خبرنگاران فارس در استانهای مختلف در گفت و گو با دبیران شوراهای فرهنگ عمومی استانها جویای مهمترین مصوبات و میزان اجرایی شدن این مصوبات شدند.

به گزارش فرا تحلیل نیوز ، پس از پیروزی انقلاب اسلامی و ضرورت انقلاب فرهنگی، بر اساس فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال ١٣۶٣، شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل گرفت. این شورا وظیفه ساماندهی به وضعیت دانشگاه‌ها را به عهده داشت، پس از آن موضوع رسیدگی به وضعیت فرهنگی جامعه در آن شورا مطرح و بر اساس نظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رییس وقت شورای عالی انقلاب فرهنگی، مبنی بر توجه به فرهنگ عمومی مردم، پیشنهاد تشکیل شورای فرهنگ عمومی مطرح شد و سرانجام در سال ١٣۶۴ ،به منظور تعیین اهداف، سیاست‌گذاری و هدایت فرهنگ عمومی کشور، شورای فرهنگ عمومی با وظایف مشخص شکل گرفت و به صورت رسمی از سال ١٣۶۵ آغاز به کار کرد.

شورای فرهنگ عمومی در مرکز همە استان‌ها تشکیل شده و به ریاست ائمە جمعه و نایب رییسی استانداران و دبیری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها فعالیت می‌کند.

جایگاه شورای فرهنگ عمومی استان‌ها در زمینە سیاست‌گذاری‌های فرهنگی، نظارت بر روند انجام فعالیت‌های فرهنگی استان، عملیاتی‌سازی مصوبات شورای فرهنگ عمومی توسط دستگاه‌ها و نهادهای شهری و استانی و ایجاد هماهنگی میان آن‌ها اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل، تحلیل عملکرد شورا و اصلاح ساختار آن نقش به‌سزایی در بازآفرینی و کیفی‌سازی فعالیت‌های این نهاد مهم استانی دارد.

برای بررسی دقیق‌تر و آماری عملکرد این شوراها،‌ خبرنگاران استانی خبرگزاری فارس با دبیران این شوراها در استان‌های مختلف گفت و گو کردند‌. خلاصه‌ای از این گفت و گو ها بصورت جدول در ذیل درآمده است:

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس