در حالی که حدود یک هفته از عرضه آیفون ۷ به بازار می‌گذرد، گمانه زنی در مورد امکانات و ویژگی‌های آیفون ۸ از هم اکنون آغاز شده است.

به گزارش حرف شما، برخی منابع مطلع مدعی هستند که اپل سال آینده طراحی همیشکی آیفون را تغییر خواهد داد و این گوشی را با ظاهری کاملا متفاوت روانه بازار می کند. طراحی این گوشی در سه سال اخیر تغییر عمده ای نداشته است.

این منابع می گویند این طراحی تابدان حد بدیع و متفاوت خواهد بود که باعث خواهد شد طراحی آیفون ۷ کسل کننده به نظر برسد. طراحی های مفهومی آیفون جدید توسط  Veniamin Geskin صورت گرفته که در مورد آنها اطلاعات محدودی را در حساب توییتر خود نیز منتشر نموده است.

نمایشگری منحنی شکل مانند گلکسی نوت ۷ و گلسکی اس ۷ ادج، از جمله این ویژگی هاست. در طراحی قاب آیفون ۸ هم از برخی ویژگی های سری ۲ ساعت اپل الهام گرفته خواهد شد. همچنین گفته می شود آیفون ۸ از توان شارژ بی سیم برخوردار خواهد بود و ممکن است با توجه به باریک شدن هر چه بیشتر این گوشی پورت تامین روشنایی قاب آن هم در آینده حذف شود.

استفاده از سرامیک به جای آلومینیوم یکی از دیگر نوآوری های احتمالی در آیفون ۸ خواهد بود که باعث خواهد شد اپل در طراحی این گوشی به تقلید از سامسونگ متهم نشود. با این کار هم شارژ بی سیم آیفون تسهیل می شود و هم استحکام گوشی بیشتر می شود.

انهای پیام/ فارس