خدمات شهید هسته‌ای سردار و مهندس فخری‌زاه قابل بیان نیست؛ همینقدر بگویم که ۲۰ ساله دشمن دنبال به شهادت رساندن ایشان بود اما تا بحال ناکام بود.

به گزارش فرا تحلیل نیوز  امیر دریابان علی شمخانی امروز در حاشیه مراسم تشییع و تدفین شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشورمان گفت: ابتدا لازم است به غمناک و غصه‌دارشدن ملت ایران پیرو از دست دادن چنین فرد صالح، توانمند و مؤثری سر تعظیم فرود آورم و متعهد شوم که ما اشک غم را از چشمان شما به حول و قوۀ الهی پاک کنیم.
وی افزود: ۲۰ سال است که شهید فخری‌زاده را می‌شناسم و در جزئیات شغلی ایشان قرار داشتم؛ به معنای واقعی کلمه فردی بی‌بدیل و در حوزه فناوری صاحب سبک، خلاق، مبتکر بود و همیشه محل خدمت‌شان نوک خدمت به ملت ایران بود و در حاشیه نبود ولی گمنام بود.

شمخانی اظهار داشت: خدمات شهید هسته‌ای سردار و مهندس فخری‌زاه قابل بیان نیست؛ همینقدر بگویم که ۲۰ ساله دشمن دنبال به شهادت رساندن ایشان بود، اما تا بحال ناکام بود.

وی ادامه داد: این بار هم سیستم‌های اطلاعاتی کشور با دقت احتمال وقوع حادثه علیه ایشان و محل بروز احتمالی خادثه را پیش‌بینی کرده بودند اما به دلیل تواتر اخبار در طول این ۲۰ سال متأسفانه جدیدت مورد نیاز اعمال شد و این بار دشنمان موفق شدند وگرنه عملیات‌های ناکام فراوانی داشتند.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی تصریح کرد: سیستم‌های اطلاعاتی به این اطلاعات رسدند که ایشان هدف است و در کدام نقطه – در همین نقطه‌ای که به شهادت رسیدند – قرار است اقدامی علیه ایشان صورت بگیرد؛ دربارۀ حفاظت ایشان هم تقویت لازم صورت گرفت، اما این‌بار دشمن از از سبک شیوۀ و کاملاً حرفه‌ای و تخصصی استفاده کرد و بعد از ۲۰ سال متأسفانه موفق شد.

شمخانی گفت: متاسفانه عملیات، عملیات بسیار پیچیده‌ای بود و با بکارگیری تجهیزات الکترونیکی رخ داد. هیچ فردی در صحنه حضور نداشت؛ اما سرنخ‌هایی وجود دارد. حتما منافقین در این اتفاق نقش داشتند؛ حتما عنصر جنایتکار این امر رژیم صهیونیستی و موساد است.

وی افزود: شهید فخری‌زاده از دیدگاه من یک دانشمند هسته‌ای بی‌بدیل است؛ نمی‌خواهم به کسی جسارت کنم، ولی بسیار هستند کسانی که با سوءتفاهم می‌شود گفتد آن‌ها دانشمند هسته‌ای هستند، اما شهید فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای بود.

شمخانی گفت: اگر روزی مجال این شد و مصلحت بر این قرار گرفت که تلاش‌های گام به گام شهید فخری‌زاده در تولید اقتدار در حوزه مختلف؛ از کرونا تا توان پدافند هسته‌ای و هسته‌ای بیان شود، حتماً چشم مبهوت جهانیان بیشتر مبهوت خواهد شد که این فرد با این قابلیت‌ها می‌تواند در ایران وجود داشته باشد؟ بله.

وی ادامه داد: شهید فخری‌زاده تنها نیست و ما به طور قیع فخری‌زاده‌ها داریم. دشمنان ما هرگز قارد نیستند توان علمی و فنی فخری‌زاده‌ها را مابین جوانان مؤثر ما ولو با تأخیر بگیرند.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی تاکید کرد: امیدواریم خون این شهید همان‌طور هم که در پیام رهبر معظم انقلاب بیان شد، منجر به ادامه تلاش در مسیری باشد که ایشان شروع کرد و امیدواریم زندگان ما قصاص این را به نحو شادکننده ملت ایران بگیرند.

متاسفانه عملیات، عملیات بسیار پیچیده‌ای بود و با بکارگیری تجهیزات الکترونیکی رخ داد.

هیچ فردی در صحنه حضور نداشت؛ اما سرنخ‌هایی وجود دارد.

حتما منافقین در این اتفاق نقش داشتند؛ حتما عنصر جنایتکار این امر رژیم صهیونیستی و موساد است.