رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:‌ تامین واگن مورد نیاز از ظرفیت‌های داخلی اولویت دولت است.

به گزارش حرف شما، محمدباقر نوبخت در حاشیه امضای تفاهمنامه تأمین تجهیزات حفاظتی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در آخرین روز فعالیت بورس در هفته گذشته توانستیم بیش از هزار میلیارد تومان از اسناد خزانه برای پرداخت طلب گندم‌کاران را به فروش برسانیم و توزیع این مبالغ در حال انجام است و مابقی را نیز در اسرع وقت پرداخت می‌کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوال فارس در مورد اظهارات وزیر دفاع مبنی بر توان ساخت هزار واگن در سال و موضع دولت نسبت به این موضوع عنوان کرد: به همین ترتیب تامین منابع مالی می‌کنیم و اولویت این است در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی از توانمندی داخلی استفاده کنیم، خوشبختانه صنایع دفاعی از چنین ظرفیتی برخوردار است و به جای اینکه واگن وارد کشور کنیم اکنون از منابع داخلی استفاده شود و مثل شیوه کنونی تامین مالی کرد.

وی افزود: برای آبرسانی روستاها و لوله‌گذاری آب از این شیوه استفاده می‌شود منتهی چون حجم تسهیلات فراوان می‌شود باید کنترل بازار پول و سرمایه را داشته باشیم و نمی‌توان بیش از حد به این دو بازار برای تامین مالی فشار وارد کرد اما این موضوع جزء اولویت‌ها است که انجام خواهد شد.

نوبخت در مورد موضوع خرید واگن از کشور روسیه بیان داشت: در سازمان برنامه و بودجه استفاده از توان داخلی جزء سیاست‌ها است و هر آنچه را می‌توان از داخل تأمین می‌کنیم را اجازه واردات نمی‌دهیم. علت اینکه این کار با تأمل پیش می‌رود به خاطر شرایط مالی و پولی و ظرفیت تولید است.

انتهای پیام/ فارس