وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق را هدف قرار داده است.

به گزارش فرا تحلیل نیوز : وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق را هدف قرار داده است.

شبکه «اسکای نیوز» امارات مدعی شد نیرو‌های آمریکا پایگاه «کتائب» حزب‌الله عراق در شهر قائم در استان الانبار را بمباران کردند.

تمام پایگاه‌های آمریکا در عراق به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

شبکه المیادین اما گزارش داده است که این حمله توسط پهپادهایی ناشناس انجام شده است

این تجاوز ۳ بار علیه پایگاه اصلی و تیپ ۴۵ و ۴۶ گردان‌های حزب الله مرز عراق و سوریه انجام شده است.

الحشد الشعبی بمباران تعدادی از پایگاه‌های خود در استان الانبار توسط پهپاد‌های آمریکایی را تایید کرد.

این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیرو‌های ما حملات دقیقی را علیه ۵ مورد از تاسیسات گردان‌های حزب الله در عراق و سوریه انجام دادند.

وزارت دفاع آمریکا نیز بلافاصله پس از انجام این حمله بیانیه‌ای صادر کرد و در آن گفت که ارتش این کشور مواضع الحشد الشعبی در نزدیکی شهر «القائم» عراق را هدف حمله هوایی قرار داده است.

در بیانیه آمریکا در مورد این حملات ادعا شده است که این اقدام در پاسخ به «حملات مکرر به پایگاه‌های میزبان نیروهای ائتلاف» در عراق صورت گرفته است.

بر اساس این بیانیه، مجموعا پنج هدف، شامل سه موضع گردان‌های حزب‌الله در عراق و دو موضع در سوریه مورد حمله قرار گرفته است.

هرچند این اولین بار است که آمریکا رسما مسئولیت حمله به پایگاه‌های الحشد الشعبی را بر عهده می‌گیرد، اما این اولین حمله به این پایگاه‌ها نیست. در ماه‌های اخیر مواضع الحشد الشعبی عراق، بارها هدف حملات هواپیماهای ناشناس قرار گرفته است. پیش از این نمایندگان پارلمان عراق گفته بودند که آمریکا و رژیم صهیونیستی در پشت پرده این حملات قرار دارند.

تعداد شهدای حمله هوایی آمریکا به عراق به ۲۵ نفر افزایش یافت
سخنگوی کتائب حزب الله در عراق از افزایش تعداد شهدای ناشی از حمله وحشیانه آمریکا به مواضع  تیپ‌های ۴۵ و ۴۶ الحشد الشعبی در غرب الانبار به ۲۵ شهید و ۵۱ مجروح خبر داد.

لازم به ذکر است که به دلیل وخامت حال برخی از مجروحان، احتمال افزایش تعداد شهداء، هنوز وجود دارد.

نیرو‌های آمریکایی پاسخ شدیدی دریافت خواهند کرد
ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی در واکنش به حمله آمریکایی‌ها به مواضع حشد الشعبی در الانبار تاکید کرد که خون شهدا و مجروحین هدر نخواهد رفت و نیرو‌های آمریکایی در عراق پاسخ شدیدی دریافت خواهند کرد.

حمله به پایگاه‌های حشد الشعبی از خاک عربستان
شبکه تلویزیونی المنار گزارش داد منابع امنیتی عراقی اعلام کردند؛ حمله آمریکا به پایگاه‌های حشد الشعبی در منطقه القائم از عربستان سعودی انجام شده است.

آمریکا تصویر هوایی حمله به مواضع الحشد الشعبی در عراق را منتشر کرد