تکواندوی استان اصفهان که یکی از قطب‌های کشور بوده در آستانه یکسالگی بدون مدیر است، مسؤولان عامل مشکلات این هیأت را شفاف نبودن قانون می‌دانند و ابهام در این سؤال که«آیا رئیس هیأت ورزشی بودن شغل محسوب می‌شود یا خیر».

فرا تحلیل نیوز حال تکواندو خوب نیست و در این سال‌های اخیر شبیه به زاینده‌رود بوده که گاهی رمقی داشته و در بیشتر مواقع نیز ساکت و آرام بوده است؛ البته سکوتی از جنس اتفاقات مثبت وگرنه در یکسال اخیر تا دلتان بخواهد اخبار حواشی از این هیأت بیرون آمده است.

بعد از آنکه مصطفی رئیسی در دی ماه ۹۳  و پیش از اتمام دوره ریاستش از این هیأت استعفا داد، شهرام الله‌آبادی، مهدی جمالی‌نژاد، محمد تقی حاتمی، فرهاد رستم شیرازی، غلامرضا عابدی، فرامرز عیدی وند و مجتبی نوروزی برای تصدی این هیأت نامزد شدن که انتخابات با حضور ۵ نفر از اعضا برگزار شد؛ در آن روز رستم‌شیرازی در دور دوم و با اختلاف یک رای توانست کرسی ریاست این هیأت را به دست بگیرد اما او هم نتوانست تا پایان دوره مدیریتش در این هیأت بماند.

وی علت استعفایش از هیأت در گفت‌وگو با فارس نائب رئیسی در کانون وکلا اعلام کرد و گفت: بزرگ‌ترین مشکلی که در ورزش داریم بحث اخلاق ورزشی است که نیاز به کار زیادی دارد؛ این‌که عده‌ای برنامه‌ریزی کنند، کار کنند و در زمان نتیجه‌گیری مجبور شویم ضرر عده‌ای دیگر را بخوریم، کار قشنگی نیست.

او همچنین اعلام کرد که اسب زین کرده‌ای را تحویل می‌دهد و هیأت بدون هیچ بدهی مالی به سرپرست واگذار شده است؛ رستم‌شیرازی از کفعمی که پس از او به عنوان سرپرست هیأت انتخاب شد، نیز دفاع کرد و او را مدیر ورزشی کاربلد خواند. 

تکواندوی استان در آستانه یکسالگی بدون مدیر

حسین کفعمی درحالی به عنوان سرپرست هیأت انتخاب شد که اساسا وظیفه او اداره هیأت تا زمان برگزاری مجمع انتخاباتی و انجام تدارکات لازم جهت برگزاری مجمع ظرف مدت سه ماه است و طبق قانون این حکم می‌تواند تا دوبار نیز تمدید شود که در مورد او این اتفاق رخ داد؛ کفعمی نیز از سرپرستی استعفا داد تا فدراسیون حکم سرپرستی برای مرتضی استکی صادر کند تا رئیس نداشتن هیأت در آستانه یکسالگی قرار بگیرد.

قانون بازنشستگی موضوعی است که برگزار نشدن مجمع انتخاباتی این هیأت بر گردن او افتاده است؛ اتفاقی که در ثبت نام اولیه از گزینه‌های ریاست این هیأت در سال گذشته مدنظر قرار داشت ولی در ثبت نام مجددی که از نامزدها صورت گرفت، این موضوع دیگر ملاک عمل نبود و حسین کفعمی نیز در این دور برای ریاست این هیأت ثبت نام کرد.

معادلاتی که با استعفای کفعمی پیچیده شد

استعفا کفعمی از سرپرستی هیأت تکواندو کمی معادلات را پیچیده کرد و عده‌ای معتقد بودند ثبت نام او به درخواست افراد دیگری بوده ولی وی خودش تمایلی به حضور در این هیأت پرکار را ندارد و از سوی دیگر عده‌ای معتقد بودند استعفای او برای دوری از اتهام چیدمان مجمع برای رای آوردن خودش بوده است.

علی‌رضا امین‌آزاد معاون اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان بیستم خرداد ماه در مصاحبه با خبرگزاری فارس اعلام کرد که حضور ۲ فرد بازنشسته در بین نامزدها مشکل ایجاد کرده است و مدیرکل قرار است با وزیر جلسه‌ای در این راستا برگزار کند تا تکلیف حضور افراد بازنشسته در هیأت‌های ورزشی یکبار برای همیشه به صورت شفاف و صریح مشخص شود.

جامعه ورزش کشور منتظر نتیجه صحیح از برداشت قانون

او ۱۳ تیرماه هم در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد که هنوز این مساله در کل کشور حل نشده است و عنوان کرد:طبق استعلاماتی که وزارت‌خانه از دستگاه‌های نظارتی داشته، منعی برای حضور افراد بازنشسته در هیأت‌های ورزشی اعلام نشده ولی هیچ‌گونه مصوبه‌ای روی کاغذ در این باره وجود ندارد که بتوانیم به آن استناد کنیم

حال که صدای نامزدهای انتخاباتی این هیأت ورزشی هم درآمده است، امین‌آزاد خبر از ثبت‌نام مجدد از متقاضیان داد و بیان داشت: قطعا برای هیأت تکواندو ثبت نام مجدد خواهیم داشت به خصوص اگر اعلام شود افراد بازنشسته نمی‌توانند در هیأت‌های ورزشی حضور پیدا کنند.

برداشت متفاوت از یک قانون آن‌چنان استخوان در زخم مانده است که حال تکواندوی استان که روزی قطب کشور بوده را رو به اغما برده است؛ موضوعی که در مورد هیأت‌های ورزشی دیگر هم قطعا جریان خواهد داشت و مشخص نیست چرا بعد از گذشت چندین ماه از تصویب این قانون، هنوز تکلیف این موضوع مشخص نمی‌شود.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس