تاکنون ۱۰ هزار بسته غذایی معیشتی، ۵۰ هزار قوطی کنسرو و آب معدنی و ۵ هزار تخته پتو در بین سیل زدگان توزیع کرده و در ادامه روند امداد رسانی هزار سری لوازم خانگی در حال توزیع است.

به گزارش فرا تحلیل نیوز شب گذشته و در پی مشکلات پدید آمده از بارندگی‌های شدید در سیستان و بلوچستان و برخی نقاط جنوب شرقی کشور، حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی دستگاه‌های دولتی و مجموعه‌های مردمی را به یاری هر چه بیشتر مردم عزیز آن مناطق فراخواندند.

فرمانده سپاه به مناطق سیل زده آمد
سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران دقایقی پیش جهت بررسی آخرین وضعیت سیل‌زده های منطقه بلوچستان وارد چابهار شد.

طی روزهای گذشته ۵۰۰ روستای شهرستان‌های چابهار، کنارک،‌ نیکشهر، سرباز و دلگان دچار سیل و سیلاب شده بودند.

لاریجانی به چابهار رفت
علی لاریجانی که برای بازدید از مناطق سیل زده، روند امدادرسانی و وضعیت مهار سیلاب ها به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است، امشب (دوشنبه ۲۳ دی ماه) وارد فرودگاه چابهار شد و مورد رسمى استقبال استاندار و مقامات استان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه “در فصل بودجه قرار داریم و استان سیستان و بلوچستان نیازمند توجه بیشتری به‌لحاظ توسعه زیرساخت‌ها‌ است”، افزود:‌ با توجه به فرمان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص رسیدگی فوری به وضعیت استان سیستان و بلوچستان با وارد شدن سیل اخیر، این سفر صورت گرفت‌

‌لاریجانی با ابراز اینکه نیازهای اولیه و فوری مردم باید تأمین شود، ادامه داد: ‌با توجه به اینکه ‌بازدیدی از مناطق سیل‌زده خواهیم داشت، این خسارات باید برآورد و در نشست شورای اداری استان در مورد آنها تصمیم‌گیری شود.

خدمت ۶۰۰ نفر از رزمندگان قرارگاه قدس در مناطق سیلزده
قاسم حسن زاده امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه تاکنون ۱۰هزار بسته معیشتی مدت دار، ۱۰ هزار عدد کنسروجات و آب معدنی، پنج هزار تخته پتو و هزار سری لوازم گرمایشی مثل چراغ والور، ظروف، وپیک نیک و زیرانداز را به مناطق سیل زده ارسال و با بکارگیری تجهیزات و نیروهای پیاده در حال توریع در مناطق آسیب دیده از را ههای هوایی و زمینی است.

مسؤول روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه افزود: از شروع آبگرفتگی در پی بارش های اخیر در جنوب استان سیستان و بلوچستان از همان ساعات اولیه کار خدمات رسانی به سیل زدگان را شروع کرد که در گام اول با اعزام ۳ فروند بالگرد ترابری، ۳۵دستگاه ماشین آلات مهندسی و بکارگیری ۶۰۰ نفر از رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه کار امداد رسانی را شروع شده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۰ هزار بسته غذایی معیشتی، ۵۰ هزار قوطی کنسرو و آب معدنی و ۵ هزار تخته پتو در بین سیل زدگان توزیع کرده و در ادامه روند امداد رسانی هزار سری لوازم خانگی در حال توزیع است.

 

حسن زاده گفت: قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با راه‌اندازی ۴ مرکز پخت غذا در شهرستان‌های چابهار و کنارک کار پخت غذای گرم را از روز شنبه شروع کردند که در هر وعده ۵۰ هزار پرس غذا بین سیل زدگان توزیع می‌شود این غذاها به وسیله بالگرد در بین روستاهای گرفتار در سیلاب توزیع می‌شوند و تاکنون ۲۰۰ روستای را زیرپوشش خدمات رسانی قرار داده شده است.