مراسم دومین سالگرد ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمین فیروزیان با ذکر روایاتی از زندگی پربار و مجاهدت‌های این چهره ماندگار تبلیغ برگزار شد.

به گزارش فرا تحلیل نیوز  حجت‌الاسلام والمسلمین حاج غلامرضا فیروزیان داماد آیت‌الله شیخ عباسعلی اسلامی مؤسس مدارس اسلامی بود که به‌عنوان یکی از روحانیون و وعاظ مذهبی فعال، عمر با عزت خود را در تبلیغ دین و عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و مذهبی صرف کرد.

پس از سال‌ها تلاش با هدف زنده نگه‌داشتن مذهب شیعه و گرایش مردم به‌ویژه جوانان به این مذهب بی‌بدیل، در خانه‌ای ساده و بی‌آلایش در یکی از محله‌های شهر اصفهان زندگی می‌کرد و در سال‌های آخر عمر بابرکت خود مشغول نگارش خاطرات ارزشمندش در دوران تبلیغی و زندگی مثال‌زدنی خود در این راه پر فرازو نشیب بود.

مرحوم حجت‌الاسلام فیروزیان در عمر ارزشمند خود موفق به ساخت حدود ۴۵ مسجد در مناطق حساس ایران اسلامی به‌ویژه در مکان‌های سنی نشین شده بودند.

این عالم جلیل‌القدر عصر چهارشنبه ۲۱ تیر ۹۶ در بیمارستان امین اصفهان دارفانی را وداع گفت و پیکر آن مرحوم در تخت فولاد به خاک سپرده شد.

آیت‌الله هادی نجفی استاد سطح عالی حوزه علمیه ظهر امروز در مراسم دومین سال رحلت حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا فیروزیان چهره ماندگار تبلیغ، با اشاره به سوابق و فعالیت‌های استاد فیروزیان اظهار داشت: او از دوستان نزدیک و همرزمان نواب صفوی بود و پیرامون مباحث اجتماعی، دینی، تبلیغی و شرعی حساسیت بسیار داشت و در این زمینه اقدامات موثر و فعالیت‌های بسیاری انجام می‌داد.

وی با بیان اینکه مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین فیروزیان علاقه بسیاری به تبلیغ به شکل مهاجرت داشت، گفت: آن استاد گرانقدر می‌توانست در یک مسجد تراز اول در شهر توقف کرده و بهترین خطیب تبدیل شود اما روحیه او تبلیغ در مهاجرت بود.

استاد سطح عالی حوزه علمیه با اشاره به فعالیت‌های این چهره ماندگار تبلیغ خاطرنشان کرد: مرحوم حجت‌الاسلام فیروزیان پس از کسب علم در حوزه علمیه، به نیشابور رفت، در آن زمان حزب توده مشغول به جذب نیرو بود که افراد بسیاری حتی از عالمان و آقازاده‌ها نیز جذب آنها شده بودند.

وی ادامه داد: مرحوم حجت‌الاسلام فیروزیان با هدف مقابله با باطل و ترویج حق مهاجرت می‌کرد، او در نقاط بسیاری از کشور مانند استان سیستان و بلوچستان، کرمان و حتی در شمال کشور و مرزها فعالیت بسیار داشت.

آیت‌الله نجفی با اشاره به تاسیس خانه عالم، مساجد و مدارس علمیه در سراسر کشور به دست استاد فیروزیان گفت: ساخت اینگونه مراکز علمی و فرهنگی که از قدم‌های موثر و مثبت این عالم مبلغ بود سبب پرورش افراد بسیار و دلبستگان فراوانی به انقلاب اسلامی شد.

وی با بیان اینکه مرحوم حجت الاسلام فیروزیان در عمر ۹۸ ساله خود از تمامی فرصت‌ها برای تبلیغ دین استفاده کرد، اظهار داشت: آن مرحوم از تمام فرصت خود بهره می‌جست و حتی از نگارش خاطرات خود نیز غافل نبود.

استاد سطح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: نشر روحیه دینی و تفکر جهادی مرحوم حجت الاسلام فیروزیان می‌تواند مکتب شیعه را بیش از پیش گسترش دهد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم