رئیس انجمن انبوه سازان استان اصفهان با بیان اینکه در کل کشور نیاز مسکن به چشم می‌خورد گفت: قدرت پایین و جو روانی حاکم بر جامعه سبب شده که مردم منتظر اتفاق تازه‌ای در زمینه مسکن باشند که البته این امر دائمی نیست.

به گزارش حرف شما، احمد تولا با اشاره به آینده بازار مسکن اصفهان اظهار داشت: با توجه به اطلاعات دفاتر مشاور املاک مربوط به آپارتمان، در حال حاضر آپارتمان‌هایی با میانگین قیمت ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان رونق پیدا کرده اما آپارتمان‌هایی با رنج قیمت بالای ۵۰۰ میلیون تومان به سبب پایین بودن قدرت خرید مردم از استقبال برخوردار نیست.

وی با بیان اینکه در کل کشور نیاز مسکن به چشم می‌خورد، افزود: در این مقطع زمانی نیاز به مسکن به چشم می‌خورد اما تقاضای اجاره، بیشتر از خرید مشاهده می‌شود، به همین سبب در ۲ سال گذشته هزینه اجاره بها به شدت در حال افزایش است.

رئیس انجمن انبوه سازان استان اصفهان کاهش سطح توقع مردم را سبب خانه‌دار شدن آنان دانست و خاطرنشان کرد: روی آوردن مردم به اجاره مسکن و کاهش خرید آن پس از گذشت مدتی اشباع شده و مردم با کاهش سطح توقع خود منزل خریداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم از لحاظ جو روانی منتظر اتفاق تازه‌ای در راستای قیمت مسکن هستند، خاطرنشان کرد: قدرت پایین و جو روانی حاکم بر مردم سبب شده که مردم منتظر اتفاق تازه‌ای در این زمینه هستند که البته این امر دائمی نیست و پیش بینی می‌شود در ۶ ماهه  دوم سال جاری با آرامش یافتن این جو روانی شاهد رشد خرید مسکن و کاهش قیمت آن مواجه باشیم.

رئیس انجمن انبوه سازان استان اصفهان با اشاره به دیدگاه دولتمردان نسبت به مسکن گفت: در ۶ ماهه دوم سال جاری تحرک مطلوب و نسبی مسکن به سیاست دولت وابسته بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر مشکل اشتغال در جامعه ملاک دولتمردان باشد و در این زمینه مانور دهند ضعف حوزه ساختمان را نیز برطرف می‌کنند، به این ترتیب، تصمیمات منجر به اشتغال‌زایی می‌شود، چراکه عمده افراد بیکار جامعه فعالان حوزه اشتغال در بخش ساختمان بوده که طیف وسیعی را شامل می‌شوند ولی اگر فقط موضوع تورم برای دولت مهم باشد تصمیمات باید سبب رونق بخش مسکن ‌شود.

انتهای پیام/ تسنیم