وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان با میانگین ۱۰۴ برای دومین روز متوالی در شرایط ناسالم قرار گرفت.

به گزارش حرف شما، مرکز پایش کیفی هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان در ایستگاه‌های مراقبت دائم را اعلام کرد.

براساس اعلام این مرکز در ۲۴ ساعت گذشته، میانگین شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های میدان احمد آباد اصفهان ۱۱۱، بلوار دانشگاه ۱۰۷، خیابان پروین ۱۰۶، خیابان رودکی ۹۵، میدان امام حسین (ع) ۱۰۹، چهارباغ خواجو ۹۴ و بزرگراه خرازی ۱۰۷ ثبت شده است.

براساس این گزارش میانگین شاخص کیفیت هوا در شهر اصفهان ۱۰۴ است و به این ترتیب اصفهان برای دومین روز متوالی از نظر کیفیت هوا وضعیت ناسالم را تجربه می‌کند.

در میان شهرستان‌های استان اصفهان، خمینی‌شهر با میانگین ۱۰۱ بعد از اصفهان آلوده‌ترین شهرستان‌ استان به شمار می‌رود.

به گزارش تسنیم، شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند را تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.

بر‌اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/ تسنیم