نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرد در صورت پیروزی در این انتخابات از هژمونی نظامی اسرائیل حمایت و همچنین نخست‌وزیر این رژیم را به واشنگتن دعوت خواهد کرد.

به گزارش حرف شما، «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه در مصاحبه با کانال دوم تلویزیون اسرائیل، گفت: «بعد از آنکه (به‌ ریاست‌جمهوری) انتخاب شود، نخست‌وزیر (رژیم صهیونیستی) را برای دیدار به واشنگتن دعوت می‌کند و رئیس ستاد ارتش آمریکا و کارشناسانی از سازمان اطلاعات را به “اسرائیل” برای دیدار با همتایان‌شان اعزام می‌کنم.»

کلینتون گفت: «آنچه که ما بایستی قبل از هر چیزی انجام دهیم این است که تضمین کنیم هژمونی نظامی (اسرائیل) بی‌نظیر است.»

واشنگتن و تل‌آویو از ماه‌ها پیش درباره شروط توافق بر سر کمک‌های نظامی جدید آمریکا گفت‌وگو می‌کنند. کاخ سفید این کمک‌ها را به مدت ۱۰ سال در جبران توافق هسته‌ای با ایران، به اسرائیل ارائه می‌دهد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل خواستار افزایش کمک‌های نظامی آمریکا به این رژیم شده است.

وزیر خارجه سابق آمریکا در ادامه این مصاحبه اظهار داشت که احتمال پیروزی رقیب جمهوریخواه وی یعنی «دونالد ترامپ» در انتخابات، باید تمامی اسرائیلی‌ها را با هر دیدگاه سیاسی که هستند، نگران کند.

کلینتون گفت: ترامپ ترجیح می‌دهد به گروه تروریستی داعش در سوریه، که هم‌مرز با «اسرائیل» است، حمله اتمی صورت دهد.

وی اضافه کرد: درک وی (ترامپ) از تهدیدهای گسترده در منطقه بایستی هر اسرائیلی را نگران سازد.

نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا تصریح کرد: استفاده از تسلیحات اتمی بر ضد داعش (…) و عدم شناخت تفاوت‌های میان «حزب‌الله» لبنان و «حماس»، چگونه می‌تواند به اسرائیل کمک کند.

کلینتون گفت: ترامپ، که از «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه تمجید می‌کند هرگز برای پایان دادن به تحرکات رئیس‌جمهور روسیه در سوریه تلاش نخواهد کرد. او ترجیح می‌دهد «اختیاراتی کامل به پوتین بدهد تا هر کاری که می‌خواهد در نزدیک اسرائیل انجام دهد».

انتهای پیام/ تسنیم