ما آماده و کامل است. ما سعی کردیم در این سه روز که بعد از بازی با ماشین‌سازی زمان داشتیم، بچه‌ها را به لحاظ روحی به فرم ایده‌آل برسانیم.

کاملاً پرسپولیس را می‌شناسیم
وی در ادامه یادآور شد: ما از ۱۵ روز پیش پرسپولیس را آنالیز کرده‌ایم و کاملاً رقیب سنتی‌مان را می‌شناسیم. ما فقط در زمین رقیب هستیم و در بیرون زمین با هم رفیقیم. ما برای تیم پرسپولیس احترام قائل هستیم. این تیم، تیم خوبی است. همچنین به شخصه برای برانکو که سال‌ها برای فوتبال ما زحمت کشیده است، احترام قائلم.

کسی نمی‌تواند با نتایج گذشته برنده دربی باشد
سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه به جذابیت دیدار تیمش مقابل پرسپولیس اشاره کرد و گفت: جذابیت این بازی برای هواداران دو تیم بسیار بالاست. برای من یا برانکو مسئله فنی است و البته فضای دربی متفاوت است. نه به عملکرد تیم‌ها در هفته‌های گذشته ارتباط دارد و نه سایر مسائل. کسی نمی‌تواند با نتایج گذشته برنده دربی باشد.

امیدوارم ما برنده دربی باشیم
«من با نفت مقابل پرسپولیس بازی کرده‌ام، اما این اولین دربی‌ام به‌عنوان مربی استقلال است»، منصوریان با بیان این جمله خاطر نشان کرد: پرسپولیس فصل گذشته نتیجه خوبی مقابل استقلال گرفته و این مسئله قطعاً به آنها کمک می‌کند، اما به‌هر حال من خواسته‌هایی دارم و برانکو هم خواسته‌هایی که فکر می‌کنم بازی قشنگی شود و امیدوارم ما پیروز باشیم.

نتیجه دربی ربطی به عملکرد من در نفت و یا مربیان گذشته استقلال ندارد
وی درباره اینکه حس حضور در دربی اول چیست، گفت: دربی اول مانند رانندگی نیست که رانندگی کنیم تا یاد بگیریم. نتیجه هم ربطی به عملکرد من در نفت یا مربیان گذشته استقلال ندارد. ما می‌خواهیم بازی خوبی انجام دهیم و نتیجه بگیریم.

بازیکنانم کم حرف می‌زنند، بیشتر کار می‌کنند و حس خوبی به من می‌دهند
سرمربی تیم فوتبال استقلال شرایط تیمش را مطلوب خواند و تصریح کرد: به‌صورت بازیکنان که نگاه می‌کنم آنها روحیه خوبی دارند. کم حرف می‌زنند، بیشتر کار می‌کنند و حس خوبی به من می‌دهند. تجربه من در چند سال گذشته می‌گوید بازیکنانم را قبل از این بازی‌ها آزمایش کنم.

احساس کردم به انرژی و قوت قلب مظلومی نیاز دارم
وی درباره دیدارش با مظلومی گفت: من نمی‌توانم صحبت‌هایم به مظلومی را اینجا بگویم. رفته بودم که مربی سابقم را ببینم، کسی که دربی را دیده و برد و باخت دارد. احساس کردم به انرژی و قوت قلب مظلومی نیاز دارم. فکر می‌کنم خیلی سخت است برای این مربی که سال‌ها تجربه دارد و حالا شرایط این‌گونه شده است. به پرویز خان گفتم که پرچم دست ما امانت است و این پرچم بازهم به او می‌رسد. حس می‌کنم از وقتی که مظلومی را دیدم، سبک‌تر شدم.

همچنان شاد و با هیجان هستم
منصوریان پس از آمدن به استقلال اعلام کرد کاری می‌کند تا هواداران پس از دربی سرشان بالا باشد. او این صحبت‌ها را با هیجان انجام داد، اما حالا به‌نظر می‌رسد آن هیجان و انرژی در او دیده نمی‌شود. منصوریان در واکنش به طرح این موضوع گفت: من همچنان شاد و با هیجان هستم. من اگر صبح بیدار شوم و انرژی نداشته باشم اصلاً از خانه بیرون نمی‌آیم.

مقابل پرسپولیس هم دفاع می‌کنیم و هم حمله
سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا در بازی فردا دفاع می‌کند یا فکر دیگری دارد، گفت: اجازه بدهید بعد از بازی پاسخ این سؤال و سؤال قبلی را بدهم. ما فردا دفاع می‌کنیم و حمله هم می‌کنیم، اما باید بگویم منصوریان همیشه شاداب است.

در دربی چهار چیز به من دلگرمی می‌دهد
منصوریان در پاسخ به این سؤال که برای دربی دلش به چه چیزی گرم است، اظهار داشت: دل من به سه چیز گرم است. هواداران و دعای آنها، بازیکنانم که امید را در آنها می‌بینم و برای کسب سه امتیاز به من امید می‌دهند و سومین چیز هم دعای خیر خانواده و پدر و مادرم است. به‌نظرم وقتی حس می‌کنید تنها هستید، به جلو نگاه کنید که خداوند است و این چهارمین مسئله هم به من دلگرمی می‌دهد.

برخی از پیشکسوتان از وقتی من آمدم شروع به انتقاد کرده‌اند
منصوریان درباره اینکه چرا از عدم حمایت پیشکسوتان استقلال گلایه داشته است، گفت: اول از همه باید از حمایت کامل هواداران مان تشکر کنم و این حمایت جای تشکر دارد. باشگاه هم احساس می‌کنم حمایت می‌کند. هرچند برخی صحبت‌ها هم رد و بدل می‌شود که دوستان می‌گویند ما چیزی نگفته‌ایم و خبرنگاران نوشته‌اند، اما خبرنگاران بدون منبع چیزی نمی‌نویسند. من باید از افتخاری، هیئت مدیره و کادرفنی تشکر کنم که حمایت می‌کنند، اما از برخی پیشکسوتان گله دارم که دو  سه نفرشان پشت من هستند، اما خیلی از آنها صحبت‌های خود را برای سال ۹۵ گذاشته‌اند و علیه من صحبت می‌کنند. با این حال اسمی نمی‌برم، چون همه پیشکسوت استقلال هستیم، اما همان‌طور که به مظلومی گفتم این پرچم دست ما امانت است. برخی‌ها از روزی که من آمدم شروع به صحبت کردن، کردند.

برخی از پیشکسوتان استقلال شمشیر را از رو بستند اما برانکو و باقری از من حمایت کردند
وی ادامه داد: من باید چند نکته هم به پیشکسوتانی بگویم که در استقلال هستند و شمشیر را برای من از رو بستند! من در چند وقت اخیر دو مطلب قشنگ خواندم که یکی از کریم باقری بود و دیگری از برانکو که در مصاحبه‌های خود از من حمایت کردند. آنها رقیب ما هستند، اما در مصاحبه‌ها می‌گویند باید از منصوریان حمایت کرد. چون دربی ۵۰ – ۵۰ است و نتیجه مشخص نمی‌کند و شاید من برنده باشم. به همین دلیل حریف ما بدون توجیه صحبت نمی‌کند و سعی در چاق کردن حریفش ندارد. با این حال فکر می‌کنم باقری با صحبت‌هایی که کرده، روح نسل ۹۸ خود را نشان داده است و از او تشکر می‌کنم.

این توانایی را داریم که به هر تیمی گل بزنیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه آیا تیمش قدرت باز کردن خط دفاعی پرسپولیس را دارد یا نه، گفت: مسیر ما همیشگی است و این توانایی را داریم که به هر تیمی گل بزنیم. می‌توانیم هر خط دفاعی را باز کنیم و باید در خط دفاعی در نقطه صفر بمانیم و سپس به گل برسیم.

به نفرات جدید استقلال امیدوارم
منصوریان در خصوص اینکه بازی دربی بیشتر روحی و روانی است، اما گویا بازیکنان وقتی به ورزشگاه می‌آیند از روی سکوها تأثیر منفی می‌گیرند و آیا جوان‌های او آمادگی حضور در دربی را دارند یا نه، گفت: بخشی از بازیکنان ما اولین دربی را تجربه می‌کنند، اما بازیکنان جوان و باتجربه هستند که توانایی بالایی دارند. من به آنها امیدوارم.

خبرنگاری از منصوریان سؤال پرسید که آیا ادامه کارتان در استقلال بستگی به نتیجه دربی دارد یا نه که محمدحسین زرندی، مدیر رسانه‌ای این تیم گفت: تمام این صحبت‌های اخیر شایعات بوده و هیچ‌کدام از اعضای باشگاه این مسئله را نگفته‌اند. هیئت مدیره در حمایت از کادر فنی بیانیه داد و افتخاری هم حمایت کرده است.

سعی می‌کنیم مانند بایرن مونیخ بازی کنیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه برخی معتقدند تیم او مانند اتلتیکومادرید است و دفاع می‌کند و خودش فکر می‌کند از این سبک بازی چیزی در می‌آید یا نه، خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم مانند بایرن مونیخ هم بازی کنیم تا چیزی از بازی در بیاید!

منصوریان در واکنش به این مسئله که اگر فرض بگیریم استقلال نتیجه دلخواهش را در دربی نگیرد آیا او از ادامه وظیفه‌اش شانه خالی می‌کند یا نه، گفت: ما فرض را بر این نمی‌گذاریم. مسیر ما رو به جلو و مثبت است. اگر فرض را بر این بگیریم که اگر از عرض خیابان بگذریم ماشین به ما می‌زند، دیگر از آنجا رد نمی‌شویم. پس نباید فرض منفی بگیریم.

خوشحالم که داوران المپیکی دربی را قضاوت می‌کنند
وی در پایان گفت: با احترام به محسن ترکی که در چند دربی گذشته قضاوت خوبی داشت، خوشحالم که داوران قهرمان المپیکی‌مان بازی را سوت می‌زنند. ترکی و فغانی داوران بسیار محکمی هستند و چند وقت پیش به مراسم تجلیل که رفته بودم، حتی آنجا هم نمی‌خندیدند. خوشحالم از این اتفاق و به فدراسیون هم تبریک می‌گویم که دیگر نیاز نیست به ایتالیا و دیگر کشورها تلفن بزنیم تا برای ما داور بفرستند.

انتهای پیام/ تسنیم